piątek, 12 kwiecień 2024 10:17

Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pogotowie ratunkowe Pogotowie ratunkowe fot: pixabay

W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

Okoliczności zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, 7 kwietnia, nad stawem w Ćwiklinie, gdzie grupa młodzieży, postanowiła skorzystać z wiosennej pogody i wybrała się na przejażdżkę rowerem wodnym. Niestety, w pewnym momencie pojazd, przeciążony i niesprawny, zaczął nabierać wody, pasażerowie byli w niebezpieczeństwie. Większość z młodych osób, zdołała się jednak ewakuować, ale jeden z nastolatków, nie umiejący pływać zaczął tonąć.

Brawurowa akcja strażaków

Na szczęście, w pobliżu znajdowali się Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki. Strażacy z OSP Kołoząb, będący tam na rybach, natychmiast zareagowali. Łukasz Sawicki, nie zawahał się skoczyć do wody, aby uratować młodego człowieka, podczas gdy Sławomir Rosa wspomagał akcję, pomagając wyciągnąć chłopca na brzeg. Nastolatka ułożono w bezpiecznej pozycji, a do akcji dołączyła przypadkowa osoba, która również była nad stawem.

Dzięki zorganizowanej akcji i szybkiej reakcji strażaków oraz przypadkowego świadka, 17-latek został szybko uratowany. Chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń i został przekazany zespołowi ratunkowemu, który przybył na miejsce. Janusz Majewski, zastępca komendanta płońskiej PSP, podkreślił znaczenie szybkiej reakcji i odpowiedniego zachowania w sytuacji kryzysowej.

Źródło: plonszczak.pl