wtorek, 18 czerwiec 2024 10:21

10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polish Hip - Hop Festival - Płock Polish Hip - Hop Festival - Płock fot: pixabay

Polish Hip - Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, już od dziesięciu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na mapie Polski, dedykowane miłośnikom hip - hopu. W ciągu ostatniej dekady, każdego lipca, ten unikalny festiwal przyciągał rzesze fanów, pragnących doświadczyć żywej kultury ulicznej i wysłuchać najpopularniejszych wykonawców tego gatunku. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, zapowiadała nie tylko kolejne spotkanie z muzyką, ale przede wszystkim świętowanie bogatej historii tego zjawiska kulturowego.

Geneza i ewolucja festiwalu

Polish Hip - Hop Festival, zainaugurował swoją działalność w 2014 roku, przekształcając plażę w Płocku, w letnią stolicę polskiego hip - hopu. Od tego czasu, każdego roku festiwal wzbogacał swoją ofertę, zapraszając coraz to większe grono artystów oraz rozwijając infrastrukturę festiwalową. Od początku jego istnienia, sceny te były świadkami występów takich gwiazd jak Tede, O.S.T.R. czy donGuralesko, którzy przyciągali publiczność z całego kraju, dodając festiwalowi energii i autentyczności.

Szczegółowy program i artystyczne oblicze edycji jubileuszowej

Tegoroczna, dziesiąta edycja festiwalu, odbędzie się w dniach 4 - 6 lipca i będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Organizatorzy zapewniają, że będzie to czas odkrywania nowych oblicz hip -hopu oraz jeszcze głębszego zanurzenia w kulturę uliczną. Wśród zaproszonych gwiazd, znaleźli się między innymi: LIL PUMP, PRO8L3M oraz YOUNG LEOSIA. Dodatkowo, program uzupełnią występy takich artystów jak GUZIOR, KĘKĘ, BAMBI, KAZ BAŁAGANE, YOUNG IGI, OPAŁ, AVI, ALESHEN, POLSKA WERSJA, MAŁACH / RUFUZ, KALi, JWP, ALYONA ALYONA, FUKAJ, RÓW BABICZE.

Opcje biletowe i udogodnienia dla uczestników

Bilety na festiwal będą dostępne, przez portal biletomat.pl, gdzie można nabyć karnety 3 - dniowe, karnety VIP oraz bilety na pojedyncze dni. Karnety VIP oferują dostęp do ekskluzywnej strefy VIP z bufetem, open barem oraz osobną strefą sanitarną. Pole namiotowe festiwalu, zlokalizowane bezpośrednio przy terenie festiwalu, będzie ogrodzone, oświetlone i chronione 24 godziny na dobę, oferując rozbudowane węzły sanitarne oraz inne udogodnienia takie jak punkty do ładowania telefonów czy sklep z gastronomią.

Jubileuszowa edycja Polish Hip - Hop Festival, stanowi nie tylko podsumowanie dziesięciu lat istnienia festiwalu, ale też krok naprzód w promowaniu kultury hip - hopowej w Polsce. Organizatorzy, zapewnią niezapomniane wrażenia, zarówno poprzez wybór wykonawców, jak i rozbudowaną ofertę dodatkową, zadbają o to, by każdy uczestnik mógł w pełni doświadczyć nie tylko muzyki, ale całej atmosfery tego wyjątkowego miejsca.

Źródło: Petro News