poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49

Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

W ostatnim czasie naukowcy wymyślili zabieg, który może zmienić życie seksualne wielu mężczyzn! To może być przełomowe odkrycie.

Zaburzenia erekcji dotykają niemal 150 milionów mężczyzn na świecie. W Polsce z problemem mierzy się ich ponad 3 miliony, z czego tylko 15% sięga po pomoc specjalistów. Powodów impotencji może być kilka, od niezdrowego trybu życia, przez zaburzenia psychologiczne aż po wrodzone lub nabyte nieprawidłowości w budowie anatomicznej członka. Problem dotyka coraz większej ilości mężczyzn, dlatego wciąż opracowywane są nowe sposoby walki z zaburzeniami erekcji, zarówno farmakologiczne jak i operacyjne.

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Najczęściej wskazywanymi przyczynami problemów z erekcją są alkohol, papierosy oraz wiek. Powodów jednak może być znacznie więcej, a impotencja może dotykać nawet osoby prowadzące zdrowy, aktywny tryb życia:

 • Choroby układu krwionośnego w tym miażdżyca lub cukrzyca.
 • Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego.
 • Nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów w tym testosteronu.
 • Problemy natury psychologicznej np. depresja.
 • Przebyte urazy, powikłania pooperacyjne.
 • Używki - papierosy, alkohol, narkotyki.
 • Otyłość, siedzący tryb życia.
 • Skutek uboczny przyjmowanych leków (przeciwdepresyjnych, hormonalnych).
 • Szczegółowe badania prowadzące do precyzyjnego określenia przyczyny zaburzeń wzwodu są niezbędne do wyznaczenia skutecznej ścieżki leczenia!

Zaburzenia erekcji - leczenie

Większość mężczyzn z zaburzeniami erekcji uznaje swój problem za wstydliwy i nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Często ukrywają swój problem nawet przed partnerką. Brak satysfakcjonującego stosunku prowadzi do nieporozumień z drugą połówką, w rezultacie wystąpienia bądź pogłębienia niepewności oraz depresji.

Pierwszą formą pomocy, po którą sięga większość z nich, są artykuły dotyczące problemu oraz środki dostępne bez recepty, które może zaoferować internetowa drogeria erotyczna. Wśród szerokiej oferty można znaleźć produkty wzmacniające erekcję lub opóźniające wytrysk. Oprócz żeli i sprayów o działaniu zewnętrznym, można znaleść również wieloskładnikowe suplementy diety. Ciekawym uzupełnieniem kuracji są pierścienie erekcyjne dla mężczyzn lub lassa, podtrzymujące ukrwienie penisa.

Jeśli problem z erekcją się utrzymuje, a asortyment dostępny w e-sklepie nie spełnia wymagań, należy udać się do specjalisty. Podczas wywiadu z pacjentem, lekarz zapyta o dotychczasową aktywność seksualną, czas w jakim utrzymują się zaburzenia, określi stan psychospołeczny, a także przeprowadzi badanie fizykalne i wystawi skierowanie na badania z krwi (w tym oznaczenie poziomu testosteronu oraz glukozy). Szczegółowa identyfikacja przyczyny jest niezbędna do wyznaczenia skutecznego planu leczenia.

Zaburzenie erekcji - implantologia

W przypadku gdy powodem impotencji jest nieprawidłowa budowa członka bądź jego uszkodzenie mechaniczne, jedynym sposobem leczenia jest wszczepienie implantu. Ta sytuacja dotyczy m.in pacjentów dotkniętych chorobą Peyroniego, gdy niemożliwe jest farmakologiczne przywrócenie aktywności seksualnej.

Mało skuteczne zastosowanie implantu w postaci fragmentów innych tkanek jest stopniowo wypierane przez wszczepianie syntetycznego implantu z PVA (polialkohol winylowy). Doskonale znany medycynie materiał, wykorzystywany dotychczas np. do produkcji nici chirurgicznych, został uformowany na wzór błony białawej otaczającej ciała jamiste oraz gąbczaste penisa. To one wypełniając się krwią prowadzą do osiągnięcia wzwodu oraz możliwości odbycia stosunku.

