piątek, 22 kwiecień 2022 13:03

Filtr do okapu Akpo

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Filtr do okapu Akpo Filtr do okapu Akpo pixabay

Filtr do okapu Akpo jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku posiadania kuchni, w której często po gotowaniu zalegają ,,dymy” tłuszczu i pary wodnej.

Filtr do okapu Akpo zbiera zbyt duże ilości zanieczyszczeń, które nagromadziły się pod wpływem smażenia i gotowania potraw w podwyższonej temperaturze. Zapewnia to zdrowe warunki domowe, które są szczególnie ważne w przypadku posiadania małych kuchni w słabo wentylowanych mieszkaniach.

Aluminiowe i węglowe filtry do okapu Akpo

W zasadzie istnieją dwa rodzaje filtrów do okapów. Są to filtry aluminiowe oraz filtry węglowe. Filtry aluminiowe jak sama nazwa wskazuje zbudowane są z aluminiowych części, które muszą być bardzo dobrze dopasowane do zabudowy okapu. Nie można ich przycinać ani modyfikować, a montowane są na specjalnych śrubach, które wkręca i rozkręca się za pomocą śrubokręta bądź wkrętarko-wiertarki. Należy je rozkręcać co jakiś czas i myć, aby zetrzeć zbierający się na ich powierzchni tłuszcz.

Filtr do okapu Akpo typu węglowego posiada prostokątne bądź kuliste kształty. Bardzo łatwo można za pomocą nożyczek przycinać ich powierzchnię przez co ich dopasowanie jest bardzo proste i uniwersalne. Filtry węglowe zbudowane są z absorbenta – węgla aktywnego, który pochłania wszystkie zanieczyszczenia wędrujące z powietrzem do wnętrza okapu. Jednak to substancja, która ma ograniczone możliwości. Związane jest to z jej możliwościami chłonnymi, które z czasem się wyczerpują. Właśnie dlatego rekomenduje się wymianę filtrów węglowych co okres od 3 do 6 miesięcy w zależności od częstości użytkowania z kuchni. Dla jednych może to być jeszcze szybciej, a dla innych jeszcze wolniej.

Lokalizacja okapów

Lokalizacja okapów jest bardzo ważna. Okap wraz z filtrem powinien znajdować się nad kuchenką indukcyjną/gazową aby jak najsprawniej i najszybciej zbierał wszystkie zanieczyszczenia które dostają się do powietrza. Tak naprawdę okap powinno uruchamiać się już przed gotowaniem, a nie dopiero wtedy, kiedy para zacznie się ulatniać.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31