poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55

Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
drzwi balkonowe drzwi balkonowe mat.praspwe

Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

Na szczęście te czasy mamy za sobą. Obecnie na balkon czy taras możemy wydostać się z łatwością, zaś same drzwi tarasowe – przesuwne lub tradycyjnie otwierane są nowoczesnym elementem budowlanym nieograniczającym się jedynie do pełnienia swojej podstawowej funkcji.

Drzwi balkonowe – wszechstronny wielozadaniowiec

Najważniejszym pozostaje wciąż otwarcie wnętrza na świat zewnętrzny. Drzwi balkonowe wpuszczają do domu świeże powietrze, zapewniając jego niezbędną stałą cyrkulację. Pomagają też doświetlić pomieszczenia dzięki stale rosnącym rozmiarom przeszkleń. To jednak dopiero część funkcjonalności - i to tych najbardziej widocznych. Wysokiej klasy drzwi balkonowe stanowią bardzo istotną część organizmu, za jaki w naszych czasach trzeba uznawać dom. Wspomniany już dopływ światła wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie mieszkańców, lecz także na koszt utrzymania. Więcej naturalnego oświetlenia to zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną, a co za tym idzie – redukcja rachunków. Dodajmy do tego jeszcze mającą podobnie pozytywne skutki finansowe wysoką izolacyjność termiczną.

- Nasze produkty wpisują się w światowe trendy zrównoważonego budownictwa, dbania o przyjazność domów dla środowiska przez ich ekologiczność i energooszczędność – mówi Anna Franczyk, ekspert marki OknoPlus. - Oferowane przez nas drzwi balkonowe charakteryzują się doskonałymi współczynnikami przenikania ciepła. Mówimy tu o poziomie 0,7 W/m2K, przy określonej w Warunkach Technicznych 2021 maksymalnej wartości równej 0,9 W/m2K – dodaje ekspert.

Drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe

Wpuścić światło i powietrze, zatrzymać ciepło i... złodzieja

Nie możemy zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, wszak drzwi balkonowe lub drzwi przesuwne zewnętrzne zdają się być wręcz zaproszeniem dla włamywacza by spróbował dostać się do środka przez wybitą szybę lub zwyczajnie owe drzwi wyważając. Nic bardziej mylnego. Przeszkodę w pierwszym przypadku stanowią bezpieczne lub antywłamaniowe pakiety szybowe ze szkła hartowanego lub laminowanego, zaś przed wypchnięciem lub wyważeniem chronią okucia.

Drzwi suwane tarasowe

Drzwi suwane tarasowe

- Ten niewidoczny na co dzień element jest kluczową bronią przeciw złodziejom, warto więc zdecydować się na rozwiązania z większą liczbą stalowych mocowań, najlepiej o nietypowych kształtach. Jeśli dołożymy do tego inne formy zabezpieczeń – mechaniczną ochronę przed wyważeniem skrzydła czy rozwierceniem elementów ryglujących, lub elektroniczne systemy alarmowe z kontaktronami, mamy ogromną przewagę nad złodziejem – radzi Anna Franczyk, ekspert matki OknoPlus.

I możemy spokojnie spać lub wyjeżdżać na urlop, odsuwając od siebie myśli o zagrożeniu domu.

A skoro o odsuwaniu mowa...

Drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe przesuwne

Czy drzwi tarasowe przesuwne są wygodniejsze od tradycyjnie otwieranych?

Zdaje się, że tak. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni bezpośrednio przy nich, bowiem niepotrzebne jest zostawienie miejsca na otwarcie skrzydła. Sama konstrukcja (przez brak zawiasów) jest bardziej stabilna i wytrzymuje wyższe obciążenia, co daje też możliwość montowania większych przeszkleń. Dzięki temu drzwi tarasowe przesuwne sięgają imponujących rozmiarów – ich szerokość może wynosić nawet sześć metrów! Odpada też groźba gwałtownego zatrzaśnięcia się drzwi przy powstaniu przeciągu, a co za tym idzie – ewentualność ich uszkodzenia, a nawet zrobienia krzywdy komuś z domowników. 

 

Nowoczesne drzwi tarasowe przesuwne – komfort mieszkańców, zachwyt sąsiadów

Swobodne przemieszczanie się pomiędzy domem i ogrodem gwarantuje technologia niskoprogowa, szczególnie istotna gdy trzeba zatroszczyć się o dzieci, osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

- Można wbudować profil progowy w posadzkę, czyniąc go całkowicie niewidocznym, lub przez spadek odpowiedniego kształtu połączyć posadzkę tarasu z podłogą i ramą. W ten sposób uzyskujemy ciąg komunikacyjny pozbawiony przeszkód, ułatwiający życie tym, którym poruszanie się sprawia trudności – zapewnia Anna Franczyk, ekspert OknoPlus.

Piękno nowoczesnego designu – oto, co jeszcze charakteryzuje drzwi przesuwne. Zewnętrzne wrażenie dorównuje lekkości ich użytkowania, bez względu na to, czy są wykonane z aluminium czy z PVC. Technologia pozwala na ciągłe zmniejszanie ram – a za tym idzie większa powierzchnia efektownych przeszkleń. Same ramy zaś można wykończyć na niezliczone sposoby wykorzystując pełną paletę kolorów RAL. A to sprawia, że drzwi tarasowe – przesuwne i rozwierane – dopełnią każdy, nawet najbardziej oryginalny projekt.

Drzwi zewnętrzne przesuwne

Drzwi zewnętrzne przesuwne

Więcej w tej kategorii: « Co to jest ploter i jak działa?
 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31