wtorek, 02 lipiec 2024 09:01

Zderzenie na ulicy Żołnierzy Wyklętych w Płońsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - Płońsk Policja - Płońsk fot: pixabay

W poniedziałkowy wieczór, tuż przed godziną 20:00, na ulicy Żołnierzy Wyklętych w Płońsku doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym zderzyły się samochód osobowy marki Toyota i skuter.

Okoliczności zdarzenia

Z wstępnych informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku wynika, że 29 - letni kierowca Toyoty, mieszkaniec powiatu płońskiego, podczas skrętu w lewo na osiedlowy parking, nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka skuterowi. Ten manewr, wykonany w drodze do ulicy Sienkiewicza, był przyczyną wypadku.

Skutki zderzenia

W wyniku zderzenia 43 - letni kierowca skutera, obywatel Mołdawii, doznał ogólnych potłuczeń ciała. Natomiast 29 - latek, kierujący Toyotą, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj kierujący zostali poddani badaniu alkomatem, które wykazało, że kierowca skutera był nietrzeźwy - miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Ponadto, w trakcie sprawdzania jego danych osobowych i prawnych, policjanci ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Reakcja służb i konsekwencje prawne

Na miejsce zdarzenia szybko przybyły służby ratunkowe oraz policja. Kierowca Toyoty został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Z kolei kierowca skutera został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze postępowanie. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Odpowie on przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do orzeczonych wcześniej środków karnych.

Źródło: Płońsk w Sieci