czwartek, 15 grudzień 2022 18:39

Jakie są przeciwwskazania do stosowania karboksyterapii

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
karboksyterapia karboksyterapia pxiabay

Karboksyterapia to popularny zabieg kosmetologiczny, wykonywany w wielu gabinetach w całej Polsce. Pozwala na poprawienie wyglądu skóry i wymodelowanie sylwetki. Dzięki wstrzyknięciu dwutlenku węgla możliwe jest zredukowanie cellulitu, cieni pod oczami, a także głębokich rozstępów i zmarszczek. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, jednak do jego wykonania istnieją pewne przeciwwskazania. O czym warto pamiętać?

 

Karboksyterapia: przeciwwskazania

Specjalista ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu karboksyterapii. Nie ma ich wprawdzie wiele, a usługę można wykonać o każdej porze roku.

Podstawowym przeciwwskazaniem do karboksyterapii jest ciąża oraz choroby serca. Zabiegu nie można także wykonać u osób, u których stwierdzono niewydolność nerek albo płuc.

Ponieważ podczas zabiegu pod skórę wtłaczany jest dwutlenek węgla, efektem czego mogą być zasinienia i opuchlizna, pacjent nie powinien mieć żadnych zaburzeń ze strony układu krążenia ani utrudnionego gojenia ran. Zabiegu nie wykonuje się u osób cierpiących na hemofilię. Przeciwwskazaniem są także wszelkie zaburzenia w obrębie tkanki łącznej.

Niektóre choroby, takie jak nowotwory i epilepsja, wymagają wcześniejszej konsultacji. Najczęściej specjalista odmawia wykonania zabiegu u takich pacjentów, choć niektóre przypadki traktuje się indywidualnie.

Jeśli pacjent zmaga się w danym momencie z ostrą fazą opryszki, infekcją bakteryjną lub wirusową, przed umówieniem się na zabieg musi w pełni się wyleczyć.

Z karboksyterapii nie powinny także korzystać osoby borykające się z trądzikiem różowatym, szczególnie w ostrej postaci. W takiej sytuacji najpierw konieczna jest konsultacja dermatologiczna lub kosmetologiczna, wykonanie dodatkowych badań oraz wdrożenie leczenia.

Pacjent ma obowiązek poinformować o wszystkich swoich dolegliwościach, wątpliwościach i podejrzeniach. Tylko dobrze przeprowadzony wywiad medyczny pozwoli specjaliście na zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu lub nie.

Bezpieczeństwo podczas karboksyterapii

W ofercie https://mimari.com.pl/pl/c/Karboksyterapia/236 dostępne są profesjonalne urządzenia na karboksyterapii oraz elementy niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Przed wykonaniem go specjalista zobowiązany jest do przeprowadzenia wywiadu medycznego, podczas którego ustali, czy u pacjenta można przeprowadzić zabieg.

Urządzenie do karboksyterapii może być wyposażone w funkcję podgrzewania gazu oraz odpowietrzanie. Dzięki temu usługa może być wykonana na najwyższym poziomie, a pacjent może zauważyć efekty już po pierwszym zabiegu.

 

 • Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo
  Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo

  Mariusz Majewski, podróżnik z Płocka i rekordzista Guinnessa, znalazł się w dramatycznej sytuacji w Demokratycznej Republice Konga. 52 - letni Polak, który odwiedził wszystkie kraje członkowskie ONZ, w tym Koreę Północną, stał się ofiarą ciężkich oskarżeń i pokazowego procesu, którego konsekwencje mogą być dla niego tragiczne. Jego historia rzuca światło na losy obcokrajowców, w regionach konfliktowych oraz zawiłości międzynarodowej dyplomacji.

  Napisano piątek, 24 maj 2024 08:53
 • Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku
  Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku

  Ponowne problemy w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku, przypominają sytuację z września ubiegłego roku. Wówczas, podobnie jak teraz, pracownicy tego zakładu złożyli wypowiedzenia, sygnalizując głębokie niezadowolenie z warunków pracy. Problem, który wydawał się być chwilowo rozwiązany, powrócił z nową siłą, rzucając światło na istotne niedociągnięcia w zarządzaniu placówką.

  Napisano czwartek, 23 maj 2024 09:25
 • Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!
  Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!

