Dostępne w Sklepie Play lub App Store programy w przystępny sposób umożliwiają naukę ulubionego języka. Jakie aplikacje są warte polecenia?
Duolingo – wszystkie języki w jednym miejscu
Trend płatnych aplikacji do nauki języków przełamało pojawienie się Duolingo. To pierwszy program dostępny zupełnie za darmo, który umożliwia uczenie się aż 34 języków. Jego największym atutem jest elastyczność i duży wybór ćwiczeń. Dzięki aplikacji można uczyć się języków w różnym zakresie - zarówno słownictwa i gramatyki, jak i wykonywać zadania ze słuchu oraz trenować mówienie w obcym języku.
Wielopoziomowy system nauczania sprawia, że w krótkim czasie można płynnie rozmawiać w dowolnym języku na podstawowym poziomie. Jako jedyny mankament można wskazać to, że mniej popularne języki mają nieco gorzej rozwiniętą bazę nauczania. To, co jeszcze działa na plus w aplikacji Duolingo, to możliwość bezproblemowego korzystania z programu na urządzeniach, takich jak komputery czy smartfony lub tablety. Duolingo jest także dostępne w płatnej wersji bez reklam.
Memrise – skuteczna nauka języków
Memrise jest drugą najpopularniejszą aplikacją do nauki języków. Dzięki niej można znacznie szybciej zapamiętywać znaki, słownictwo, a także całe wyrażenia. Dużym atutem jest to, że Memrise może być również wykorzystywane do zdobywania wiedzy z fachowych dziedzin, takich jak na przykład matematyka czy ekonomia.
Dobrym sposobem na łatwe przyswajanie wiedzy w Memrise są fiszki. Słowa i wyrażenia można zapamiętywać także poprzez korzystanie z rozbudowanej siatki pytań i quizów tematycznych. Nauka w Memrise jest również dostępna w płatnej, rozszerzonej wersji.
HelloTalk - język obcy w praktyce
Każda osoba ucząca się języka obcego chce na bieżąco śledzić swoje postępy. Najlepszym sposobem jest zweryfikowanie umiejętności w praktyce, na przykład podczas wyjazdu za granicę lub rozmowy z osobą, posługującą się danym językiem na co dzień. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Dlatego warto skorzystać z aplikacji HelloTalk. Zapewnia ona dostęp do pokojów z native speakerami z różnych części świata i dopasowuje również ich poziom do umiejętności osoby korzystającej z aplikacji. Dzięki temu można nie tylko sprawdzić, czy nauka idzie w dobrym kierunku, ale również nawiązać międzynarodowe znajomości.
Korzystanie z aplikacji językowych a zasięg sieci komórkowej
W przypadku korzystania z aplikacji językowych ważną kwestią jest zasięg sieci komórkowej. Dzięki niemu można korzystać z Internetu w dowolnym miejscu – domu, w szkole czy podczas jazdy autobusem i uczyć się nowych słówek oraz zagadnień związanych z językiem obcym. Jaki operator oferuje dobry zasięg sieci komórkowej i na jakie oferty sieci komórkowych warto zwrócić uwagę?
Korzystne oferty sieci komórkowych proponują tacy dostawcy, jak na przykład T-Mobile czy INEA. W przypadku drugiego operatora zasięg sieci komórkowej jest naprawdę dobry, ponieważ korzysta on z satelitów Play. Najtańszy pakiet kosztuje 24,90 zł i obejmuje nielimitowane rozmowy, SMS-y, a także 20 GB Internetu. Dzięki temu można korzystać z aplikacji z dosłownie każdego miejsca.