sobota, 01 październik 2022 14:32

Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Internet dla studenta i ucznia Internet dla studenta i ucznia pixabay

Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

Coraz więcej zadań szkolnych wykonywanych jest w sieci. Internet to także kopalnia wiedzy, którą młode osoby mogą eksplorować bez granic i poszerzać swoje horyzonty. Jaki Internet dla studenta i ucznia wybrać? Nauka zdalna wymaga dobrego łącza. Sprawdź nasze propozycje.

Internet dla ucznia i studenta – jak go wykorzystać do nauki?

Uczniowie korzystający z Internetu pod okiem rodziców, mogą odkryć cenne źródło ciekawych i przydatnych do nauki materiałów edukacyjnych oraz bezpiecznej rozrywki. To doskonałe miejsce do nauki języków obcych, zarówno za pomocą kursów e-learningowych, darmowych serwisów, takich jak Duolingo, czy oglądania ulubionych filmów i seriali na platformach streamingowych w oryginalnej wersji językowej. Szeroki wybór programów popularnonaukowych, takich jak BBC Earth czy National Geographic dostępnych w telewizji online lub na YouTube oraz usługi Map Google, które za pomocą kilku kliknięć pomagają przenieść się do miejsc omawianych na lekcji geografii, ułatwiają naukę i poszerzają horyzonty dziecka. Dzięki postępującej digitalizacji zbiorów muzealnych i aplikacji Google Arts & Culture, uczniowie mogą również poznać najsłynniejsze dzieła sztuki na swoim komputerze lub tablecie.

Zdobytą w Internecie wiedzę dziecko może utrwalić dzięki quizom on-line, a tym samym uczyć się poprzez zabawę. Ponadto, w sieci nie brakuje serwisów udostępniających darmowe i w pełni legalne cyfrowe wersje książek oraz filmy, fotografie i muzykę, którą uczeń może wykorzystać np. do stworzenia prezentacji na zajęcia.

Internet domowy – jaka przepustowość będzie najlepsza dla ucznia?

Internet dla studenta i ucznia nie tylko ułatwia dostęp do materiałów edukacyjnych, ale zapewnia również świetną rozrywkę. Dostosowane do wieku gry komputerowe, platformy streamingowe, czy dostęp do nielimitowanych ebooków i audiobooków np. w serwisie Storytel, pomogą odpocząć od szkolnych obowiązków. Zarówno do nauki, jak i rozrywki całej rodzinie przyda się niezawodny Internet o odpowiedniej przepustowości. Przyjmuje się, że do standardowego wykorzystania sieci wystarczy prędkość pobierania 300 Mb/s i 50 Mb/s wysyłania, jednak dla pewności, że łącze nie będzie zakłócane przez zbyt wiele działań i podłączonych sprzętów, o wiele lepszą opcją będzie pakiet o prędkości pobierania rzędu 600 Mb/s lub 1 Gb/s.

Jaki Internet wybrać, aby zagwarantować dziecku i domownikom połączenie najwyższej jakości?

Na jakość łącza internetowego wpływ ma nie tylko liczba użytkowników czy sposób wykorzystywania sieci. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku również zewnętrze czynniki, np. ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy, aby nasze łącze było od nich niezależne, warto postawić na nowoczesną opcję, jaką jest Internet światłowodowy. Jaki wybrać?

Internet światłowodowy – jakiego dostawcę wybrać?

Jeśli chcesz się cieszyć najlepszym łączem do nauki rozrywki, wybierz symetryczny Internet światłowodowy od INEA. Symetryczne łącze internetowe zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Oznacza to, że niezależnie od tego, co robisz w sieci, zawsze możesz liczyć na niezawodność i niewielkie opóźnienia w przesyłaniu danych z serwera. Co więcej, INEA dla swoich klientów przygotowała kilka wersji pakietów Internetu - o prędkości 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować prędkość do wymagań, jakie stawiają przed łączem internetowym domownicy.

Internet dla studenta i ucznia – o czym należy pamiętać?

Wybierając Internet dla studenta, należy pamiętać o tym, że tak naprawdę z usługi tej będą także pozostali domownicy. Przy wyborze łącza weź pod uwagę ich liczbę. Im więcej użytkowników sieci zamieszkuje dany dom, tym lepszy i wydajniejszy Internet domowy będzie potrzebny. Postaw na taki pakiet, żeby podczas nauki zdalnej, oglądania programów edukacyjnych czy pobierania dużych plików nic nie przerwało połączenia. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli uczyć się i korzystać z rozrywki bez ograniczeń.

