piątek, 28 czerwiec 2024 08:26

Zatrzymania za narkotyki w Płońsku - pięć osób w dwa dni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Interwencje policji Interwencje policji fot: Sylwester Niedzielski

W ciągu zaledwie dwóch dni, płońscy policjanci zatrzymali pięć osób posiadających narkotyki. Cztery z tych zatrzymań, miały miejsce podczas kontroli drogowych, co wskazuje na intensyfikację działań funkcjonariuszy w walce z przestępczością narkotykową w regionie.

Pierwsze zatrzymanie

Pierwszym zatrzymanym był 27 - letni mieszkaniec Płońska. Jak poinformowała komisarz Kinga Drężek - Zmysłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że mężczyzna może posiadać środki odurzające w swoim mieszkaniu. Policjanci, odwiedzając jego dom na jednym z osiedli w Płońsku, zaskoczyli go w momencie, gdy palił marihuanę. W ręku trzymał foliowe zawiniątko z suszem roślinnym, które na widok policjantów rzucił za siebie. Zatrzymany 27 - latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Kolejne zatrzymania

Wieczorem tego samego dnia, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli osobowego volkswagena, którego kierowca miał przy sobie narkotyki. Kontrola odbyła się w Arcelinie, a za kierownicą pojazdu siedział 37 - letni mieszkaniec gminy Płońsk. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, przeszukując podręczną torbę, w której znaleziono "strunówkę" z suszem roślinnym oraz drugą z krystaliczną substancją. Badania wykazały, że były to marihuana i mefedron. Dodatkowo ustalono, że 37 – latek, ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków i niestosowaniem się do wyroku sądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Z powodu podejrzenia, że mógł prowadzić auto pod wpływem narkotyków, pobrano od niego krew do badań.

Następnego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu, zatrzymali do kontroli osobowe BMW. W samochodzie podróżowali 28 - letni mieszkaniec gminy Glinojeck oraz 31 - letni mieszkaniec gminy Baboszewo. Obaj mężczyźni, byli bardzo nerwowi, a na brzegu jednego z foteli znaleziono ślady białego proszku. Policjanci przeszukali wnętrze auta i obu mężczyzn, znajdując foliowe torebki z białym proszkiem i krystaliczną substancją, które okazały się być mefedronem. Zatrzymani zostali kierowca i pasażer BMW, a samochód odholowano na strzeżony parking. Od 28 - latka pobrano krew do badań, aby ustalić, czy nie prowadził pod wpływem narkotyków.

W tym samym czasie płońscy kryminalni zatrzymali do kontroli osobowe renault. Kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec Płońska miał przy sobie paczkę po papierosach wypełnioną suszem roślinnym, która okazała się być marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany, a od niego również pobrano krew do badań. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków i może usłyszeć kolejne zarzuty w zależności od wyników badań.

Konsekwencje prawne

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osobom posiadającym narkotyki grozi kara do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości środków odurzających, lub substancji psychotropowych, sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Działania płońskich policjantów pokazują, że przestępczość narkotykowa w regionie jest skutecznie monitorowana i zwalczana, a osoby łamiące prawo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. W wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych i działań operacyjnych, w krótkim czasie zatrzymano pięć osób posiadających narkotyki.

Źródło: Płońszczak