środa, 19 czerwiec 2024 09:30

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji w Nowym Dworze Mazowieckim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - interwencja Policja - interwencja fot: Sylwester Niedzielski

W sobotni wieczór, 19.30, w centralnej części Nowego Dworu Mazowieckiego, doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawca, jak się później okazało, był nietrzeźwy i nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem. Incydent ten, podkreśla ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drogach oraz konsekwencje prawne, jakie niesie za sobą prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Incydent na ulicy Paderewskiego

Na ulicy Paderewskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do niebezpiecznego zdarzenia, gdy kierowca nissana, którym okazał się być 34 - letni mieszkaniec Modlina Twierdzy, stracił kontrolę nad pojazdem, co skutkowało kolizją z peugeotem. Dwóch obserwatorów, będących świadkami zdarzenia, zdecydowało się interweniować. Ich szybka reakcja, zapobiegła dalszemu prowadzeniu pojazdu przez nietrzeźwego kierowcę.

Interwencja i badanie stanu trzeźwości

Świadkowie zdarzenia, niezwłocznie powiadomili odpowiednie służby. Na miejsce, przybył patrol policji prewencji oraz ruchu drogowego, którzy potwierdzili, że kierowca nissana był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 3,6 promila alkoholu. Dodatkowo, ustalono, że mężczyzna nie posiadał ważnego prawa jazdy, a pojazd, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych.

Konsekwencje prawne

Zgodnie z przepisami prawa, jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo, prowadzenie pojazdu bez ważnego prawa jazdy i brak badań technicznych pojazdu to wykroczenia, które mogą skutkować dalszymi sankcjami administracyjnymi oraz finansowymi.

Źródło: TVN24