niedziela, 24 kwiecień 2022 11:33

Garaż blaszany - na to zwróć uwagę!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
garaż garaż Damari

Garaże blaszane, które powszechnie nazywa się blaszakami, są niezmiennie bardzo popularne.

 

Wysokie zainteresowanie takimi garażami wynika z faktu, iż są tanie w budowie, trwałe i wytrzymałe, przez co mogą spokojnie służyć przez długie lata. Warto, jednakże pamiętać o tym, że wybór blaszanego garażu wcale nie jest tak prosty, jak może wydawać się to na pierwszy rzut oka. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas zakupu blaszaka?

Jakość blaszanego garażu ma znaczenie, czyli najważniejszy wyznacznik trwałości

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich garaży blaszanych, dlatego też rozpiętość cenowa tego sektora potrafi być naprawdę spora. Oczywiście najtańsza opcja prawie zawsze oznacza także najmniejszą trwałość, dlatego garaż z blachy o bardzo cienkiej średnicy i wątłej konstrukcji z pewnością nie posłuży zbyt długo.

To właśnie z tego powodu tak istotnym aspektem podczas wyboru garażu z blachy jest jego odpowiednia jakość. Co ważne, blaszaki są konstrukcjami, które charakteryzują się niewielką wagą, przy jednocześnie dość dużej powierzchni, przez co narażone są na destrukcyjne dla nich powiewy wiatru. Dlatego też sam garaż blaszany powinien wyróżniać się trwałą i stabilną konstrukcją, która będzie gwarantem tego, że blaszak posłuży długie lata.

Nie bez kozery jest także rodzaj otwierania takiego garażu z blachy, ponieważ możliwe są co najmniej dwie opcje - brama podnoszona do góry, a także tradycyjne blaszane odrzwia otwierające się na boki.

Jaki powinien być rozmiar garaży z blachy?

Jeśli chodzi o wymiary garażu z blachy, to muszą być odpowiadać przede wszystkim potrzebom indywidualnym każdego, kto chce zakupić taki garaż. Pierwszym czynnikiem są w tym przypadku oczywiście gabaryty samego samochodu, który w owym garażu ma być przetrzymywany, jednakże coraz większa ilość kierowców decyduje się na wybór trochę większego garażu. Spowodowane jest to oczywiście zapobiegliwością, na wypadek zakupu większego samochodu, który wówczas także będzie pasował do blaszanego garażu. Warto zaznaczyć oczywiście fakt, iż ze względu na dużą ilość producentów garaży blaszanych, dostępność blaszaków o różnorakich gabarytach jest na bardzo wysokim poziomie.

Istotną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie podłoża pod blaszany garaż. Etap ten jest tak naprawdę najważniejszy, ponieważ od niego zależy trwałość i stabilność całej blaszanej konstrukcji. Konstrukcja powinna być postawiona na bloczkach betonowych lub wylewce, aby blaszany garaż zawsze był odpowiednio stabilny i właściwie zabezpieczony.

Czy producent garażu blaszanego ma znaczenie?

Wybór producenta garaży blaszanych jest dość istotną kwestią, ponieważ bezpośrednio dotyczy ona jakości takich blaszaków. Nowoczesne garaże blaszane od renomowanego i znanego producenta, wyróżniają się zatem nie tylko stylowym wyglądem, ale także przede wszystkim doskonałą jakością. Świetnym przykładem takiego producenta, może być firma https://damari.pl, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych garaży blaszanych.
Podsumowując, podczas wyboru blaszaka należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonania, rozmiary, rodzaj bramy, ale także i na producenta. Garaże blaszane są w stanie przetrwać dekady i często służą także jako małe przydomowe warsztaty, dlatego jakość takiego garażu musi być po prostu najwyższa.

 • Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?
  Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?

  Jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy domu jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo mieszkania! Okna, będąc niezwykle ważnym elementem konstrukcji, wpływają jednak nie tylko na funkcjonalność budynku, ale również na estetykę wnętrza i elewacji. Podpowiadamy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, aby wybrana stolarka okienna mogła jak najlepiej spełniać indywidualne wymagania.

