wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10

Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wypadek kolejowy wypadek kolejowy fot: pixabay

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

Przebieg zdarzenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez st. asp. Joannę Wielochę, rzecznika policji w Nowym Dworze Mazowieckim, tragedia miała miejsce około godziny 3 nad ranem. Pociąg towarowy, kursujący na trasie Gdańsk - Emilianów, śmiertelnie potrącił mężczyznę, który niespodziewanie znalazł się na torach. Mężczyzna pojawił się na torowisku, kilkaset metrów przed peronami, w kierunku stolicy. Maszynista, z powodu ogromnej masy składu i związanej z tym długiej drogi hamowania, nie był w stanie uniknąć zderzenia.

Konsekwencje i działania służb

W wyniku tego tragicznego wydarzenia, ruch kolejowy na tej trasie był utrudniony przez kilka godzin. Realizowany był wahadłowo, jednym torem, co znacząco wpłynęło na opóźnienia w ruchu pociągów. Na miejscu tragedii pracowali funkcjonariusze policji oraz prokuratura, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzili czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku, a także tożsamości ofiary.

Apel policji i śledztwo

Policja ponownie zwraca uwagę, na konieczność zachowania ostrożności w pobliżu torów kolejowych. Jak podkreślają funkcjonariusze, większość wypadków na torach, jest wynikiem niewłaściwego zachowania się osób pieszych i nieuwagi uczestników ruchu drogowego. Śledztwo w sprawie tego zdarzenia, zostało powierzone Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która ma za zadanie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Źródło: se.pl