piątek, 14 czerwiec 2024 08:52

Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akademicki Płock Akademicki Płock fot: pixabay

11 czerwca tego roku, Płock stał się areną znaczącego wydarzenia edukacyjnego. Inauguracja kampanii "Akademicki Płock", to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Płocka, Akademii Mazowieckiej w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Celem kampanii jest przyciągnięcie młodych ludzi, zainteresowanych studiowaniem w Płocku, by spojrzeć na to miasto jako na atrakcyjne miejsce do kształcenia i życia.

Szczegóły kampanii

Inicjatywa "Akademicki Płock", zrodziła się z potrzeby promocji Płocka jako ośrodka akademickiego. Działania promocyjne, zainaugurowane przez współpracę lokalnych władz i uczelni wyższych mają na celu przekonanie młodzieży w promieniu 200 kilometrów, że Płock to miejsce, które warto rozważyć jako cel akademickich aspiracji. W ramach kampanii, miasto zainwestowało 40 tysięcy złotych na działania promocyjne, takie jak bilbordy, tablice ogłoszeniowe oraz obecność na targach pracy i dniach otwartych w szkołach.

Platforma dla studentów

Urząd Miasta Płocka, przygotował dedykowaną stronę internetową "Akademicki Płock", która ma służyć jako główne źródło informacji dla potencjalnych studentów. Strona, zawiera dane dotyczące życia akademickiego i społecznego w mieście, jak również prezentuje możliwości, jakie oferują płockie uczelnie. Kampanię wzbogacono również o spot promocyjny, który w atrakcyjny sposób prezentuje uczelnie i miasto.

Korzyści z inicjatywy

Projekt "Akademicki Płock" ma na celu nie tylko zwiększenie liczby studentów, ale również wspieranie lokalnej gospodarki. Prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki, Rektor Akademii Mazowieckiej w Płocku, podkreśla, że obecność większej liczby studentów wpłynie pozytywnie na rozwój różnych sektorów miasta, od kultury po gospodarkę. Zwiększona liczba młodych ludzi w mieście, ma być katalizatorem dla rozwoju instytucji lokalnych, co przyczyni się do wzrostu gospodarczego i kulturalnego Płocka.

Perspektywa historyczna

Prof. h. c. dr hab. inż. Zbigniew Kruszewski, odniósł się do historycznych aspiracji Płocka, akcentując, że miasto zawsze dążyło do statusu ważnego ośrodka akademickiego. Przypomniał o działalności Towarzystwa Naukowego Płockiego i o znaczeniu największej biblioteki naukowej na Mazowszu, liczącej 420 tysięcy woluminów, jako zasobu wiedzy dla kierunków humanistycznych i społecznych.

Inauguracja "Akademickiego Płocka", zaznacza istotny krok w kierunku promocji Płocka jako atrakcyjnego miejsca dla młodych, ambitnych ludzi, pragnących rozwijać swoje umiejętności i zdolności w otoczeniu bogatym w historię i kulturę. Projekt ten, wspierany przez lokalnych liderów i akademików, pokazuje, jak ważne jest połączenie tradycji z nowoczesnością w budowaniu przyszłości edukacyjnej regionu. Ostateczny sukces kampanii, w postaci wzrostu liczby studentów i rozwijającej się gospodarki, będzie świadectwem skuteczności takich inicjatyw w lokalnych społecznościach.

Źródło: Petro News