czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09

Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Płock Orlen Polish Open Płock Orlen Polish Open fot: pixabay

W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

Szczegóły i atrakcje turnieju

Na płockich kortach, zmagania rozpoczęło 26 mężczyzn oraz 15 kobiet, a także czterech zawodników w kategorii QUAD, przeznaczonej dla osób z porażeniem czterokończynowym. Zawodnicy reprezentują 21 krajów, w tym takie, gdzie tenis na wózkach cieszy się dużą popularnością, jak Hiszpania, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, ale również kraje, z których zawodnicy debiutują na międzynarodowej arenie, takie jak Rwanda, Uganda czy Tanzania.

Rozstawienia i faworyci

Wśród mężczyzn, najwyżej rozstawiony jest Hiszpan Enrice Siscar Meseguer, natomiast wśród kobiet liderką jest, Hiszpanka Lola Ohoa. W turnieju, nie brakuje także lokalnych zawodników z Polski, którzy mają szansę na dobry wynik, m.in. zawodnicy z SIKT PŁOCK: Jakub Dominik Bukała i Piotr Jaroszewski, którzy są odpowiednio rozstawieni z numerami 3 i 4.

Znaczenie turnieju

Turniej jest częścią Uniqlo Wheelchair Tennis Tour, a punkty zdobyte w Płocku będą miały kluczowe znaczenie w kwalifikacjach do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. Stawka zawodów jest więc wyjątkowo wysoka, nie tylko ze względu na pulę nagród wynoszącą 3000 USD, ale również z powodu punktów rankingowych.

XXIX Płock Orlen Polish Open, nie tylko promuje sport wśród osób z niepełnosprawnościami, ale także, umożliwia wymianę doświadczeń i kulturową między zawodnikami z różnych stron świata. Organizatorzy zapewniają, że wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny, co stanowi świetną okazję dla lokalnej społeczności, aby zobaczyć na żywo sport na najwyższym światowym poziomie. Wręczenie nagród odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, gdzie będzie można podziwiać triumfatorów tego emocjonującego turnieju. Sponsorem tytularnym wydarzenia, które zyskuje coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej, pozostaje Orlen, wspierając tym samym rozwój sportów paraolimpijskich w Polsce.

Źródło: Portal Płock