środa, 23 listopad 2022 07:00

Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jak zorganizować ślub międzynarodowy. Jak zorganizować ślub międzynarodowy. pixabay

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

Obecnie naprawdę wiele osób poznaje się czy to za pomocą Internetu, czy też poprzez wyjazdy zagranicę, dlatego też naturalnym jest, że ludzie często biorą ślub międzynarodowy.

Wówczas trzeba połączyć zarówno obie rodziny, które nie zawsze mówią w jednym wspólnym języku np. angielskim, jak i oczekiwania, jakie ma być to wesele, co ma się znaleźć na talerzach i wiele innych kwestii, a najważniejsze jest to, by dobrze zapamiętać ten dzień, np. poprzez zdjęcia. Sprawdź więc, co jest najważniejsze podczas ślubów międzynarodowych.

Formalności – nie daj się im pożreć!

Oczywistością jest, że tak wielkie przedsięwzięcie, jakim z punktu widzenia prawnego jest ślub, trzeba zasypać formalnościami. Jest ich sporo, a przy ślubach międzynarodowych będzie jeszcze więcej, jednak niech Cię to nie zniechęca, gdyż w dzisiejszym świecie wszystko jest do zorganizowania i z pewnością nie jesteś pierwszą osobą, która będzie przez coś takiego przechodziła.

Na początek upewnij się, że dowiesz się tego, jakie dokumenty będą potrzebne i które muszą być oryginalne, na papierze, gdyż często bywa, że skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego odręcznie nie wystarczy. W związku z powyższym gdy udasz się do urzędu, poinformują Cię o tym, jakiego rodzaju dokumentów będziesz potrzebować. Dokumenty najprawdopodobniej będą w innym języku, dlatego do ich tłumaczenia potrzebny będzie tłumacz przysięgły, który jest niezbędny w tej kwestii.

Jeśli będzie do ślub kościelny, to dodatkowo trzeba będzie dostarczyć wszelkie dokumenty z innej parafii lub ewentualnie jeśli będzie to ślub międzywyznaniowy, należy dowiedzieć się, jak ma to wszystko wyglądać od strony obu wiar. Możliwy również jest ślub jednostronny, o którym więcej w znajdziesz pod -Jak zorganizować ślub międzynarodowy.

Logistyka – niezwykle ważna w ślubach międzynarodowych

Jeśli jedna strona będzie musiała dojechać lub nawet dolecieć, to najważniejsze jest, by nikt nie utknął w miejscu, z którego trzeba będzie długo czekać na następny transport. Musi on być logistycznie zaplanowany do tego stopnia, że wszyscy goście znajdą się na ceremonii na chwilę przed jej rozpoczęciem, by mogli się zapoznać, przedstawić i zbliżyć do siebie, zanim dojdzie do samego wesela.

Fotograf – byście zapamiętali te piękne chwile

Nie bez przyczyny mówi się, że wesele to magiczny czas, który zawsze warto mieć upamiętniony. Takie wydarzenie jest tylko raz w życiu, dlatego warto mieć jak najładniejsze zdjęcia z tego czasu. Jeśli nie pasuje wam jakieś zdjęcie i chcecie je powtórzyć, byście wyglądali dobrze, to nie krępujcie się, gdyż to jest najważniejszy WASZ dzień w życiu i to WY wyznaczcie co wam się podoba i co chcecie. Po więcej porad na temat tego, jak zorganizować ślub międzynarodowy zapraszam do zapoznania się z linkiem powyżej.

 • Kiedy stosować oprysk na chwasty?
  Kiedy stosować oprysk na chwasty?

  Opryski na chwasty to jedno z ważniejszych narzędzi w walce z niechcianymi roślinami w ogrodzie lub na polu uprawnym. Wiedza na temat, kiedy i jak stosować opryski jest kluczowa dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i zachowania zdrowej roślinności.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 19:38
 • Dlaczego skup samochodów używanych jest dobrym wyborem dla sprzedającego?
  Dlaczego skup samochodów używanych jest dobrym wyborem dla sprzedającego?

