poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49

Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

W ostatnim czasie naukowcy wymyślili zabieg, który może zmienić życie seksualne wielu mężczyzn! To może być przełomowe odkrycie.

Zaburzenia erekcji dotykają niemal 150 milionów mężczyzn na świecie. W Polsce z problemem mierzy się ich ponad 3 miliony, z czego tylko 15% sięga po pomoc specjalistów. Powodów impotencji może być kilka, od niezdrowego trybu życia, przez zaburzenia psychologiczne aż po wrodzone lub nabyte nieprawidłowości w budowie anatomicznej członka. Problem dotyka coraz większej ilości mężczyzn, dlatego wciąż opracowywane są nowe sposoby walki z zaburzeniami erekcji, zarówno farmakologiczne jak i operacyjne.

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Najczęściej wskazywanymi przyczynami problemów z erekcją są alkohol, papierosy oraz wiek. Powodów jednak może być znacznie więcej, a impotencja może dotykać nawet osoby prowadzące zdrowy, aktywny tryb życia:

 • Choroby układu krwionośnego w tym miażdżyca lub cukrzyca.
 • Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego.
 • Nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów w tym testosteronu.
 • Problemy natury psychologicznej np. depresja.
 • Przebyte urazy, powikłania pooperacyjne.
 • Używki - papierosy, alkohol, narkotyki.
 • Otyłość, siedzący tryb życia.
 • Skutek uboczny przyjmowanych leków (przeciwdepresyjnych, hormonalnych).
 • Szczegółowe badania prowadzące do precyzyjnego określenia przyczyny zaburzeń wzwodu są niezbędne do wyznaczenia skutecznej ścieżki leczenia!

Zaburzenia erekcji - leczenie

Większość mężczyzn z zaburzeniami erekcji uznaje swój problem za wstydliwy i nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Często ukrywają swój problem nawet przed partnerką. Brak satysfakcjonującego stosunku prowadzi do nieporozumień z drugą połówką, w rezultacie wystąpienia bądź pogłębienia niepewności oraz depresji.

Pierwszą formą pomocy, po którą sięga większość z nich, są artykuły dotyczące problemu oraz środki dostępne bez recepty, które może zaoferować internetowa drogeria erotyczna. Wśród szerokiej oferty można znaleźć produkty wzmacniające erekcję lub opóźniające wytrysk. Oprócz żeli i sprayów o działaniu zewnętrznym, można znaleść również wieloskładnikowe suplementy diety. Ciekawym uzupełnieniem kuracji są pierścienie erekcyjne dla mężczyzn lub lassa, podtrzymujące ukrwienie penisa.

Jeśli problem z erekcją się utrzymuje, a asortyment dostępny w e-sklepie nie spełnia wymagań, należy udać się do specjalisty. Podczas wywiadu z pacjentem, lekarz zapyta o dotychczasową aktywność seksualną, czas w jakim utrzymują się zaburzenia, określi stan psychospołeczny, a także przeprowadzi badanie fizykalne i wystawi skierowanie na badania z krwi (w tym oznaczenie poziomu testosteronu oraz glukozy). Szczegółowa identyfikacja przyczyny jest niezbędna do wyznaczenia skutecznego planu leczenia.

Zaburzenie erekcji - implantologia

W przypadku gdy powodem impotencji jest nieprawidłowa budowa członka bądź jego uszkodzenie mechaniczne, jedynym sposobem leczenia jest wszczepienie implantu. Ta sytuacja dotyczy m.in pacjentów dotkniętych chorobą Peyroniego, gdy niemożliwe jest farmakologiczne przywrócenie aktywności seksualnej.

Mało skuteczne zastosowanie implantu w postaci fragmentów innych tkanek jest stopniowo wypierane przez wszczepianie syntetycznego implantu z PVA (polialkohol winylowy). Doskonale znany medycynie materiał, wykorzystywany dotychczas np. do produkcji nici chirurgicznych, został uformowany na wzór błony białawej otaczającej ciała jamiste oraz gąbczaste penisa. To one wypełniając się krwią prowadzą do osiągnięcia wzwodu oraz możliwości odbycia stosunku.

