środa, 29 czerwiec 2022 17:04

Skuteczne sposoby walki z alergią i katarem siennym

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Medycyna chińska Medycyna chińska pixabay

Medycyna chińska bazuje na recepturach i metodach leczniczych znanych i cenionych na Wschodzie od tysięcy lat.

 

W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się również w krajach zachodnich. Uważa się bowiem, że może ona być pomocna jako uzupełnienie tradycyjnej terapii medycznej wielu schorzeń. Okazuje się, że niektórzy leczą przy jej pomocy alergie i katar sienny. W jaki sposób można to zrobić? Na co jeszcze mogą pomóc metody stosowane w medycynie chińskiej?

Czy medycyna chińska może pomóc w walce z alergią i katarem siennym?

Medycyna chińska jest bardzo szerokim pojęciem. Jej częściami składowymi są zarówno receptury ziołowe, jak i różnego rodzaju zabiegi. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim akupunkturę. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że akupunktura może być pomocna w leczeniu alergii i kataru siennego. Jak to w ogóle możliwe? Odpowiednio przeprowadzona akupunktura może pomóc zmniejszyć objawy alergii takie jak np. łzawienie oczu czy katar, ale także świąd i wypryski. Dzieje się tak z uwagi na to, że zmniejsza się autoagresywna reakcja układu immunologicznego. W celu zmniejszenia objawów alergii zaleca się wykonanie około 10 do 15 zabiegów.

W jakich jeszcze dolegliwościach może być pomocna medycyna chińska

Akupunktura, ale i inne elementy składające się na medycynę chińską mogą być pomocne nie tylko w terapii związanej z leczeniem alergii. Wskazuje się, że mają one szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Można np. wesprzeć w ten sposób terapie chorób dermatologicznych takich jak np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Akupunktura pomocna jest także w przypadku leczenia bólów mięśni i stawowych, a także nerwobólów. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zawsze zwracać się o pomoc do specjalisty w danym zakresie, który będzie mógł potwierdzić odpowiednimi zaświadczeniami swoje umiejętności. Inaczej zabiegi mogą nie pomóc lub wręcz zaszkodzić.

 • Dlaczego warto wybrać unikatowy pierścionek?
  Dlaczego warto wybrać unikatowy pierścionek?

  Biżuteria ręcznie robiona

  Biżuteria jest nieodłącznym elementem, który towarzyszy człowiekowi od ponad stu tysięcy lat.

  Napisano poniedziałek, 08 sierpień 2022 11:44
 • Siemię lniane w walce o piękne włosy
  Siemię lniane w walce o piękne włosy

  Siemię lniane to wspaniały dodatek do zdrowej diety, a regularne sięganie po nie każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. Jednak siemię lniane to nie tylko produkt, który możemy dodać do codziennej diety.

  Napisano piątek, 29 lipiec 2022 13:24
 • Zatkany nos bez kataru – jak to możliwe?
  Zatkany nos bez kataru – jak to możliwe?

  Uczucie zatkanego nosa bez kataru może być objawem wielu chorób. Nie należy tego symptomu lekceważyć. Przyczyna zawsze wymaga diagnostyki i leczenia, a brak reakcji może doprowadzić do powikłań. Dowiedz się więcej na temat możliwych powodów uczucia zatkanego nosa przy jednoczesnym braku kataru.

  Napisano piątek, 22 lipiec 2022 10:14
 • Markowe koszule męskie i damskie – czym się wyróżniają?
  Markowe koszule męskie i damskie – czym się wyróżniają?

  Koszule mają inny krój zależnie od tego, czy są męskie czy damskie. Przykładowo markowe koszule męskie są szersze w ramionach i nie posiadają wyciętego zwężenia w talii.

  Napisano niedziela, 17 lipiec 2022 14:01
 • Wczesne objawy nadciśnienia tętniczego
  Wczesne objawy nadciśnienia tętniczego

  Pulsowanie w skroniach, Zmęczenie, Senność, Ból w klatce piersiowej, Ból gałek ocznych

  Napisano czwartek, 07 lipiec 2022 14:38
 • Skuteczne sposoby walki z alergią i katarem siennym
  Skuteczne sposoby walki z alergią i katarem siennym

  Medycyna chińska bazuje na recepturach i metodach leczniczych znanych i cenionych na Wschodzie od tysięcy lat.

  Napisano środa, 29 czerwiec 2022 17:04
 • Dentysta w Kwidzynie – zadbaj o swoje zęby
  Dentysta w Kwidzynie – zadbaj o swoje zęby

  Każdy z nas wie, że wizyty u dentysty powinniśmy odbywać regularnie. W rzeczywistości jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Jako że zdrowie naszych zębów wpływa bezpośrednio na cały nasz organizm, powinniśmy dbać o to, aby było ono na najwyższym, możliwym poziomie.

  Napisano poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:42
 • Sposoby na poprawę jędrności i elastyczności skóry
  Sposoby na poprawę jędrności i elastyczności skóry

  Rozwój nowoczesnych technologii kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że istnieje coraz więcej sposób na poprawę jakości skóry - w tym na lepszą jędrność, elastyczność i wytrzymałość.

  Napisano piątek, 17 czerwiec 2022 17:44
 • Zarządzanie flotą – aplikacja mobilna
  Zarządzanie flotą – aplikacja mobilna

  Podstawowym elementem, który jest filarem prowadzenia firmy przewozowej jest sprawne zarządzanie flotą. Aplikacja mobilna czy inne systemy operacyjne potrafią wspomóc pracę nad zarządzaniem całą flotą jednocześnie maksymalizując zyski firmowe.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 17:46
 • Praca jako pakowacz produktów
  Praca jako pakowacz produktów

  Obecnie spoglądając na wiele różnych produktów i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, potrzebuje dzisiaj dodatkowych rąk do pakowania

  Napisano piątek, 10 czerwiec 2022 11:47