środa, 23 listopad 2022 07:00

Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jak zorganizować ślub międzynarodowy. Jak zorganizować ślub międzynarodowy. pixabay

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

Obecnie naprawdę wiele osób poznaje się czy to za pomocą Internetu, czy też poprzez wyjazdy zagranicę, dlatego też naturalnym jest, że ludzie często biorą ślub międzynarodowy.

Wówczas trzeba połączyć zarówno obie rodziny, które nie zawsze mówią w jednym wspólnym języku np. angielskim, jak i oczekiwania, jakie ma być to wesele, co ma się znaleźć na talerzach i wiele innych kwestii, a najważniejsze jest to, by dobrze zapamiętać ten dzień, np. poprzez zdjęcia. Sprawdź więc, co jest najważniejsze podczas ślubów międzynarodowych.

Formalności – nie daj się im pożreć!

Oczywistością jest, że tak wielkie przedsięwzięcie, jakim z punktu widzenia prawnego jest ślub, trzeba zasypać formalnościami. Jest ich sporo, a przy ślubach międzynarodowych będzie jeszcze więcej, jednak niech Cię to nie zniechęca, gdyż w dzisiejszym świecie wszystko jest do zorganizowania i z pewnością nie jesteś pierwszą osobą, która będzie przez coś takiego przechodziła.

Na początek upewnij się, że dowiesz się tego, jakie dokumenty będą potrzebne i które muszą być oryginalne, na papierze, gdyż często bywa, że skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego odręcznie nie wystarczy. W związku z powyższym gdy udasz się do urzędu, poinformują Cię o tym, jakiego rodzaju dokumentów będziesz potrzebować. Dokumenty najprawdopodobniej będą w innym języku, dlatego do ich tłumaczenia potrzebny będzie tłumacz przysięgły, który jest niezbędny w tej kwestii.

Jeśli będzie do ślub kościelny, to dodatkowo trzeba będzie dostarczyć wszelkie dokumenty z innej parafii lub ewentualnie jeśli będzie to ślub międzywyznaniowy, należy dowiedzieć się, jak ma to wszystko wyglądać od strony obu wiar. Możliwy również jest ślub jednostronny, o którym więcej w znajdziesz pod -Jak zorganizować ślub międzynarodowy.

Logistyka – niezwykle ważna w ślubach międzynarodowych

Jeśli jedna strona będzie musiała dojechać lub nawet dolecieć, to najważniejsze jest, by nikt nie utknął w miejscu, z którego trzeba będzie długo czekać na następny transport. Musi on być logistycznie zaplanowany do tego stopnia, że wszyscy goście znajdą się na ceremonii na chwilę przed jej rozpoczęciem, by mogli się zapoznać, przedstawić i zbliżyć do siebie, zanim dojdzie do samego wesela.

Fotograf – byście zapamiętali te piękne chwile

Nie bez przyczyny mówi się, że wesele to magiczny czas, który zawsze warto mieć upamiętniony. Takie wydarzenie jest tylko raz w życiu, dlatego warto mieć jak najładniejsze zdjęcia z tego czasu. Jeśli nie pasuje wam jakieś zdjęcie i chcecie je powtórzyć, byście wyglądali dobrze, to nie krępujcie się, gdyż to jest najważniejszy WASZ dzień w życiu i to WY wyznaczcie co wam się podoba i co chcecie. Po więcej porad na temat tego, jak zorganizować ślub międzynarodowy zapraszam do zapoznania się z linkiem powyżej.

 • Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!
  Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!

  Wykonując codzienny makijaż, jak i na wyjątkowe okazje warto sięgnąć po produkty Paese Cosmetics. Kosmetyki Paese produkowane są przez polską firmę, która oferuje bogaty i bardzo różnorodny asortyment wyjątkowych produktów.

  Napisano wtorek, 06 grudzień 2022 14:16
 • Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie
  Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie

  Stół to najważniejsze miejsce spotkań, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie. A wspólna celebracja rodzinnych chwil wymaga odpowiedniej jego oprawy.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:54
 • Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?
  Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?

  Stan skóry zazwyczaj świadczy o stanie zdrowia całego organizmu. Niepokojące zmiany skórne mogą wskazywać na zaburzenia w jego pracy albo świadczyć o występujących niedoborach składników mineralnych. Zmiany te pojawiają się na powierzchni naskórka w postaci pryszczy, ropnych wykwitów, czy znamion barwnikowych.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:33
 • Jak zorganizować ślub międzynarodowy?
  Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

  Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 07:00
 • Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  
  Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  

  Antykoncepcja awaryjna to coś, o czym powinien wiedzieć każdy, kto nie planuje mieć dzieci, a mimo to współżyje. Tabletka dzień po dostępna jest na receptę i można skorzystać z niej wówczas, gdy środki takie jak prezerwatywy czy plastry zawiodły lub zostały zastosowane w nieprawidłowy sposób. 

  Napisano poniedziałek, 21 listopad 2022 10:57
 • Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie
  Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie

  W jaki sposób CBD może wpływać na zdrowe włosy, skórę i paznokcie?

  Napisano środa, 09 listopad 2022 16:47
 • Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi
  Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi

  Możesz myśleć, że bycie eko to tylko trend, ale tak naprawdę jest to konieczność w dzisiejszym coraz bardziej świadomym świecie. Obecnie istnieją ekologiczne alternatywy dla prawie wszystkiego, więc nie ma już wymówek na bycie nieprzyjaznym dla środowiska.

  Napisano środa, 16 listopad 2022 14:30
 • Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?
  Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?

  Pomoc drogowa to usługa, która pomaga kierowcom w sytuacjach awaryjnych. Nie chodzi tylko o naprawę samochodu, ale także o jak najszybsze zapewnienie bezpieczeństwa z pomocą zespołu ekspertów.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:27
 • Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń
  Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń

  Szczupła sylwetka to nie tylko ładny wygląd, ale też kondycja i zdrowie. By móc się nią cieszyć trzeba dbać o dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Nie jest to łatwe w nawale różnych obowiązków i licznych szybkich, mało zdrowych przekąsek, które leżą na pólkach sklepowych i zachęcają do kupienia. Jakie zasady warto wprowadzić w dniu codziennym? Jak żyć i jeść zdrowo?

  Napisano środa, 02 listopad 2022 12:44
 • Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać
  Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać

  Każdy przedsiębiorca posiadający magazyn, niezależnie od tego czy działalność magazynowa jest jego głównym czy pobocznym celem działalności, dąży do modernizacji i rozwoju procesów magazynowych.

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 13:43