 

 
 • Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie
  Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie

  W wieczór 20 czerwca, przed godziną 22, w miejscowości Dzierżanowo Osada doszło tragicznego zdarzenia. Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierowca samochodu osobowego marki BMW potrącił trzech pieszych. W wyniku zdarzenia jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zginął na miejscu. Pozostałe dwie osoby - 27-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna - zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 09:22
 • Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin
  Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin

  Od połowy lipca bieżącego roku, samorząd województwa mazowieckiego wprowadza szczególny program powitalny dla każdego noworodka, który pojawi się na świecie w jednym z prowadzonych przez niego szpitali. W ramach tej inicjatywy, rodzice otrzymują wyprawkę o nazwie "Witaj na Mazowszu". Zestaw powitalny zawiera wygodny kokon niemowlęcy, suchy termofor, zabawkę sensoryczną, dwie pieluszki, kocyk, czapeczkę oraz body. Wyprawki są dostępne w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie oraz Płocku.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:28
 • Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok
  Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok

  Rok 2029 przyniesie nową erę dla Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Port Lotniczy Warszawa - Modlin, usytuowany 37 km od centrum Warszawy i blisko drogi ekspresowej S7 oraz linii kolejowej Warszawa - Modlin, przeżywa obecnie dynamiczne zmiany. W ostatnich miesiącach, od stycznia do maja, skorzystało z niego już 1,18 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej roli w polskim i europejskim ruchu lotniczym.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 09:57
 • Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego
  Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego

  W regionie płockim, nadchodzi gwałtowna burza, która może przynieść znaczące zagrożenia dla mieszkańców i infrastruktury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mają wystąpić 16 lipca. Przewiduje się, że burza ta może objąć silnymi porywami wiatru, obfitymi opadami deszczu oraz miejscowymi opadami gradu.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:41
 • Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?
  Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?

  Umowa spółki to fundamentalny dokument, który definiuje zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, relacje między wspólnikami oraz strukturę organizacyjną firmy. Zmiana umowy spółki to poważne przedsięwzięcie, które może mieć dalekosiężne konsekwencje. Warto zatem zastanowić się, w jakich okolicznościach taka zmiana jest uzasadniona i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 10:13
 • Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów
  Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów

  W ostatnim czasie, w powiecie płockim, doszło do znaczącej operacji prowadzonej przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Straż Graniczną, która zaowocowała zatrzymaniem pięciu osób oraz zabezpieczeniem dużej ilości nielegalnych substancji i przedmiotów.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:19
 • Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską
  Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską

  Na początku lipca absolwenci liceów i techników, otrzymują wyniki egzaminu dojrzałości, co zbiega się z czasem wyboru przyszłej uczelni. Sprawdźmy, jak kształtuje się proces rekrutacyjny na jednej z najdłużej działających uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej, która po raz pierwszy oferuje w Płocku możliwość studiowania informatyki.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 09:10
 • Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  
  Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

  W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 08:22
 • Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku
  Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku

  Styczeń 2024 roku, przyniósł nowe obroty w działaniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Płocku, gdy radni partii Prawo i Sprawiedliwość, złożyli dwa zawiadomienia w prokuraturze dotyczące działalności tej spółki. Pierwsze z nich, skupiało się na kwestiach związanych z wyjazdowym posiedzeniem komisji rewizyjnej, które miało miejsce w siedzibie MOSiR. Radni podnieśli, że nie uzyskali dostępu do wszystkich pomieszczeń, a także zabroniono im wykonywania fotografii, co ich zdaniem naruszało ich prawo do wykonywania mandatu radnego. Drugie zawiadomienie dotyczyło potencjalnych nieprawidłowości przy remoncie obiektu, który miał zostać zakończony w 2022 roku, a ostatecznie otwarto go w styczniu 2024 roku w niepełnej formie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 08:36
 • Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp
  Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp

  Orlen Wisła Płock, znany klub piłki ręcznej, ogłosił organizację pierwszego letniego obozu sportowego, pod nazwą Summer Handball Camp '24. Wydarzenie to, skierowane jest do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, urodzonych w latach 2010, 2011 oraz 2012. Camp odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia, a zapisy będą przyjmowane do 20 lipca tego roku.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 08:32