środa, 23 listopad 2022 07:00

Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jak zorganizować ślub międzynarodowy. Jak zorganizować ślub międzynarodowy. pixabay

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

Obecnie naprawdę wiele osób poznaje się czy to za pomocą Internetu, czy też poprzez wyjazdy zagranicę, dlatego też naturalnym jest, że ludzie często biorą ślub międzynarodowy.

Wówczas trzeba połączyć zarówno obie rodziny, które nie zawsze mówią w jednym wspólnym języku np. angielskim, jak i oczekiwania, jakie ma być to wesele, co ma się znaleźć na talerzach i wiele innych kwestii, a najważniejsze jest to, by dobrze zapamiętać ten dzień, np. poprzez zdjęcia. Sprawdź więc, co jest najważniejsze podczas ślubów międzynarodowych.

Formalności – nie daj się im pożreć!

Oczywistością jest, że tak wielkie przedsięwzięcie, jakim z punktu widzenia prawnego jest ślub, trzeba zasypać formalnościami. Jest ich sporo, a przy ślubach międzynarodowych będzie jeszcze więcej, jednak niech Cię to nie zniechęca, gdyż w dzisiejszym świecie wszystko jest do zorganizowania i z pewnością nie jesteś pierwszą osobą, która będzie przez coś takiego przechodziła.

Na początek upewnij się, że dowiesz się tego, jakie dokumenty będą potrzebne i które muszą być oryginalne, na papierze, gdyż często bywa, że skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego odręcznie nie wystarczy. W związku z powyższym gdy udasz się do urzędu, poinformują Cię o tym, jakiego rodzaju dokumentów będziesz potrzebować. Dokumenty najprawdopodobniej będą w innym języku, dlatego do ich tłumaczenia potrzebny będzie tłumacz przysięgły, który jest niezbędny w tej kwestii.

Jeśli będzie do ślub kościelny, to dodatkowo trzeba będzie dostarczyć wszelkie dokumenty z innej parafii lub ewentualnie jeśli będzie to ślub międzywyznaniowy, należy dowiedzieć się, jak ma to wszystko wyglądać od strony obu wiar. Możliwy również jest ślub jednostronny, o którym więcej w znajdziesz pod -Jak zorganizować ślub międzynarodowy.

Logistyka – niezwykle ważna w ślubach międzynarodowych

Jeśli jedna strona będzie musiała dojechać lub nawet dolecieć, to najważniejsze jest, by nikt nie utknął w miejscu, z którego trzeba będzie długo czekać na następny transport. Musi on być logistycznie zaplanowany do tego stopnia, że wszyscy goście znajdą się na ceremonii na chwilę przed jej rozpoczęciem, by mogli się zapoznać, przedstawić i zbliżyć do siebie, zanim dojdzie do samego wesela.

Fotograf – byście zapamiętali te piękne chwile

Nie bez przyczyny mówi się, że wesele to magiczny czas, który zawsze warto mieć upamiętniony. Takie wydarzenie jest tylko raz w życiu, dlatego warto mieć jak najładniejsze zdjęcia z tego czasu. Jeśli nie pasuje wam jakieś zdjęcie i chcecie je powtórzyć, byście wyglądali dobrze, to nie krępujcie się, gdyż to jest najważniejszy WASZ dzień w życiu i to WY wyznaczcie co wam się podoba i co chcecie. Po więcej porad na temat tego, jak zorganizować ślub międzynarodowy zapraszam do zapoznania się z linkiem powyżej.

