niedziela, 24 kwiecień 2022 11:33

Garaż blaszany - na to zwróć uwagę!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
garaż garaż Damari

Garaże blaszane, które powszechnie nazywa się blaszakami, są niezmiennie bardzo popularne.

 

Wysokie zainteresowanie takimi garażami wynika z faktu, iż są tanie w budowie, trwałe i wytrzymałe, przez co mogą spokojnie służyć przez długie lata. Warto, jednakże pamiętać o tym, że wybór blaszanego garażu wcale nie jest tak prosty, jak może wydawać się to na pierwszy rzut oka. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas zakupu blaszaka?

Jakość blaszanego garażu ma znaczenie, czyli najważniejszy wyznacznik trwałości

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich garaży blaszanych, dlatego też rozpiętość cenowa tego sektora potrafi być naprawdę spora. Oczywiście najtańsza opcja prawie zawsze oznacza także najmniejszą trwałość, dlatego garaż z blachy o bardzo cienkiej średnicy i wątłej konstrukcji z pewnością nie posłuży zbyt długo.

To właśnie z tego powodu tak istotnym aspektem podczas wyboru garażu z blachy jest jego odpowiednia jakość. Co ważne, blaszaki są konstrukcjami, które charakteryzują się niewielką wagą, przy jednocześnie dość dużej powierzchni, przez co narażone są na destrukcyjne dla nich powiewy wiatru. Dlatego też sam garaż blaszany powinien wyróżniać się trwałą i stabilną konstrukcją, która będzie gwarantem tego, że blaszak posłuży długie lata.

Nie bez kozery jest także rodzaj otwierania takiego garażu z blachy, ponieważ możliwe są co najmniej dwie opcje - brama podnoszona do góry, a także tradycyjne blaszane odrzwia otwierające się na boki.

Jaki powinien być rozmiar garaży z blachy?

Jeśli chodzi o wymiary garażu z blachy, to muszą być odpowiadać przede wszystkim potrzebom indywidualnym każdego, kto chce zakupić taki garaż. Pierwszym czynnikiem są w tym przypadku oczywiście gabaryty samego samochodu, który w owym garażu ma być przetrzymywany, jednakże coraz większa ilość kierowców decyduje się na wybór trochę większego garażu. Spowodowane jest to oczywiście zapobiegliwością, na wypadek zakupu większego samochodu, który wówczas także będzie pasował do blaszanego garażu. Warto zaznaczyć oczywiście fakt, iż ze względu na dużą ilość producentów garaży blaszanych, dostępność blaszaków o różnorakich gabarytach jest na bardzo wysokim poziomie.

Istotną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie podłoża pod blaszany garaż. Etap ten jest tak naprawdę najważniejszy, ponieważ od niego zależy trwałość i stabilność całej blaszanej konstrukcji. Konstrukcja powinna być postawiona na bloczkach betonowych lub wylewce, aby blaszany garaż zawsze był odpowiednio stabilny i właściwie zabezpieczony.

Czy producent garażu blaszanego ma znaczenie?

Wybór producenta garaży blaszanych jest dość istotną kwestią, ponieważ bezpośrednio dotyczy ona jakości takich blaszaków. Nowoczesne garaże blaszane od renomowanego i znanego producenta, wyróżniają się zatem nie tylko stylowym wyglądem, ale także przede wszystkim doskonałą jakością. Świetnym przykładem takiego producenta, może być firma https://damari.pl, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych garaży blaszanych.
Podsumowując, podczas wyboru blaszaka należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonania, rozmiary, rodzaj bramy, ale także i na producenta. Garaże blaszane są w stanie przetrwać dekady i często służą także jako małe przydomowe warsztaty, dlatego jakość takiego garażu musi być po prostu najwyższa.