poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47

Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wybory samorządowe 2024 Wybory samorządowe 2024 fot: Sylwester Niedzielski

W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

Nowe twarze i potwierdzenie zaufania

W gminie Brudzeń Duży, doszło do zmiany wójta. Andrzej Dwojnych, pełniący tę funkcję od 2010 roku, przegrał z Michałem Twardym, byłym radnym Płocka i obecnym sekretarzem powiatu, który zdobył 56,1% głosów.

Gmina Stara Biała również wybrała nowego wójta. Sławomir Wawrzyński, który pełnił tę funkcję od 1990 roku, uzyskał 53,51% głosów, pokonując swoich rywali. Tymczasem w Bielsku urzędujący wójt Józef Rozkosz, kierujący gminą od 2006 roku, ponownie wygrał wybory, zdobywając 54,01% głosów.

W Drobinie, zdecydowane zwycięstwo odniósł Grzegorz Szykulski z PiS, zdobywając 60,79% głosów. Podobna sytuacja miała miejsce w Radzanowie, gdzie Piotr Jakubowski zdecydowanie wygrał, zgarniając 71,33% głosów. W Słupnie Marcin Zawadka jako jedyny kandydat, ponownie zdobył zaufanie mieszkańców, otrzymując 75,78% głosów.

Wyjątkowe sytuacje i II tury wyborów

W gminie Bodzanów dojdzie do drugiej tury wyborów. Urzędujący burmistrz Jerzy Staniszewski zmierzy się z Jarosławem Dorobkiem, który uzyskał 49,4% głosów w pierwszej turze.

Podobna sytuacja ma miejsce w Małej Wsi, gdzie do drugiej tury wyborów przeszli Albin Dynarek i Jadwiga Nowatkiewicz. W Gąbinie urzędujący burmistrz Krzysztof Jadczak utrzymał swoje stanowisko, pokonując Tomasza Nowackiego z PSL.

Wybory na wójtów i burmistrzów w powiecie płockim, przyniosły mieszankę potwierdzenia zaufania do dotychczasowych liderów oraz wprowadzenie nowych twarzy na te stanowiska. W niektórych gminach, mieszkańcy będą mieli jeszcze szansę oddać swój głos w drugiej turze wyborów. Wszystkie te zmiany, świadczą o dynamicznym charakterze lokalnej polityki i zaangażowaniu mieszkańców w decydowanie o przyszłości swoich gmin.

Źródło: portalplock.pl