Jutrzenka Płock triumfuje na inauguracji I ligi kobiet

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piłka ręczna Piłka ręczna fot: pixabay / poglądowe

W sobotnie popołudnie w Płocku, drużyna MMKS Jutrzenka Płock rozpoczęła sezon I ligi kobiet od pewnego zwycięstwa nad SPR Air-Transfer.pl Koszalin. Mecz zakończył się wynikiem 27:22, a podopieczne Marcina Krysiaka od początku kontrolowały przebieg spotkania, prezentując solidną grę zarówno w obronie, jak i w ataku.

Jutrzenka Płock otwiera wynik

Już na początku meczu, po szybkich trafieniach Kowalewskiej i Kudźby, płocczanki prowadziły 2:0. Było jasne, że Jutrzenka przygotowała się na trudną rywalizację, co potwierdziły dalsze minuty spotkania. Do 10. minuty utrzymywała się przewaga gospodarzy, którzy skutecznie bronili przewagi dwoma bramkami. Kluczową rolę w utrzymaniu wyniku, odegrały skuteczne interwencje Kingi Kameckiej, dzięki którym przewaga wzrosła do pięciu trafień (12:7) w 23. minucie.

SPR Koszalin nie poddaje się

Goście z Koszalina, mimo straty kilku bramek, nie zamierzali składać broni. Dzięki doświadczeniu zawodniczek Superligi, SPR Koszalin zbliżył się do Jutrzenki na trzy bramki przed przerwą. Ostatecznie jednak to gospodynie schodziły na przerwę z prowadzeniem 13:10, co podkreślało ich determinację i zdyscyplinowanie w grze obronnej.

Druga połowa pod kontrolą Jutrzenki

W drugiej części spotkania, Jutrzenka Płock kontynuowała dobrą passę. Momentami przewaga wynosiła nawet siedem bramek, co pozwoliło płocczankom kontrolować mecz do samego końca. SPR Koszalin miało trudności z przebiciem się przez skuteczną obronę gospodyń, a Aleksandra Rędzińska, MVP meczu, dołożyła 6 trafień, znacząco przyczyniając się do ostatecznego zwycięstwa 27:22.

Kolejne wyzwania przed Jutrzenką

Zawodniczki MMKS Jutrzenka Płock, po inauguracyjnym sukcesie nie mają jednak czasu na świętowanie. Przed nimi kolejne trudne spotkanie, tym razem przeciwko AZS Fahrenheit Gdańsk, które odbędzie się 20 października. Kapitan drużyny, Maja Kudźba, zapowiada dalszą intensywną pracę, aby utrzymać formę i zdobywać kolejne punkty w sezonie. Kolejny mecz domowy zaplanowany jest na 26 października przeciwko SMS ZPRP II Płock.

MMKS Jutrzenka Płock, otrzymuje wsparcie z Budżetu Miasta Płock oraz od Samorządu Województwa Mazowieckiego, co pozwala drużynie na rozwijanie swoich możliwości i walkę o najwyższe cele w rozgrywkach.

Kluczowe statystyki spotkania:

• Jutrzenka Płock vs SPR Air-Transfer.pl Koszalin: 27:22
  • Najlepsza zawodniczka meczu: Aleksandra Rędzińska - 6 bramek

Kolejne mecze:

• AZS Fahrenheit Gdańsk - MMKS Jutrzenka Płock (20.10.2024 r.)
  • MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP II Płock (26.10.2024 r.)

Zwycięstwo Jutrzenki Płock to doskonały początek sezonu. Trener Krysiak i jego podopieczne mają solidne podstawy, by walczyć o kolejne punkty i z sukcesem kontynuować rozgrywki.

Źródło: Petro News