sobota, 01 październik 2022 14:32

Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Internet dla studenta i ucznia Internet dla studenta i ucznia pixabay

Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

Coraz więcej zadań szkolnych wykonywanych jest w sieci. Internet to także kopalnia wiedzy, którą młode osoby mogą eksplorować bez granic i poszerzać swoje horyzonty. Jaki Internet dla studenta i ucznia wybrać? Nauka zdalna wymaga dobrego łącza. Sprawdź nasze propozycje.

Internet dla ucznia i studenta – jak go wykorzystać do nauki?

Uczniowie korzystający z Internetu pod okiem rodziców, mogą odkryć cenne źródło ciekawych i przydatnych do nauki materiałów edukacyjnych oraz bezpiecznej rozrywki. To doskonałe miejsce do nauki języków obcych, zarówno za pomocą kursów e-learningowych, darmowych serwisów, takich jak Duolingo, czy oglądania ulubionych filmów i seriali na platformach streamingowych w oryginalnej wersji językowej. Szeroki wybór programów popularnonaukowych, takich jak BBC Earth czy National Geographic dostępnych w telewizji online lub na YouTube oraz usługi Map Google, które za pomocą kilku kliknięć pomagają przenieść się do miejsc omawianych na lekcji geografii, ułatwiają naukę i poszerzają horyzonty dziecka. Dzięki postępującej digitalizacji zbiorów muzealnych i aplikacji Google Arts & Culture, uczniowie mogą również poznać najsłynniejsze dzieła sztuki na swoim komputerze lub tablecie.

Zdobytą w Internecie wiedzę dziecko może utrwalić dzięki quizom on-line, a tym samym uczyć się poprzez zabawę. Ponadto, w sieci nie brakuje serwisów udostępniających darmowe i w pełni legalne cyfrowe wersje książek oraz filmy, fotografie i muzykę, którą uczeń może wykorzystać np. do stworzenia prezentacji na zajęcia.

Internet domowy – jaka przepustowość będzie najlepsza dla ucznia?

Internet dla studenta i ucznia nie tylko ułatwia dostęp do materiałów edukacyjnych, ale zapewnia również świetną rozrywkę. Dostosowane do wieku gry komputerowe, platformy streamingowe, czy dostęp do nielimitowanych ebooków i audiobooków np. w serwisie Storytel, pomogą odpocząć od szkolnych obowiązków. Zarówno do nauki, jak i rozrywki całej rodzinie przyda się niezawodny Internet o odpowiedniej przepustowości. Przyjmuje się, że do standardowego wykorzystania sieci wystarczy prędkość pobierania 300 Mb/s i 50 Mb/s wysyłania, jednak dla pewności, że łącze nie będzie zakłócane przez zbyt wiele działań i podłączonych sprzętów, o wiele lepszą opcją będzie pakiet o prędkości pobierania rzędu 600 Mb/s lub 1 Gb/s.

Jaki Internet wybrać, aby zagwarantować dziecku i domownikom połączenie najwyższej jakości?

Na jakość łącza internetowego wpływ ma nie tylko liczba użytkowników czy sposób wykorzystywania sieci. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku również zewnętrze czynniki, np. ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy, aby nasze łącze było od nich niezależne, warto postawić na nowoczesną opcję, jaką jest Internet światłowodowy. Jaki wybrać?

Internet światłowodowy – jakiego dostawcę wybrać?

Jeśli chcesz się cieszyć najlepszym łączem do nauki rozrywki, wybierz symetryczny Internet światłowodowy od INEA. Symetryczne łącze internetowe zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Oznacza to, że niezależnie od tego, co robisz w sieci, zawsze możesz liczyć na niezawodność i niewielkie opóźnienia w przesyłaniu danych z serwera. Co więcej, INEA dla swoich klientów przygotowała kilka wersji pakietów Internetu - o prędkości 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować prędkość do wymagań, jakie stawiają przed łączem internetowym domownicy.

Internet dla studenta i ucznia – o czym należy pamiętać?

Wybierając Internet dla studenta, należy pamiętać o tym, że tak naprawdę z usługi tej będą także pozostali domownicy. Przy wyborze łącza weź pod uwagę ich liczbę. Im więcej użytkowników sieci zamieszkuje dany dom, tym lepszy i wydajniejszy Internet domowy będzie potrzebny. Postaw na taki pakiet, żeby podczas nauki zdalnej, oglądania programów edukacyjnych czy pobierania dużych plików nic nie przerwało połączenia. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli uczyć się i korzystać z rozrywki bez ograniczeń.