W pierwszej fazie eksperymentalnej, syntetyczną tkankę wszczepiono samcom świń Bama - zmodyfikowanym genetycznie świniom domowych, osiągających w formie dojrzałej znacznie mniejsze rozmiary. Świnie Bama często wykorzystuje się do badań nowych leków oraz implantów, dzięki analogii tkankowej do organizmu ludzkiego.

Przeszczep przebiegł pomyślnie, a syntetyczna błona zrosła się z naturalną tkanką, uszczelniając ciała gąbczaste oraz jamiste i umożliwiając poprawną erekcję oraz korekcję kształtu penisa. Efekt jest obecnie udoskonalany, tak aby zminimalizować stopień inwazyjności zabiegu, a także móc odtworzyć cały organ (idea sztucznego penisa).

Podsumowanie

Pomimo, iż zaburzenia erekcji stanowią coraz bardziej powszechny problem, większość dotkniętych nimi mężczyzn nie decyduje się na specjalistyczną diagnostykę uniemożliwiając sobie tym samym osiągnięcie satysfakcjonującego leczenia. Należy dążyć do zmniejszenia wstydliwości tematem impotencji, rozpowszechnienia informacji na temat bezpiecznych źródeł jej leczenia oraz zwiększyć w społeczeństwie świadomość możliwych powodów jej występowania.

 • Pomoc drogowa – jakie wsparcie zapewnia w trasie?
  Pomoc drogowa – jakie wsparcie zapewnia w trasie?

  Awarie, usterki i wypadki zdarzają się niezależnie od tego, jak długa jest twoja podróż samochodem. Jeśli w trasie znalazłeś się w kryzysowej sytuacji, nie musisz samodzielnie szukać najlepszego rozwiązania – pomoc drogowa to pełna obsługa zdarzeń drogowych. Jakie usługi zapewnia wyspecjalizowana firma? Kto skorzysta ze wsparcia? Sprawdź, na co możesz liczyć wybierając numer pomocy drogowej.

  Napisano wtorek, 30 maj 2023 11:36
 • Najlepszy fotograf ślubny z Warszawy
  Najlepszy fotograf ślubny z Warszawy

  Szukasz doskonałego fotografa ślubnego z Warszawy, który uwieczni najpiękniejsze chwile tego wyjątkowego dnia? Poznaj niezwykłego artystę, który przeniesie Twoje wspomnienia na kolejny poziom. Fotograf ślubny z Warszawy, Michał, to prawdziwy mistrz w swoim fachu. Jego pasja do tworzenia pięknych obrazów i umiejętność uchwycenia autentycznych emocji sprawiają, że jego prace są wyjątkowe i pełne życia. Michał wie, jak stworzyć unikalną atmosferę i złapać najważniejsze momenty, które z pewnością rozpalą Twoje serce za każdym razem, gdy spojrzysz na te zdjęcia.

  Napisano wtorek, 30 maj 2023 11:00
 • Aktywne półkolonie letnie – na czym polegają zajęcia w mieście?
  Aktywne półkolonie letnie – na czym polegają zajęcia w mieście?

  Wakacje to czas wolny od szkoły, w którym dzieci wymagają nie tylko opieki, ale także dobrej zabawy. Czy można połączyć jedno z drugim? Tak, a co więcej, zrobisz to wciąż chodząc do pracy. Prowadzone przez doświadczonych animatorów półkolonie letnie w Szczecinie to najlepszy sposób, aby odciążyć rodziców zapewniając najmłodszym godziny wypełnione rozmaitymi aktywnościami. Jakie atrakcje czekają na małych uczestników? Sprawdź, czego możesz spodziewać się po półkoloniach.

  Napisano niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Prześcieradło 120x200 - idealne rozwiązanie dla małych łóżek
  Prześcieradło 120x200 - idealne rozwiązanie dla małych łóżek

  Jeśli poszukujesz prześcieradła na małe łóżko, o wymiarach 120x200 cm, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, wymiary te idealnie pasują do łóżek jednoosobowych, niewielkich sof lub rozkładanych foteli. Jest to również dobre rozwiązanie dla dzieci, które potrzebują mniejszej powierzchni do spania.