  Napisano sobota, 23 wrzesień 2023 13:27
 • Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?
  Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto organizować imprezy integracyjne w swojej firmie, powinieneś wiedzieć, że jest to jedno z głównych narzędzi do budowania kreatywnych, efektywnie pracujących zespołów i wzmocnienia relacji pomiędzy pracownikami.

  Wspólne wyjście poza środowisko biurowe, pozwala poznać się z zupełnie innej strony, a także nawiązać głębokie i trwałe relacje. Coraz bardziej popularne stają się imprezy w plenerze. Czy warto wybrać się na świeże powietrze?

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić
  Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić

  Sen stanowi fundament naszego codziennego funkcjonowania i wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli odpowiedni materac, który dostarcza nam komfortu i wsparcia podczas snu. Materac 140x190 cm z kaszmirowym pokrowcem to produkt, który oferuje nie tylko wyjątkowy komfort, ale także luksus i elegancję. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tej jakości oraz dlaczego kaszmirowy pokrowiec stanowi niezwykłą wartość dodaną.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu
  Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu

  Materace stanowią kluczowy element naszego życia, wpływając bezpośrednio na jakość naszego snu i ogólny komfort życia. Wybór materaca jest decyzją, która wymaga rozważenia wielu czynników, takich jak rozmiar, twardość i ewentualność zwrotu. Jeśli jesteś zainteresowany materacem o nietypowym rozmiarze 120x190 cm, który oferuje możliwość zwrotu, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto dlaczego taki wybór może być atrakcyjny i co warto wiedzieć przed zakupem. Sprawdź ofertę takich materacy na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120x190-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:05
 • Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?
  Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?

  Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, które zapewnia nam komfort termiczny w gorące dni. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie i skutecznie, ważne jest regularne serwisowanie urządzenia. W tym artykule omówimy korzyści płynące z regularnego serwisu klimatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem klimatyzacji w Żarach.

  Napisano poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:31
 • Manicure hybrydowy w domu
  Manicure hybrydowy w domu

  Manicure hybrydowy od wielu lat przoduje na liście popularnych zdobień paznokci. Jest bardzo trwały, wygląda niesamowicie. Dodatkowo, jego wykonanie nie jest kłopotliwe. Wystarczy udać się do salonu manicure lub zrobić go w domu raz na kilka tygodni, a następnie zapomnieć o problemie.

  Napisano środa, 19 lipiec 2023 07:14
 • Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?
  Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?

  Laryngoskop, czyli wziernik krtaniowy jest wykorzystywany przez lekarzy specjalizujących się w laryngologii, ale także w medycynie ratunkowej i podczas niektórych operacji. Po raz pierwszy został użyty pod koniec XIX wieku. Od czego czasu ewoluował w nowoczesny sprzęt, który najczęściej służy do diagnostyki chorób krtani, gardła i języka.

  Napisano wtorek, 18 lipiec 2023 18:31
 • Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze
  Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze

  Czyste Powietrze to rządowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program skupia się na różnych obszarach, a jednym z ważnych elementów jest wymiana okien w domach jednorodzinnych.

  Napisano czwartek, 13 lipiec 2023 11:01
 • Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?
  Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?

  Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Polsce, o czym świadczą tysiące zadowolonych klientów i coraz więcej firm reklamujących w sieci swoje usługi. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą spędzać wolny czas inaczej, niż stojąc w sklepowych kolejkach czy przygotowując zdrowe posiłki. W ostatnich latach w tej branży króluje dieta pudełkowa z wyborem menu. Czym właściwie jest i dlaczego warto z niej korzystać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

  Napisano piątek, 07 lipiec 2023 13:19
 • Narożnik skandynawski – mały czy duży?
  Narożnik skandynawski – mały czy duży?

  Styl skandynawski stał się w ostatnim czasie cieszącym się dużą popularnością trendem wnętrzarskim. Znajduje odzwierciedlenie nie tylko w artykułach dekoracyjnych, ale także meblach. Szczególnie chętnie wybierane są ostatnio narożniki wykonane w tym właśnie stylu. Czym one dokładnie są? To nic innego jak funkcjonalna kanapa narożna, którą dobrze można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

  Napisano środa, 28 czerwiec 2023 14:17