poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49

Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

W ostatnim czasie naukowcy wymyślili zabieg, który może zmienić życie seksualne wielu mężczyzn! To może być przełomowe odkrycie.

Zaburzenia erekcji dotykają niemal 150 milionów mężczyzn na świecie. W Polsce z problemem mierzy się ich ponad 3 miliony, z czego tylko 15% sięga po pomoc specjalistów. Powodów impotencji może być kilka, od niezdrowego trybu życia, przez zaburzenia psychologiczne aż po wrodzone lub nabyte nieprawidłowości w budowie anatomicznej członka. Problem dotyka coraz większej ilości mężczyzn, dlatego wciąż opracowywane są nowe sposoby walki z zaburzeniami erekcji, zarówno farmakologiczne jak i operacyjne.

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Najczęściej wskazywanymi przyczynami problemów z erekcją są alkohol, papierosy oraz wiek. Powodów jednak może być znacznie więcej, a impotencja może dotykać nawet osoby prowadzące zdrowy, aktywny tryb życia:

 • Choroby układu krwionośnego w tym miażdżyca lub cukrzyca.
 • Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego.
 • Nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów w tym testosteronu.
 • Problemy natury psychologicznej np. depresja.
 • Przebyte urazy, powikłania pooperacyjne.
 • Używki - papierosy, alkohol, narkotyki.
 • Otyłość, siedzący tryb życia.
 • Skutek uboczny przyjmowanych leków (przeciwdepresyjnych, hormonalnych).
 • Szczegółowe badania prowadzące do precyzyjnego określenia przyczyny zaburzeń wzwodu są niezbędne do wyznaczenia skutecznej ścieżki leczenia!

Zaburzenia erekcji - leczenie

Większość mężczyzn z zaburzeniami erekcji uznaje swój problem za wstydliwy i nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Często ukrywają swój problem nawet przed partnerką. Brak satysfakcjonującego stosunku prowadzi do nieporozumień z drugą połówką, w rezultacie wystąpienia bądź pogłębienia niepewności oraz depresji.

Pierwszą formą pomocy, po którą sięga większość z nich, są artykuły dotyczące problemu oraz środki dostępne bez recepty, które może zaoferować internetowa drogeria erotyczna. Wśród szerokiej oferty można znaleźć produkty wzmacniające erekcję lub opóźniające wytrysk. Oprócz żeli i sprayów o działaniu zewnętrznym, można znaleść również wieloskładnikowe suplementy diety. Ciekawym uzupełnieniem kuracji są pierścienie erekcyjne dla mężczyzn lub lassa, podtrzymujące ukrwienie penisa.

Jeśli problem z erekcją się utrzymuje, a asortyment dostępny w e-sklepie nie spełnia wymagań, należy udać się do specjalisty. Podczas wywiadu z pacjentem, lekarz zapyta o dotychczasową aktywność seksualną, czas w jakim utrzymują się zaburzenia, określi stan psychospołeczny, a także przeprowadzi badanie fizykalne i wystawi skierowanie na badania z krwi (w tym oznaczenie poziomu testosteronu oraz glukozy). Szczegółowa identyfikacja przyczyny jest niezbędna do wyznaczenia skutecznego planu leczenia.

Zaburzenie erekcji - implantologia

W przypadku gdy powodem impotencji jest nieprawidłowa budowa członka bądź jego uszkodzenie mechaniczne, jedynym sposobem leczenia jest wszczepienie implantu. Ta sytuacja dotyczy m.in pacjentów dotkniętych chorobą Peyroniego, gdy niemożliwe jest farmakologiczne przywrócenie aktywności seksualnej.

Mało skuteczne zastosowanie implantu w postaci fragmentów innych tkanek jest stopniowo wypierane przez wszczepianie syntetycznego implantu z PVA (polialkohol winylowy). Doskonale znany medycynie materiał, wykorzystywany dotychczas np. do produkcji nici chirurgicznych, został uformowany na wzór błony białawej otaczającej ciała jamiste oraz gąbczaste penisa. To one wypełniając się krwią prowadzą do osiągnięcia wzwodu oraz możliwości odbycia stosunku.

W pierwszej fazie eksperymentalnej, syntetyczną tkankę wszczepiono samcom świń Bama - zmodyfikowanym genetycznie świniom domowych, osiągających w formie dojrzałej znacznie mniejsze rozmiary. Świnie Bama często wykorzystuje się do badań nowych leków oraz implantów, dzięki analogii tkankowej do organizmu ludzkiego.

Przeszczep przebiegł pomyślnie, a syntetyczna błona zrosła się z naturalną tkanką, uszczelniając ciała gąbczaste oraz jamiste i umożliwiając poprawną erekcję oraz korekcję kształtu penisa. Efekt jest obecnie udoskonalany, tak aby zminimalizować stopień inwazyjności zabiegu, a także móc odtworzyć cały organ (idea sztucznego penisa).

Podsumowanie

Pomimo, iż zaburzenia erekcji stanowią coraz bardziej powszechny problem, większość dotkniętych nimi mężczyzn nie decyduje się na specjalistyczną diagnostykę uniemożliwiając sobie tym samym osiągnięcie satysfakcjonującego leczenia. Należy dążyć do zmniejszenia wstydliwości tematem impotencji, rozpowszechnienia informacji na temat bezpiecznych źródeł jej leczenia oraz zwiększyć w społeczeństwie świadomość możliwych powodów jej występowania.

 • Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo
  Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo

  Mariusz Majewski, podróżnik z Płocka i rekordzista Guinnessa, znalazł się w dramatycznej sytuacji w Demokratycznej Republice Konga. 52 - letni Polak, który odwiedził wszystkie kraje członkowskie ONZ, w tym Koreę Północną, stał się ofiarą ciężkich oskarżeń i pokazowego procesu, którego konsekwencje mogą być dla niego tragiczne. Jego historia rzuca światło na losy obcokrajowców, w regionach konfliktowych oraz zawiłości międzynarodowej dyplomacji.

  Napisano piątek, 24 maj 2024 08:53
 • Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku
  Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku

  Ponowne problemy w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku, przypominają sytuację z września ubiegłego roku. Wówczas, podobnie jak teraz, pracownicy tego zakładu złożyli wypowiedzenia, sygnalizując głębokie niezadowolenie z warunków pracy. Problem, który wydawał się być chwilowo rozwiązany, powrócił z nową siłą, rzucając światło na istotne niedociągnięcia w zarządzaniu placówką.

  Napisano czwartek, 23 maj 2024 09:25
 • Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!
  Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!

  W świecie rozrywki, odniesiony sukces często idzie w parze z niechcianą uwagą. Nie inaczej było w przypadku 14 - letniego Bartka Wasilewskiego z Płocka, który swoim talentem raperskim zdobył serca jury oraz widzów programu "Mam Talent", wygrywając główną nagrodę w wysokości 300 tys. zł. Wydarzenie to, choć tak radosne, wywołało także negatywne odczucia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 09:39
 • Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom
  Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom

  W Polsce, problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, staje się coraz bardziej widoczny. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, depresja znajduje się wśród głównych przyczyn samobójstw, które są czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby wsparcia emocjonalnego młodych ludzi, Fundacja Adamed, we współpracy z serwisem Życie Warte Jest Rozmowy, realizuje program "Wspierająca Szkoła".

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:50
 • Co to Day SPA i czy warto?
  Co to Day SPA i czy warto?

  W zgiełku codziennego życia, pełnego stresu i niekończących się obowiązków, coraz więcej osób poszukuje sposobów na regenerację sił i odprężenie. Jednym z takich rozwiązań jest Day SPA, czyli miejsce, gdzie można poddać się różnego rodzaju zabiegom relaksacyjnym i pielęgnacyjnym w ciągu jednego dnia. Ale czy warto skorzystać z tego typu oferty? Czy Day SPA to tylko chwilowy trend, czy może trwały element stylu życia współczesnych ludzi?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:01
 • Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?
  Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?

  Kiedy mówimy o produktach pszczelich, miód jest zwykle tym, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Ale czy wiesz, że istnieje inny produkt pszczeli, który może przynieść równie wiele korzyści dla zdrowia? Mowa o propolisie - naturalnej substancji produkowanej przez pszczoły, której właściwości lecznicze są coraz bardziej doceniane. Propolis to klejowata substancja, którą pszczoły zbierają z pąków drzew i roślin, a następnie przetwarzają w swoim organizmie. Stosują go do uszczelniania i dezynfekcji ula. Czy jednak propolis ma wpływ na nasze zdrowie?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 07:59
 • Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk
  Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk

  Kwitnące ogrody i sportowa rywalizacja, znów stały się osią niedzielnego spędzania czasu, w malowniczej lokalizacji szkółki leśnej, w Kucharach Królewskich. Impreza organizowana przez Nadleśnictwo Płońsk, zyskała popularność nie tylko wśród mieszkańców gminy Sochocin, ale również wśród licznie przybyłych gości, z różnych części Polski. To szczególne wydarzenie, odbyło się 19 maja, oferując zarówno atrakcje edukacyjne, jak i sportowe.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 10:21
 • Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku
  Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku

  Wkrótce mieszkańcy Płocka i okolic, będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym wydarzeniu, które od lat gromadzi katolickie rodziny z całej diecezji. Mowa tu o 12. Marszu dla Życia i Rodziny oraz 3. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędą się w dniach 26 oraz 31 maja. Organizatorami tych uroczystości, są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz diecezjalna kuria. Celem wydarzenia, jest promowanie wartości, jakie niesie ze sobą małżeństwo, rodzina oraz życie.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 08:36
 • Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia
  Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia

  Miasto Płock, rozpoczyna nowy rozdział w polityce kulturalnej, wprowadzając program stypendialny skierowany do młodych twórców. Inicjatywa ta, ma na celu wsparcie artystycznych pasji i talentów mieszkańców, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności poprzez realizację autorskich projektów. Zróżnicowane wsparcie finansowe, które przewiduje program, pozwoli na zrealizowanie marzeń wielu młodych artystów, o szerokim spektrum zainteresowań.

  Napisano środa, 15 maj 2024 17:39
 • Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie
  Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie

  Lotnisko w Modlinie, jako ważny punkt na mapie polskiej infrastruktury lotniczej, ogłasza szereg innowacyjnych inwestycji, które mają na celu nie tylko poprawę komfortu pasażerów, ale również wprowadzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Inicjatywy te, stawiają na zrównoważony rozwój i inteligentne zarządzanie, co odróżnia je od innych, bardziej ekspansywnych projektów, jak Centralny Port Komunikacyjny. Jakie zmiany zapowiedziano i jak mogą one wpłynąć na przyszłość lotniska?

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 09:56