poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50

Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

Dzięki masturbacji można urozmaicić życie intymne, a także zaspokoić potrzeby w przypadku braku partnera. Co warto wiedzieć o masturbacji, jakie gadżety można wykorzystać przy samo zaspokajaniu własnych potrzeb?

Mity na temat masturbacji - czy onanizm szkodzi?

Jak mówi niejeden naukowy artykuł o masturbacji, jest ona naturalną częścią życia człowieka, a także etapem poznawania własnego ciała, seksualności przez dojrzewające osoby. Jednak od wielu wieków onanizm określany był jako działania nieczyste, grzech. Co więcej, masturbacji przypisywano także powodowanie niektórych schorzeń.

Nawet dziś w świadomości wielu ludzi masturbacja jest szkodliwa, a sam temat należy do tabu. Dlatego często nawet jeżeli odwiedzają oni sklep z wibratorami i innymi gadżetami, robią to po kryjomu. Liczne badania wskazują, że onanizm sam w sobie nie jest szkodliwy, o ile nie staje się uzależnieniem czy patologią. Powinien zapewniać możliwość rozładowania napięcia seksualnego, ale nie nerwowego albo lęków. 

Korzyści płynące z masturbacji

Masturbacja, będąca naturalną czynnością pozwala na redukcję napięcia seksualnego, w trakcie której można lepiej poznać swoje ciało, zbadać jego reakcje na różne bodźce. Niemal każdy specjalistyczny artykuł o masturbacji wskazuje także na to, że w wyniku masturbacji uwalniane są endorfiny, zwane hormonami szczęścia. To sprawia, że można poczuć zadowolenie, wrażenie relaksu.

Delikatna masturbacja bywa także czasem formą urozmaicenia życia erotycznego z partnerem, wstępem do stosunku. Nieoczywistą korzyścią z masturbacji jest fakt, że można wykonywać ją w sposób dyskretny, a w najprostszej formie nie wymaga użycia żadnych dodatkowych gadżetów. Jednak wiele erotycznych zabawek jest dedykowanych do tego działania i pozwala na osiąganie wyjątkowo intensywnych orgazmów i najwyższego poziomu samozaspokojenia.

Jakie gadżety przydadzą się podczas masturbacji?

Mnogość gadżetów i zabawek erotycznych, które mogą być dobrym towarzyszem podczas masturbacji, jest wyjątkowa. Choć najczęściej na myśl przychodzi wibrator czy dildo oraz sztuczna pochwa, lista możliwości dopiero się otwiera w tym miejscu. Odwiedzając sklep z wibratorami czy czytając specjalistyczny artykuł o masturbacji, można poznać inne możliwości. To na przykład specjalne masturbatory dla mężczyzn oraz kobiet, zestawy erotyczne, korki analne czy też dyskretne jajka zdalnie sterowane. Wśród erotycznych zabawek pomagających w zaspokojeniu coraz częściej można spotkać intrygujące konstrukcje o zadziwiających formach albo zaawansowane elektroniczne gadżety, z możliwością precyzyjnego sterowania na przykład smartfonem.

Temat masturbacji jest wyjątkowo szeroki, z pewnością warto go zgłębiać i poznawać różne możliwości. Otwarte rozmowy o seksualności i wszystkich aspektach z nią związanych właściwie na każdym etapie życia są wskazane, bo jest to istotna część codzienności każdego z nas.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31