poniedziałek, 17 czerwiec 2024 10:04

Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncert Muzyki Filmowej - Płock Koncert Muzyki Filmowej - Płock fot: pixabay

Tetiana Galitsyna to artystka, która od lat wprowadza świeże i innowacyjne elementy, do świata sztuki w Polsce. Jej działalność, zyskała szerokie uznanie po zwycięstwie w programie "Mam Talent" w 2013 roku, co otworzyło przed nią nowe możliwości twórcze i przyczyniło się do dalszej popularyzacji teatru piasku. Wykorzystując piasek, światło oraz innowacyjne techniki multimedialne, Galitsyna przekształca tradycyjne podejście do prezentacji sztuki, integrując różne media w celu stworzenia głęboko emocjonalnych i wizualnie zapadających w pamięć występów.

Piaskowy koncert muzyki filmowej w Płocku

16 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku, odbył się wyjątkowy koncert, który łączył w sobie elementy sztuki wizualnej oraz muzyki filmowej. Galitsyna Art Group, działająca w Polsce od 15 lat, zaprezentowała znane melodie z filmów takich jak "Harry Potter", "Titanic" czy "Gra o tron" w zupełnie nowej odsłonie. Tetiana Galitsyna wraz z zespołem artystów, wykorzystała piasek i światło do stworzenia unikatowych obrazów, które zmieniały się w rytm muzyki. Współpraca z zespołem akordeonistów Face2Face dodatkowo wzbogaciła wrażenia, integrując muzykę na żywo z wizualnymi aspektami występu.

Interaktywne elementy występu

W trakcie koncertu widzowie mieli okazję nie tylko oglądać, ale także uczestniczyć w tworzeniu sztuki. Zespół akordeonistów Face2Face zaprosił publiczność do współuczestnictwa, co sprawiło, że występ stał się jeszcze bardziej dynamiczny i angażujący. Dodatkowo, Vlodyr, uznany za najszybszego malarza na świecie, przeprowadził pokaz speed paintingu, który zaskoczył widzów swoją błyskawiczną techniką i nieoczekiwanymi efektami końcowymi, gdyż dopiero na samym końcu odsłonił całość wykonanego dzieła.

Partnerzy i organizatorzy wydarzenia

Wydarzenie to, nie mogłoby się odbyć bez wsparcia licznych partnerów i sponsorów. Samorząd Województwa Mazowieckiego wspierał inicjatywę, podkreślając jej znaczenie dla promocji kultury w regionie. Sentra Media, główny organizator, współpracował z Stowarzyszeniem AGAW, Stowarzyszeniem Festa Italiana oraz Akademickim Stowarzyszeniem "Ambitni w Działaniu", co pozwoliło na realizację tego ambitnego projektu.

Koncert "Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej" w wykonaniu Galitsyna Art Group, stanowił nie tylko artystyczne widowisko, ale również platformę do interakcji kulturalnych i społecznych. Wykorzystanie różnorodnych technik artystycznych, angażowanie publiczności oraz wsparcie lokalnych wspólnot i organizacji pokazuje, jak wielowymiarowe może być współczesne przedstawienie artystyczne. Wydarzenie to potwierdza, że Płock jest miastem, które aktywnie wspiera i promuje kulturę na najwyższym poziomie.

Źródło: Petro News