niedziela, 24 kwiecień 2022 11:33

Garaż blaszany - na to zwróć uwagę!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
garaż garaż Damari

Garaże blaszane, które powszechnie nazywa się blaszakami, są niezmiennie bardzo popularne.

 

Wysokie zainteresowanie takimi garażami wynika z faktu, iż są tanie w budowie, trwałe i wytrzymałe, przez co mogą spokojnie służyć przez długie lata. Warto, jednakże pamiętać o tym, że wybór blaszanego garażu wcale nie jest tak prosty, jak może wydawać się to na pierwszy rzut oka. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas zakupu blaszaka?

Jakość blaszanego garażu ma znaczenie, czyli najważniejszy wyznacznik trwałości

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich garaży blaszanych, dlatego też rozpiętość cenowa tego sektora potrafi być naprawdę spora. Oczywiście najtańsza opcja prawie zawsze oznacza także najmniejszą trwałość, dlatego garaż z blachy o bardzo cienkiej średnicy i wątłej konstrukcji z pewnością nie posłuży zbyt długo.

To właśnie z tego powodu tak istotnym aspektem podczas wyboru garażu z blachy jest jego odpowiednia jakość. Co ważne, blaszaki są konstrukcjami, które charakteryzują się niewielką wagą, przy jednocześnie dość dużej powierzchni, przez co narażone są na destrukcyjne dla nich powiewy wiatru. Dlatego też sam garaż blaszany powinien wyróżniać się trwałą i stabilną konstrukcją, która będzie gwarantem tego, że blaszak posłuży długie lata.

Nie bez kozery jest także rodzaj otwierania takiego garażu z blachy, ponieważ możliwe są co najmniej dwie opcje - brama podnoszona do góry, a także tradycyjne blaszane odrzwia otwierające się na boki.

Jaki powinien być rozmiar garaży z blachy?

Jeśli chodzi o wymiary garażu z blachy, to muszą być odpowiadać przede wszystkim potrzebom indywidualnym każdego, kto chce zakupić taki garaż. Pierwszym czynnikiem są w tym przypadku oczywiście gabaryty samego samochodu, który w owym garażu ma być przetrzymywany, jednakże coraz większa ilość kierowców decyduje się na wybór trochę większego garażu. Spowodowane jest to oczywiście zapobiegliwością, na wypadek zakupu większego samochodu, który wówczas także będzie pasował do blaszanego garażu. Warto zaznaczyć oczywiście fakt, iż ze względu na dużą ilość producentów garaży blaszanych, dostępność blaszaków o różnorakich gabarytach jest na bardzo wysokim poziomie.

Istotną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie podłoża pod blaszany garaż. Etap ten jest tak naprawdę najważniejszy, ponieważ od niego zależy trwałość i stabilność całej blaszanej konstrukcji. Konstrukcja powinna być postawiona na bloczkach betonowych lub wylewce, aby blaszany garaż zawsze był odpowiednio stabilny i właściwie zabezpieczony.

Czy producent garażu blaszanego ma znaczenie?

Wybór producenta garaży blaszanych jest dość istotną kwestią, ponieważ bezpośrednio dotyczy ona jakości takich blaszaków. Nowoczesne garaże blaszane od renomowanego i znanego producenta, wyróżniają się zatem nie tylko stylowym wyglądem, ale także przede wszystkim doskonałą jakością. Świetnym przykładem takiego producenta, może być firma https://damari.pl, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych garaży blaszanych.
Podsumowując, podczas wyboru blaszaka należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonania, rozmiary, rodzaj bramy, ale także i na producenta. Garaże blaszane są w stanie przetrwać dekady i często służą także jako małe przydomowe warsztaty, dlatego jakość takiego garażu musi być po prostu najwyższa.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31