poniedziałek, 28 listopad 2022 13:54

Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
inspiracje ferrero inspiracje ferrero Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Stół to najważniejsze miejsce spotkań, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie. A wspólna celebracja rodzinnych chwil wymaga odpowiedniej jego oprawy.

Jako dekoracja stołu najlepiej sprawdzają się stroiki. Te świąteczne mogą wyglądać bardzo różnorodnie. Sprytnym pomysłem na efektowny stroik na stół na Święta, są pięknie zapakowane praliny. 

Świątecznie, ale nowocześnie

Tradycyjny stroik na stół wigilijny kojarzy się z kompozycją złożoną z gałązek świerku lub sosny. Takie dekoracje, ozdobione bombkami i świeczkami, zajmowały centralne miejsce na stole i z reguły były dość duże. Dzisiaj do dekoracji stołu podchodzi się już nieco inaczej. Aranżacja stołu na świąteczną kolację nie musi być tak bogata, wystarczy, że w elegancki i subtelny sposób podkreśli klimat tego wyjątkowego czasu.

Nowoczesny stroik bożonarodzeniowy może mieć dużo mniejszą podstawę, co dużo bardziej sprawdza się, zwłaszcza na mniejszych stołach. Nadal w trendzie są naturalne materiały takie jak zielone gałązki, szyszki czy kwiaty Gwiazdy Betlejemskiej. Obecnie jednak te tradycyjne elementy łączy się z bardziej nowoczesnymi dodatkami, m.in. stelażami i obręczami z metalu i delikatnymi bombkami utrzymanymi w jednej gamie kolorystycznej. Właśnie do takiej minimalistycznej kompozycji warto wykorzystać praliny. 

Słodkie czekoladki, zapakowane w piękny błyszczący papier, idealnie pasują do klimatu Bożego Narodzenia. Często właśnie takie pudełeczka z pralinami lądują pod choinką jako słodki dodatek do prezentu. Piękne i bardzo eleganckie są czekoladki Ferrero Rocher - niewielkie kuleczki, zawinięte w połyskującą złotą folię. Ciekawe pomysły na to, jak wpleść czekoladki w świąteczny stroik, można znaleźć w tym miejscu: https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/stol-na-boze-narodzenie. Wykorzystanie słodyczy do bożonarodzeniowych dekoracji od lat świetnie się sprawdza. Cukierki na choince, czy czekoladowe figurki, to tradycyjne motywy, kochane nie tylko przez dzieci. Eleganckie praliny w nowoczesnym wydaniu będą prezentować się jeszcze lepiej.

Detale, które tworzą klimat

Oprócz stroika na wigilijnym stole warto zadbać także o detale. Drobne elementy, które subtelnie podkreślą klimat uroczystości. Są to różne ozdobne drobiazgi, które nie zabierają dużo miejsca. Najbardziej oczywistym towarzystwem na świątecznego stroika są świece. Długie, w pojedynczych, wąskich świecznikach lub małe podgrzewacze. To, co bardzo urozmaica całość to bieżnik. Połyskujący, złoty lub srebrny, wąski pas materiału, można położyć na środku stołu, pod głównym stroikiem.

Dużo mniej oczywiste są dodatki takie jak pojedyncze bombki lub inne choinkowe ozdoby. Porozkładane w różnych miejscach stołu, pomiędzy półmiskami, działają bardzo dekoracyjnie. Podobnie można wykorzystać złote czekoladki tak jak w tych przykładach: https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/stol-na-boze-narodzenie. Piękne, drobne elementy, rozświetlą kompozycję. Mogą również stanowić mały, słodki upominek dla każdego gościa. Wówczas wystarczy położyć je na talerzyku lub tuż obok niego. Taki gest z pewnością ucieszy każdego. Najlepiej postawić na jeden rodzaj pralin, aby dekoracja stołu była spójna.