 • 10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku
  10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku

  Polish Hip - Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, już od dziesięciu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na mapie Polski, dedykowane miłośnikom hip - hopu. W ciągu ostatniej dekady, każdego lipca, ten unikalny festiwal przyciągał rzesze fanów, pragnących doświadczyć żywej kultury ulicznej i wysłuchać najpopularniejszych wykonawców tego gatunku. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, zapowiadała nie tylko kolejne spotkanie z muzyką, ale przede wszystkim świętowanie bogatej historii tego zjawiska kulturowego.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 10:21
 • Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku
  Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku

  Tetiana Galitsyna to artystka, która od lat wprowadza świeże i innowacyjne elementy, do świata sztuki w Polsce. Jej działalność, zyskała szerokie uznanie po zwycięstwie w programie "Mam Talent" w 2013 roku, co otworzyło przed nią nowe możliwości twórcze i przyczyniło się do dalszej popularyzacji teatru piasku. Wykorzystując piasek, światło oraz innowacyjne techniki multimedialne, Galitsyna przekształca tradycyjne podejście do prezentacji sztuki, integrując różne media w celu stworzenia głęboko emocjonalnych i wizualnie zapadających w pamięć występów.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 10:04
 • Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza
  Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza

  11 czerwca tego roku, Płock stał się areną znaczącego wydarzenia edukacyjnego. Inauguracja kampanii "Akademicki Płock", to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Płocka, Akademii Mazowieckiej w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Celem kampanii jest przyciągnięcie młodych ludzi, zainteresowanych studiowaniem w Płocku, by spojrzeć na to miasto jako na atrakcyjne miejsce do kształcenia i życia.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:52
 • Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu
  Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu

  W środowy wieczór, doszło do zdarzenia, które wzbudziło niepokój wśród pasażerów i personelu Lotniska Warszawa - Modlin. Około stu osób musiało opuścić terminal i przyległy parking z powodu ewakuacji, która została przeprowadzona po odkryciu pozostawionego bagażu. Działania służb, które skoncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wyjaśnieniu sytuacji, zakończyły się po godzinie bez stwierdzenia zagrożenia.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 07:43
 • Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu
  Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

  We wtorek, Sąd Rejonowy w Płocku, wydał wyrok w sprawie Sylwestra Z., starosty płockiego, oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Wyrok, mimo iż nieprawomocny, nakłada na oskarżonego kary więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa ta rzuca cień na działalność publiczną Sylwestra Z., dotychczas znanego jako działacza samorządowego i lokalnego lidera.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 09:07
 • Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024
  Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024

  W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, ogłoszono wyniki prestiżowego plebiscytu "Cuda Polski 2024", który corocznie organizuje magazyn "National Geographic Traveler". Wśród laureatów, znalazło się 16 wyjątkowych miejsc, które zdobyły serca i głosy uczestników. W tym roku, na szczególne wyróżnienie zasłużyło Wzgórze Tumskie w Płocku, które zostało okrzyknięte jednym z nowych cudów Polski.

  Napisano wtorek, 11 czerwiec 2024 08:53
 • Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego
  Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego

  We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Nowodworskim, obserwujemy wyraźne zarysowanie się trendów politycznych, wśród lokalnej społeczności. Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS), skupia uwagę na silnym poparciu dla tej partii, jednakże rezultaty pozostałych komitetów wyborczych, również rzucają światło na polityczne preferencje mieszkańców powiatu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 09:30
 • Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta
  Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta

  Płock, jako jedno z wielu miast w Polsce, aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska, wdraża kolejną edycję projektu "Drzewa Młodych Płocczan". Projekt, organizowany przez Ratusz Miasta Płocka, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, ma na celu promowanie ekologii oraz podkreślenie znaczenia nowego życia, poprzez symboliczne sadzenie drzew.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 09:16
 • Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk
  Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk

  W Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zakończyło się dramatycznym pościgiem i zatrzymaniem dwóch nastolatków. Wszystko rozpoczęło się od kolizji z udziałem wozu strażackiego, a zakończyło ucieczką kradzionym samochodem.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 09:42
 • Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka
  Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka

  Kilka dni temu, płońscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymania 33 - letniego mieszkańca miasta Płońsk, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Interwencja miała miejsce w mieszkaniu mężczyzny, gdzie, jak wynika z ustaleń, przechowywane były nielegalne substancje.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 11:56