W pierwszej fazie eksperymentalnej, syntetyczną tkankę wszczepiono samcom świń Bama - zmodyfikowanym genetycznie świniom domowych, osiągających w formie dojrzałej znacznie mniejsze rozmiary. Świnie Bama często wykorzystuje się do badań nowych leków oraz implantów, dzięki analogii tkankowej do organizmu ludzkiego.

Przeszczep przebiegł pomyślnie, a syntetyczna błona zrosła się z naturalną tkanką, uszczelniając ciała gąbczaste oraz jamiste i umożliwiając poprawną erekcję oraz korekcję kształtu penisa. Efekt jest obecnie udoskonalany, tak aby zminimalizować stopień inwazyjności zabiegu, a także móc odtworzyć cały organ (idea sztucznego penisa).

Podsumowanie

Pomimo, iż zaburzenia erekcji stanowią coraz bardziej powszechny problem, większość dotkniętych nimi mężczyzn nie decyduje się na specjalistyczną diagnostykę uniemożliwiając sobie tym samym osiągnięcie satysfakcjonującego leczenia. Należy dążyć do zmniejszenia wstydliwości tematem impotencji, rozpowszechnienia informacji na temat bezpiecznych źródeł jej leczenia oraz zwiększyć w społeczeństwie świadomość możliwych powodów jej występowania.

 • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
  Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

  Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26
 • Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom
  Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom

  Nie wiesz, co zrobić ze zwierzęciem, gdy wyjeżdżasz w podróż służbową, na wakacje lub w innej sprawie do innego miasta lub kraju? Istnieje kilka rozwiązań! Pierwsza opcja to szukanie pomocy u znajomych, przyjaciół, krewnych, którzy pod Twoją nieobecność będą mogli zaopiekować się zwierzakiem.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 14:29
 • Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?
  Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?

  Piękny i zadbany ogród jest marzeniem każdego właściciela domku jednorodzinnego. Chcesz zatroszczyć się o trawnik na swojej działce? Zależy Ci na stworzeniu praktycznej strefy relaksu i wypoczynku dla całej rodziny? Szukasz idealnej kosiarki elektrycznej? W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym kierować się podczas jej zakupu.

  Napisano czwartek, 26 styczeń 2023 17:03
 • O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?
  O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?

  Imprezy okolicznościowe w Warszawie cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które mają już dość zamknięcia w czterech ścianach własnego domu, co było standardem przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

  Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 13:47
 • Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn
  Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

  Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

  Napisano poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49
 • Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?
  Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?

  Śniadanie dostarcza paliwa na dzień dobry – to najważniejszy posiłek dnia i powinien być jak najlepiej przygotowany. Wolisz dania na słodko czy w wersji wytrawnej? Duże znaczenie ma też drugie śniadanie zabierane zwykle do pracy – gotowe kanapki lub sałatki, pożywne smoothie albo domowe ciastka owsiane dodadzą energii i umilą południe.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:18
 • Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?
  Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?

  Jeszcze niedawno jedyną dostępną opcją nadania i odbioru paczek były usługi pocztowe. Szybkość realizacji zamówienia czy konieczność stania w długich kolejkach jedynie zniechęcały do korzystania z tej opcji.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:13
 • Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?
  Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?

  Zaskórniki często kojarzone są z młodą cerą trądzikową oraz z osobami w wieku młodzieńczym. Jednak mogą one pojawić się w każdym wieku. Czasami można spotkać się też z nazwą wągry. Czym dokładnie są zaskórniki? W jaki sposób je rozpoznać i jak można je bezpiecznie usunąć? Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

  Napisano wtorek, 03 styczeń 2023 11:41
 • Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!
  Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!

  Zimowy czas dla wielu osób jest jednoznaczny z sezonem urlopowym i wypoczynkiem.

  Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:08
 • Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji
  Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji

  Świat sportowy pokochał Igę Świątek, która zachwyca swoimi sukcesami oraz tenisa, dyscyplinę sportową, która dzięki Idze stała się jeszcze bardziej popularna. Nie wystarczy jednak odwiedzić kort tenisowy – trzeba też wiedzieć, jak ubrać się do gry.

  Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:26