piątek, 19 kwiecień 2024 09:38

Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
handel narkotykami handel narkotykami fot: pixabay

W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

Działania policyjne

Pierwszym z zatrzymanych jest 24 - letni mieszkaniec Płocka, który od dłuższego czasu był obserwowany przez miejscowych funkcjonariuszy. Jak informuje podkomisarz, Monika Lewandowska, oficer prasowy płockiej komendy, wcześniejsze czynności operacyjne pozwoliły na zgromadzenie wystarczających dowodów do podjęcia decyzji o jego zatrzymaniu. Przeszukanie jego miejsca zamieszkania, przyniosło konkretne rezultaty - policjanci zabezpieczyli blisko 200 gramów marihuany, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Znalezienie tak znacznej ilości narkotyków, pozwoliło na postawienie mężczyźnie poważnych zarzutów, w tym posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz handlu nimi. Wobec zatrzymanego, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie kolejnej osoby

Drugi z zatrzymanych to 29 - letni mieszkaniec powiatu płockiego, który został przyłapany na posiadaniu zakupionej marihuany. Podczas przeszukania, nie znaleziono u niego innych narkotyków, ale samo posiadanie marihuany wystarczyło, aby na mężczyznę nałożono zarzut posiadania środków odurzających. Jak dodaje Monika Lewandowska, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Operacja policji w Płocku pokazała, jak skuteczne mogą być działania wymierzone w lokalne struktury przestępcze, zajmujące się handlem narkotykami. Mimo że zakończenie jednej operacji nie eliminuje problemu handlu narkotykami, jest to krok w kierunku czynienia Płocka bezpieczniejszym miejscem dla jego mieszkańców. Czas pokaże, jakie dalsze kroki podejmie lokalna policja w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

Źródło: Portal Płock

 

 

 

 

 

Artykuły powiązane