  Napisano piątek, 12 maj 2023 11:42
 • Kiszona kapusta i jej rola w zdrowej diecie
  Kiszona kapusta i jej rola w zdrowej diecie

  Kiszonki znane są z pozytywnego wpływu na zdrowie, nic więc dziwnego, że po przepisy na nie sięgamy coraz chętniej. I choć kisić możemy prawie wszystko, wciąż najpopularniejszym przysmakiem tego typu pozostaje kiszona kapusta. Dlaczego warto włączyć ją do swego menu? W jaki sposób dieta z takim dodatkiem wpłynie na ogólny stan naszego zdrowia?

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:20
 • Wiesiołek - co to jest i jakie ma właściwości?
  Wiesiołek - co to jest i jakie ma właściwości?

  Wiesiołek, znany również jako wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis), to fascynująca roślina z rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej, ale obecnie rozprzestrzenił się na wiele innych kontynentów, w tym Europę i Azję. Wiesiołek jest rośliną dwuletnią, co oznacza, że przez pierwszy rok wytwarza jedynie rozetę liści, a w drugim roku kwitnie i wytwarza nasiona.

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:18
 • Ocet jabłkowy - kiedy warto go stosować?
  Ocet jabłkowy - kiedy warto go stosować?

  Od pewnego czasu wracamy do naturalnych produktów, które stanowią ciekawą alternatywę dla drogich leków z apteki. Jak się okazuje, istnieje wiele rozwiązań, które są niedoceniane. Wśród nich jest ocet jabłkowy. Nie bez powodu przez wiele kobiet nazywany się jednym z najpotężniejszych sprzymierzeńców w dbaniu o urodę i zdrowie. Posiada wiele cennych składników, dzięki którym możemy zadbać o praktycznie całe swoje ciało.

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:10
 • Osłony foliowe na buty w szpitalu - po co się je zakłada?
  Osłony foliowe na buty w szpitalu - po co się je zakłada?

  Osłony foliowe na buty to niepozorne, a jednak niezwykle istotne elementy wyposażenia placówek medycznych, w tym szpitali. Przemyślana konstrukcja, niewielkie rozmiary oraz łatwość użytkowania sprawiają, że są niezastąpione w codziennym funkcjonowaniu instytucji zdrowia. Przede wszystkim, takie osłony mają za zadanie ochronę przed przenoszeniem drobnoustrojów i zanieczyszczeń z zewnątrz do sterylnego środowiska szpitala. W ten sposób mają bezpośredni wpływ na utrzymanie higieny i bezpieczeństwa pacjentów.

  Napisano środa, 17 maj 2023 11:25
 • Atrakcyjna oferta sieci Żabka: franczyza z wkładem własnym 5 000 złotych
  Atrakcyjna oferta sieci Żabka: franczyza z wkładem własnym 5 000 złotych

  Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na otwarcie własnego sklepu spożywczego jest franczyza. W małym mieście dobrze postawić na sprawdzoną i znaną markę. Dobrym przykładem jest sieć Żabka, która oferuje atrakcyjne warunki dla potencjalnych franczyzobiorców. Własny biznes za ok. 5 tysięcy złotych? To jak najbardziej możliwe!

  Napisano środa, 10 maj 2023 16:43
 • Dlaczego wybór pomocy drogowej w Niemczech ma tak duże znaczenie?
  Dlaczego wybór pomocy drogowej w Niemczech ma tak duże znaczenie?

  Niemcy są ostatnio jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży, zarówno tych firmowych, jak i prywatnych. Brak stania na granicy pozwala na szybkie przemieszczenia się pomiędzy Polską a Niemcami. Warto podkreślić, że jest to wyjątkowo wygodne, szczególnie biorąc pod uwagę podróż własnym samochodem.

  Napisano poniedziałek, 08 maj 2023 11:31