piątek, 27 maj 2022 15:40

Kalendarz ciąży – dlaczego przyszła mama powinna z niego korzystać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kalendarz ciąży Kalendarz ciąży źródło zdjęć: freepik.com

Spodziewasz się swojego pierwszego dziecka i zastanawiasz się jakie zmiany będą wraz z upływem czasu zachodziły w Twoim organizmie? A możesz to Twoja kolejna ciąża, jednak chcesz jeszcze bardziej zadbać o zdrowie maluszka oraz własną kondycję fizyczną i psychiczną?

Obok ekscytacji i podniecenia czasami towarzyszy Ci także szereg obaw? Zapoznaj się z charakterystyką kalendarza ciąży oraz opisem informacji, jakie możesz w nim znaleźć. To pigułka wiedzy na temat tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy w życiu kobiety. Zapoznaj się z zawartymi tam wskazówkami, aby sprawdzić, czego możesz się spodziewać. Porady z kalendarza ciąży rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.

Czym jest kalendarz ciąży i jakich informacji o ciężarnej dostarcza?

Kalendarz ciąży to swego rodzaju schemat pomiaru czasu, w którym szczegółowo rozpisanych jest te dziewięć, szczególnych w życiu kobiety, miesięcy. Takie zestawienie zawiera opis tego, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Doskonale widać tam, że dzieli się ją na trzy trymestry:

 • pierwszy – pierwsze 12 tygodni,
 • drugi – trwa od 13 do 27 tygodnia ciąży,
 • trzeci – trwa od 28 do 40 tygodnia ciąży.

Sięgając po tego typu kalendarium, kobieta spodziewająca się dziecka ma dostęp do wszystkich najważniejszych informacji zgromadzonych w jednym miejscu – dotyczą one zarówno jej samej, jak również dziecka, które nosi pod swoim sercem. To ogromne ułatwienie i wygoda. Starannie opracowany kalendarz ciąży sprawia, że odliczanie dni do porodu jest prawdziwą przyjemnością.

Jakich informacji dotyczących stanu ciężarnej dostarcza kalendarz ciąży?

 • typ najczęściej występujących objawów i dolegliwości oraz sposoby ich skutecznego zwalczania,
 • zmiany w wyglądzie ciała kobiety,
 • charakterystyka samopoczucia przyszłej mamy,
 • zagrożenia, które mogą się pojawić,
 • zalecenia, co do stosowanej diety,
 • wskazówki dotyczące dozwolonej aktywności fizycznej,
 • rodzaj badań, jakie należy wykonać w konkretnym terminie,
 • odpowiedzi na pytania, które często występują na danym etapie ciąży.

Kalendarz ciąży – czego można się z niego dowiedzieć o rozwoju dziecka?

Tego typu kalendarium dostarcza również sporą garść wartościowych informacji na temat tego, co w danym momencie ciąży dzieje się z dzieckiem. Dzięki temu można krok po kroku śledzić tempo rozwoju znajdującego się w brzuchu maluszka. Wśród informacji, które są tam dostępne, jest chociażby przybliżona waga oraz długość płodu, rodzaj najczęściej wykonywanych ruchów i ich częstotliwość, zakres aktywności, a także wygląd dziecka (stopień wykształcenia poszczególnych organów) oraz sposób ułożenia jego ciała.

Kalendarz ciąży – odliczaj kolejne dni, tygodnie i miesiące!

Kalendarz ciąży jest przydatnym narzędziem, o którego istnieniu powinna wiedzieć każda spodziewająca się dziecka kobieta. To swego rodzaju przewodnik po kolejnych dziewięciu miesiącach następujących od poczęcia, aż do rozwiązania. Korzystając z niego, można na bieżąco śledzić etapy rozwoju swojej pociechy, a także zyskać wsparcie w trudnych momentach, jakie mogą pojawić się w tym obfitującym w skrajne emocje czasie. Warto czerpać z potencjału tego profesjonalnie opracowanego kalendarium, aby świadomie przeżyć okres ciąży i jak najlepiej przygotować się do przywitania na świecie córeczki lub synka. Już teraz zapoznaj się z tymi praktycznymi poradami, zapamiętaj je, a potem wykorzystaj w praktyce!

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31