 • 10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku
  10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku

  Polish Hip - Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, już od dziesięciu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na mapie Polski, dedykowane miłośnikom hip - hopu. W ciągu ostatniej dekady, każdego lipca, ten unikalny festiwal przyciągał rzesze fanów, pragnących doświadczyć żywej kultury ulicznej i wysłuchać najpopularniejszych wykonawców tego gatunku. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, zapowiadała nie tylko kolejne spotkanie z muzyką, ale przede wszystkim świętowanie bogatej historii tego zjawiska kulturowego.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 10:21
 • Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku
  Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku

  Tetiana Galitsyna to artystka, która od lat wprowadza świeże i innowacyjne elementy, do świata sztuki w Polsce. Jej działalność, zyskała szerokie uznanie po zwycięstwie w programie "Mam Talent" w 2013 roku, co otworzyło przed nią nowe możliwości twórcze i przyczyniło się do dalszej popularyzacji teatru piasku. Wykorzystując piasek, światło oraz innowacyjne techniki multimedialne, Galitsyna przekształca tradycyjne podejście do prezentacji sztuki, integrując różne media w celu stworzenia głęboko emocjonalnych i wizualnie zapadających w pamięć występów.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 10:04
 • Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza
  Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza

  11 czerwca tego roku, Płock stał się areną znaczącego wydarzenia edukacyjnego. Inauguracja kampanii "Akademicki Płock", to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Płocka, Akademii Mazowieckiej w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Celem kampanii jest przyciągnięcie młodych ludzi, zainteresowanych studiowaniem w Płocku, by spojrzeć na to miasto jako na atrakcyjne miejsce do kształcenia i życia.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:52
 • Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu
  Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu

  W środowy wieczór, doszło do zdarzenia, które wzbudziło niepokój wśród pasażerów i personelu Lotniska Warszawa - Modlin. Około stu osób musiało opuścić terminal i przyległy parking z powodu ewakuacji, która została przeprowadzona po odkryciu pozostawionego bagażu. Działania służb, które skoncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wyjaśnieniu sytuacji, zakończyły się po godzinie bez stwierdzenia zagrożenia.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 07:43
 • Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu
  Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

  We wtorek, Sąd Rejonowy w Płocku, wydał wyrok w sprawie Sylwestra Z., starosty płockiego, oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Wyrok, mimo iż nieprawomocny, nakłada na oskarżonego kary więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa ta rzuca cień na działalność publiczną Sylwestra Z., dotychczas znanego jako działacza samorządowego i lokalnego lidera.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 09:07
 • Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024
  Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024

  W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, ogłoszono wyniki prestiżowego plebiscytu "Cuda Polski 2024", który corocznie organizuje magazyn "National Geographic Traveler". Wśród laureatów, znalazło się 16 wyjątkowych miejsc, które zdobyły serca i głosy uczestników. W tym roku, na szczególne wyróżnienie zasłużyło Wzgórze Tumskie w Płocku, które zostało okrzyknięte jednym z nowych cudów Polski.

  Napisano wtorek, 11 czerwiec 2024 08:53
 • Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego
  Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego

  We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Nowodworskim, obserwujemy wyraźne zarysowanie się trendów politycznych, wśród lokalnej społeczności. Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS), skupia uwagę na silnym poparciu dla tej partii, jednakże rezultaty pozostałych komitetów wyborczych, również rzucają światło na polityczne preferencje mieszkańców powiatu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 09:30
 • Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta
  Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta

  Płock, jako jedno z wielu miast w Polsce, aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska, wdraża kolejną edycję projektu "Drzewa Młodych Płocczan". Projekt, organizowany przez Ratusz Miasta Płocka, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, ma na celu promowanie ekologii oraz podkreślenie znaczenia nowego życia, poprzez symboliczne sadzenie drzew.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 09:16
 • Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk
  Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk

  W Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zakończyło się dramatycznym pościgiem i zatrzymaniem dwóch nastolatków. Wszystko rozpoczęło się od kolizji z udziałem wozu strażackiego, a zakończyło ucieczką kradzionym samochodem.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 09:42
 • Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka
  Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka

  Kilka dni temu, płońscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymania 33 - letniego mieszkańca miasta Płońsk, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Interwencja miała miejsce w mieszkaniu mężczyzny, gdzie, jak wynika z ustaleń, przechowywane były nielegalne substancje.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 11:56