środa, 07 wrzesień 2022 16:30

Dużo pracy w opiece w Niemczech

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

Właściwie sytuacja ta jest wynikiem procesów demograficznych, czyli w skrócie starzenia się społeczeństw Europy i Świata. Ma to dwojaki wpływ. Po pierwsze, z roku na rok przybywa osób starszych, które wymagają opieki osób trzecich. Po drugie, na rynku pracy jest coraz mniej osób aktywnych zawodowo, które mogłyby podjąć pracę, także w charakterze opiekunka, czy opiekunki osób starszych. Dzięki temu stale rośnie liczba ofert pracy w opiece, jej prestiż i oferowane zarobki oraz polepszają się warunki pracy.

Jakie wymogi trzeba spełnić aby móc pracować w opiece w Niemczech? Oprócz typowych spraw, które wiążą się z umiejętnościami typu gotowanie, sprzątanie, czy dbanie o ogród, są też dwa poważniejsze. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego na poziomie który umożliwia sprawną komunikację z seniorem, jego rodziną, czy osobami z jego otoczenia. Oczywiście język przyda się także do normalnego życia na terenie Niemiec. Jednak nikt nie wymaga tu certyfikatów, czy zaświadczeń. Liczy się tylko czysta komunikacja. Druga sporawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Może być ono zdobyte zarówno podczas pracy zawodowej np. w branży opieki zdrowia, jak i podczas sprawowania opieki nad członkami własnej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami.

Tyle na temat wymogów. Teraz można przejść do przyjemniejszej części, jaką są dochody i wszelkie benefity przysługujące osobom pracującym w opiece w Niemczech. Średnie wynagrodzenie oferowane opiekunce seniora w firmie Veritas Opieka oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Do tego opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszty ponoszone są przez seniora lub jego rodzinę. Ponadto Veritas Opieka oferuje bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Firma zapewnia także całodobowe infolinie, gdzie każda opiekunka może poradzić się na tematy, związane zarówno z pracą, jak i życiem na obczyźnie.

Więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Praca opieka Niemcy.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31