  Jeśli jesteś właścicielem samochodu używanego i chcesz go sprzedać, istnieją różne sposoby na znalezienie kupca. Możesz wystawić ogłoszenie na portalach internetowych lub zdecydować się na sprzedaż poprzez komis samochodowy. Jednak coraz popularniejszą opcją jest skup samochodów używanych. Dlaczego warto wybrać właśnie tę opcję? Oto trzy powody!

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Aktualne trendy na rynku nieruchomości
  Aktualne trendy na rynku nieruchomości

  Rynek nieruchomości jest jednym z najważniejszych i najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki. W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano wiele zmian na rynku nieruchomości, a wraz z nimi pojawiły się także nowe trendy. W tym artykule omówimy najnowsze trendy na rynku nieruchomości, które kształtują się na przestrzeni ostatnich lat.

  Napisano poniedziałek, 13 marzec 2023 16:36
 • Jak się chronić przed promieniowaniem 5G?
  Jak się chronić przed promieniowaniem 5G?

  Promieniowanie elektromagnetyczne, które jest emitowane przez różne rodzaje urządzeń telekomunikacyjnych, w tym 5G, jest coraz bardziej powszechne. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak chronić się przed promieniowaniem 5G. W tym artykule rozwiniemy ten temat i przedstawimy konkretne rozwiązania!

  Napisano sobota, 11 marzec 2023 14:25
 • Najpopularniejsze wyrzutnie Nerf
  Najpopularniejsze wyrzutnie Nerf

  Pistolety na strzałki to tradycyjna zabawka z dzieciństwa. Dzięki marce Nerf dzieci dziś także bawią się takimi zabawkowymi wyrzutniami.

  Napisano piątek, 03 marzec 2023 21:29
 • Przegląd, legalizacja i konserwacja gaśnic - kiedy trzeba wykonać?
  Przegląd, legalizacja i konserwacja gaśnic - kiedy trzeba wykonać?

  Każdego dnia w Polsce, straż pożarna jest wzywana do setek mniej lub bardziej poważnych pożarów. Najczęstszymi przyczyni pożarów w budynkach nie zależnie czy to użytku publicznego czy mieszkalnych są awarie instalacji elektrycznej, serwerowni, sprzętu AGD lub RTV.

  Napisano wtorek, 28 luty 2023 17:13
 • Mezoterapia, dobry sposób na piękniejszą skórę.
  Mezoterapia, dobry sposób na piękniejszą skórę.

  Każdy marzy o młodej i pięknej skórze, szczególnie jak jest się osobą starszą. Na szczęście w erze medycyny estetycznej istnieje parę ciekawych trików, które umożliwią nam zachować swoją młodzieńczą skórę na dłużej.

  Napisano wtorek, 28 luty 2023 17:10
 • Czym jest giełda kryptowalut?
  Czym jest giełda kryptowalut?

  Giełda kryptowalut to platforma internetowa, która umożliwia kupno i sprzedaż różnych kryptowalut za pomocą tradycyjnych walut, takich jak dolar czy euro, lub innych kryptowalut. Giełdy kryptowalut działają w podobny sposób do tradycyjnych giełd papierów wartościowych, ale zamiast akcji czy obligacji, na giełdach kryptowalut handluje się różnymi rodzajami kryptowalut.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 10:20
 • Przygotuj się na wiosnę. Sprawdź makijażowe trendy na ten rok!
  Przygotuj się na wiosnę. Sprawdź makijażowe trendy na ten rok!

  Co króluje na wybiegach mody w tym roku, a które trendy odejdą w zapomnienie? Jakie kolory są na topie? Makijaż kolorowy czy nude? Szminki matowe czy lśniące? Wargi w nieśmiertelnej czerwieni czy w ciemniejszych odcieniach? Kremy BB, CC czy podkłady? Delikatny makijaż oka, soczyste powieki, a może smoky eyes? Zaskoczeń Ci raczej nie zabraknie. Jedno jest pewne – w tym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź.

  Napisano środa, 22 luty 2023 06:37
 • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
  Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

  Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26