 

 
 • Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?
  Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?

  Jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy domu jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo mieszkania! Okna, będąc niezwykle ważnym elementem konstrukcji, wpływają jednak nie tylko na funkcjonalność budynku, ale również na estetykę wnętrza i elewacji. Podpowiadamy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, aby wybrana stolarka okienna mogła jak najlepiej spełniać indywidualne wymagania.

  Napisano sobota, 23 wrzesień 2023 13:27
 • Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?
  Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto organizować imprezy integracyjne w swojej firmie, powinieneś wiedzieć, że jest to jedno z głównych narzędzi do budowania kreatywnych, efektywnie pracujących zespołów i wzmocnienia relacji pomiędzy pracownikami.

  Wspólne wyjście poza środowisko biurowe, pozwala poznać się z zupełnie innej strony, a także nawiązać głębokie i trwałe relacje. Coraz bardziej popularne stają się imprezy w plenerze. Czy warto wybrać się na świeże powietrze?

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić
  Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić

  Sen stanowi fundament naszego codziennego funkcjonowania i wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli odpowiedni materac, który dostarcza nam komfortu i wsparcia podczas snu. Materac 140x190 cm z kaszmirowym pokrowcem to produkt, który oferuje nie tylko wyjątkowy komfort, ale także luksus i elegancję. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tej jakości oraz dlaczego kaszmirowy pokrowiec stanowi niezwykłą wartość dodaną.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu
  Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu

  Materace stanowią kluczowy element naszego życia, wpływając bezpośrednio na jakość naszego snu i ogólny komfort życia. Wybór materaca jest decyzją, która wymaga rozważenia wielu czynników, takich jak rozmiar, twardość i ewentualność zwrotu. Jeśli jesteś zainteresowany materacem o nietypowym rozmiarze 120x190 cm, który oferuje możliwość zwrotu, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto dlaczego taki wybór może być atrakcyjny i co warto wiedzieć przed zakupem. Sprawdź ofertę takich materacy na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120x190-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:05
 • Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?
  Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?

  Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, które zapewnia nam komfort termiczny w gorące dni. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie i skutecznie, ważne jest regularne serwisowanie urządzenia. W tym artykule omówimy korzyści płynące z regularnego serwisu klimatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem klimatyzacji w Żarach.

  Napisano poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:31
 • Manicure hybrydowy w domu
  Manicure hybrydowy w domu

  Manicure hybrydowy od wielu lat przoduje na liście popularnych zdobień paznokci. Jest bardzo trwały, wygląda niesamowicie. Dodatkowo, jego wykonanie nie jest kłopotliwe. Wystarczy udać się do salonu manicure lub zrobić go w domu raz na kilka tygodni, a następnie zapomnieć o problemie.

  Napisano środa, 19 lipiec 2023 07:14
 • Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?
  Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?

  Laryngoskop, czyli wziernik krtaniowy jest wykorzystywany przez lekarzy specjalizujących się w laryngologii, ale także w medycynie ratunkowej i podczas niektórych operacji. Po raz pierwszy został użyty pod koniec XIX wieku. Od czego czasu ewoluował w nowoczesny sprzęt, który najczęściej służy do diagnostyki chorób krtani, gardła i języka.

  Napisano wtorek, 18 lipiec 2023 18:31
 • Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze
  Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze

  Czyste Powietrze to rządowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program skupia się na różnych obszarach, a jednym z ważnych elementów jest wymiana okien w domach jednorodzinnych.

  Napisano czwartek, 13 lipiec 2023 11:01
 • Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?
  Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?

  Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Polsce, o czym świadczą tysiące zadowolonych klientów i coraz więcej firm reklamujących w sieci swoje usługi. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą spędzać wolny czas inaczej, niż stojąc w sklepowych kolejkach czy przygotowując zdrowe posiłki. W ostatnich latach w tej branży króluje dieta pudełkowa z wyborem menu. Czym właściwie jest i dlaczego warto z niej korzystać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

  Napisano piątek, 07 lipiec 2023 13:19
 • Narożnik skandynawski – mały czy duży?
  Narożnik skandynawski – mały czy duży?

  Styl skandynawski stał się w ostatnim czasie cieszącym się dużą popularnością trendem wnętrzarskim. Znajduje odzwierciedlenie nie tylko w artykułach dekoracyjnych, ale także meblach. Szczególnie chętnie wybierane są ostatnio narożniki wykonane w tym właśnie stylu. Czym one dokładnie są? To nic innego jak funkcjonalna kanapa narożna, którą dobrze można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

  Napisano środa, 28 czerwiec 2023 14:17