  W świecie rozrywki, odniesiony sukces często idzie w parze z niechcianą uwagą. Nie inaczej było w przypadku 14 - letniego Bartka Wasilewskiego z Płocka, który swoim talentem raperskim zdobył serca jury oraz widzów programu "Mam Talent", wygrywając główną nagrodę w wysokości 300 tys. zł. Wydarzenie to, choć tak radosne, wywołało także negatywne odczucia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 09:39
 • Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom
  Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom

  W Polsce, problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, staje się coraz bardziej widoczny. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, depresja znajduje się wśród głównych przyczyn samobójstw, które są czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby wsparcia emocjonalnego młodych ludzi, Fundacja Adamed, we współpracy z serwisem Życie Warte Jest Rozmowy, realizuje program "Wspierająca Szkoła".

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:50
 • Co to Day SPA i czy warto?
  Co to Day SPA i czy warto?

  W zgiełku codziennego życia, pełnego stresu i niekończących się obowiązków, coraz więcej osób poszukuje sposobów na regenerację sił i odprężenie. Jednym z takich rozwiązań jest Day SPA, czyli miejsce, gdzie można poddać się różnego rodzaju zabiegom relaksacyjnym i pielęgnacyjnym w ciągu jednego dnia. Ale czy warto skorzystać z tego typu oferty? Czy Day SPA to tylko chwilowy trend, czy może trwały element stylu życia współczesnych ludzi?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:01
 • Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?
  Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?

  Kiedy mówimy o produktach pszczelich, miód jest zwykle tym, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Ale czy wiesz, że istnieje inny produkt pszczeli, który może przynieść równie wiele korzyści dla zdrowia? Mowa o propolisie - naturalnej substancji produkowanej przez pszczoły, której właściwości lecznicze są coraz bardziej doceniane. Propolis to klejowata substancja, którą pszczoły zbierają z pąków drzew i roślin, a następnie przetwarzają w swoim organizmie. Stosują go do uszczelniania i dezynfekcji ula. Czy jednak propolis ma wpływ na nasze zdrowie?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 07:59
 • Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk
  Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk

  Kwitnące ogrody i sportowa rywalizacja, znów stały się osią niedzielnego spędzania czasu, w malowniczej lokalizacji szkółki leśnej, w Kucharach Królewskich. Impreza organizowana przez Nadleśnictwo Płońsk, zyskała popularność nie tylko wśród mieszkańców gminy Sochocin, ale również wśród licznie przybyłych gości, z różnych części Polski. To szczególne wydarzenie, odbyło się 19 maja, oferując zarówno atrakcje edukacyjne, jak i sportowe.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 10:21
 • Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku
  Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku

  Wkrótce mieszkańcy Płocka i okolic, będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym wydarzeniu, które od lat gromadzi katolickie rodziny z całej diecezji. Mowa tu o 12. Marszu dla Życia i Rodziny oraz 3. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędą się w dniach 26 oraz 31 maja. Organizatorami tych uroczystości, są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz diecezjalna kuria. Celem wydarzenia, jest promowanie wartości, jakie niesie ze sobą małżeństwo, rodzina oraz życie.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 08:36
 • Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia
  Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia

  Miasto Płock, rozpoczyna nowy rozdział w polityce kulturalnej, wprowadzając program stypendialny skierowany do młodych twórców. Inicjatywa ta, ma na celu wsparcie artystycznych pasji i talentów mieszkańców, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności poprzez realizację autorskich projektów. Zróżnicowane wsparcie finansowe, które przewiduje program, pozwoli na zrealizowanie marzeń wielu młodych artystów, o szerokim spektrum zainteresowań.

  Napisano środa, 15 maj 2024 17:39
 • Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie
  Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie

  Lotnisko w Modlinie, jako ważny punkt na mapie polskiej infrastruktury lotniczej, ogłasza szereg innowacyjnych inwestycji, które mają na celu nie tylko poprawę komfortu pasażerów, ale również wprowadzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Inicjatywy te, stawiają na zrównoważony rozwój i inteligentne zarządzanie, co odróżnia je od innych, bardziej ekspansywnych projektów, jak Centralny Port Komunikacyjny. Jakie zmiany zapowiedziano i jak mogą one wpłynąć na przyszłość lotniska?

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 09:56