wtorek, 03 styczeń 2023 11:41

Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
jak usunąć zaskórniki na twarzy jak usunąć zaskórniki na twarzy Zdjęcie dodane przez Andrea Piacquadio: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zblizenie-zdjecie-kobiety-z-brazowym-plaszczem-i-szarym-topem-733872/

Zaskórniki często kojarzone są z młodą cerą trądzikową oraz z osobami w wieku młodzieńczym. Jednak mogą one pojawić się w każdym wieku. Czasami można spotkać się też z nazwą wągry. Czym dokładnie są zaskórniki? W jaki sposób je rozpoznać i jak można je bezpiecznie usunąć? Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Czym są zaskórniki i jak powstają?

Zaskórniki to rodzaj stanu zapalnego skóry. Wyróżniają się często czarnym wypełnieniem porów skóry. Jeśli nie będą regularnie usuwane, mogą pojawić się krosty lub wypryski. Często to właśnie zaskórniki są jednym z pierwszych objawów trądziku. Pojawiają się one najczęściej w tzw. strefie T na twarzy. Pojawiają się one zazwyczaj wtedy, gdy produkowania jest zbyt duża ilość sebum. Łączy się ono wtedy z zanieczyszczeniami znajdującymi się na skórze oraz martwym naskórkiem i zatyka pory.

W jaki sposób można pozbyć się zaskórników?

Wiele osób, które borykają się z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry, zastanawia się, jak usunąć zaskórniki na twarzy. Jak się okazuje, ważne jest to, aby dobrze rozpoznać to, jaki rodzaj zaskórników powstał na skórze. Rodzaj zaskórników nazywany wągrami (zaskórniki otwarte), z czarnym widocznym punktem na skórze, jest łatwiejszy do usunięcia, z uwagi na to, że można to zrobić dość łatwo samodzielnie. Tutaj przydatne będą odpowiednio dobrane kosmetyki. Można też to zrobić mechanicznie pod warunkiem, że umie się to wykonać. Jest to ważne, gdyż przy mechanicznym usuwaniu zaskórników bardzo łatwo uszkodzić delikatną skórę twarzy. Drugi rodzaj zaskórników (zaskórniki zamknięte) jest trudniejszy do usunięcia z uwagi na to, że sebum i zanieczyszczenia zbierają się pod skórą. W takiej sytuacji najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, np. w gabinecie kosmetycznym, który będzie wiedział, jak bezpiecznie usunąć ten rodzaj zaskórników.

Jakie kosmetyki wybierać przy problemach z zaskórnikami?

Dużą pomocą w walce z zaskórnikami mogą okazać się odpowiedni dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Przede wszystkim w tym przypadku należy postawić na dokładne, a zarazem delikatne oczyszczanie skóry. Pozwoli to na uniknięcie osiadania pozostałości kosmetyków czy innych zanieczyszczeń na jej powierzchni, co znacznie zmniejszy ryzyko tworzenia się zaskórników. Dobrze też wybrać odpowiedni dla swojego rodzaju skóry delikatny preparat złuszczający. Warto szukać także produktów ze składnikami o działaniu łagodzącym i działającym przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie.

 • Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku
  Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

  W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

  Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 09:38
 • Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka
  Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

  W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09
 • Zmiany w zarządzie Orlenu
  Zmiany w zarządzie Orlenu

  Rada nadzorcza Orlenu, ogłosiła istotne zmiany w zarządzie koncernu. Dotychczasowy członek zarządu, Józef Węgrecki, zdecydował się opuścić swoje stanowisko, kończąc tym samym swoją sześcioletnią kadencję w dniu 30 kwietnia 2024 roku. Józef Węgrecki, był jedynym członkiem zarządu, który kontynuował pracę w zarządzie z czasów, kiedy prezesem był Daniel Obajtek, co czyni jego odejście symbolicznym zakończeniem pewnej ery w historii spółki.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 09:04
 • Zmiany w rynku pracy w regionie płockim
  Zmiany w rynku pracy w regionie płockim

  Rynek pracy w Polsce, w ostatnich latach odnotował znaczną poprawę. Mimo to, dysproporcje pomiędzy dużymi, a mniejszymi miastami są nadal widoczne, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. Powiat płocki, mimo że znajduje się w ekonomicznie rozwijającym się województwie mazowieckim, boryka się z wyższą stopą bezrobocia niż przeciętna krajowa czy regionalna.

  Napisano wtorek, 16 kwiecień 2024 08:06
 • KPS Płock awansuje do turnieju finałowego
  KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

  W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:25
 • Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników
  Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

  W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

  Napisano piątek, 12 kwiecień 2024 10:17
 • Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin
  Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin

  W środowy wieczór, na lotnisku Warszawa - Modlin doszło do ewakuacji 200 osób i chwilowego zamieszania, spowodowanego zgłoszeniem o porzuconej reklamówce, z niewidoczną zawartością. Incydent, choć nie spowodował opóźnień w ruchu lotniczym, wywołał szereg działań służb bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 11 kwiecień 2024 09:13
 • Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę
  Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę

  Lotnisko w Modlinie, położone 37 km od centrum Warszawy, staje się pionierem w zastosowaniu nowoczesnej technologii kontroli ruchu lotniczego - Remote Tower. Jak informuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), dzięki tej technologii, ruch lotniczy na lotnisku będzie nadzorowany zdalnie, z centrum w Warszawie. Ta innowacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, umożliwiając jednocześnie kontrolę ruchu na większej liczbie lotnisk.

  Napisano środa, 10 kwiecień 2024 09:32
 • Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim
  Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

  W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10
 • Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim
  Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

  W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

  Napisano poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47