środa, 07 wrzesień 2022 16:30

Dużo pracy w opiece w Niemczech

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

Właściwie sytuacja ta jest wynikiem procesów demograficznych, czyli w skrócie starzenia się społeczeństw Europy i Świata. Ma to dwojaki wpływ. Po pierwsze, z roku na rok przybywa osób starszych, które wymagają opieki osób trzecich. Po drugie, na rynku pracy jest coraz mniej osób aktywnych zawodowo, które mogłyby podjąć pracę, także w charakterze opiekunka, czy opiekunki osób starszych. Dzięki temu stale rośnie liczba ofert pracy w opiece, jej prestiż i oferowane zarobki oraz polepszają się warunki pracy.

Jakie wymogi trzeba spełnić aby móc pracować w opiece w Niemczech? Oprócz typowych spraw, które wiążą się z umiejętnościami typu gotowanie, sprzątanie, czy dbanie o ogród, są też dwa poważniejsze. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego na poziomie który umożliwia sprawną komunikację z seniorem, jego rodziną, czy osobami z jego otoczenia. Oczywiście język przyda się także do normalnego życia na terenie Niemiec. Jednak nikt nie wymaga tu certyfikatów, czy zaświadczeń. Liczy się tylko czysta komunikacja. Druga sporawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Może być ono zdobyte zarówno podczas pracy zawodowej np. w branży opieki zdrowia, jak i podczas sprawowania opieki nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami.

Tyle na temat wymogów. Teraz można przejść do przyjemniejszej części, jaką są dochody i wszelkie benefity przysługujące osobom pracującym w opiece w Niemczech. Średnie wynagrodzenie oferowane opiekunce seniora w firmie Veritas Opieka oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Do tego opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszty ponoszone są przez seniora lub jego rodzinę. Ponadto Veritas Opieka oferuje bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Firma zapewnia także całodobowe infolinie, gdzie każda opiekunka może poradzić się na tematy, związane zarówno z pracą, jak i życiem na obczyźnie.

Więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
  Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

  Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26
 • Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom
  Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom

  Nie wiesz, co zrobić ze zwierzęciem, gdy wyjeżdżasz w podróż służbową, na wakacje lub w innej sprawie do innego miasta lub kraju? Istnieje kilka rozwiązań! Pierwsza opcja to szukanie pomocy u znajomych, przyjaciół, krewnych, którzy pod Twoją nieobecność będą mogli zaopiekować się zwierzakiem.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 14:29
 • Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?
  Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?

  Piękny i zadbany ogród jest marzeniem każdego właściciela domku jednorodzinnego. Chcesz zatroszczyć się o trawnik na swojej działce? Zależy Ci na stworzeniu praktycznej strefy relaksu i wypoczynku dla całej rodziny? Szukasz idealnej kosiarki elektrycznej? W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym kierować się podczas jej zakupu.

  Napisano czwartek, 26 styczeń 2023 17:03
 • O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?
  O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?

  Imprezy okolicznościowe w Warszawie cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które mają już dość zamknięcia w czterech ścianach własnego domu, co było standardem przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

  Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 13:47
 • Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn
  Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

  Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

  Napisano poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49
 • Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?
  Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?

  Śniadanie dostarcza paliwa na dzień dobry – to najważniejszy posiłek dnia i powinien być jak najlepiej przygotowany. Wolisz dania na słodko czy w wersji wytrawnej? Duże znaczenie ma też drugie śniadanie zabierane zwykle do pracy – gotowe kanapki lub sałatki, pożywne smoothie albo domowe ciastka owsiane dodadzą energii i umilą południe.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:18
 • Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?
  Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?

  Jeszcze niedawno jedyną dostępną opcją nadania i odbioru paczek były usługi pocztowe. Szybkość realizacji zamówienia czy konieczność stania w długich kolejkach jedynie zniechęcały do korzystania z tej opcji.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:13
 • Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?
  Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?

  Zaskórniki często kojarzone są z młodą cerą trądzikową oraz z osobami w wieku młodzieńczym. Jednak mogą one pojawić się w każdym wieku. Czasami można spotkać się też z nazwą wągry. Czym dokładnie są zaskórniki? W jaki sposób je rozpoznać i jak można je bezpiecznie usunąć? Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

  Napisano wtorek, 03 styczeń 2023 11:41
 • Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!
  Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!

  Zimowy czas dla wielu osób jest jednoznaczny z sezonem urlopowym i wypoczynkiem.

  Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:08
 • Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji
  Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji

  Świat sportowy pokochał Igę Świątek, która zachwyca swoimi sukcesami oraz tenisa, dyscyplinę sportową, która dzięki Idze stała się jeszcze bardziej popularna. Nie wystarczy jednak odwiedzić kort tenisowy – trzeba też wiedzieć, jak ubrać się do gry.

  Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:26