piątek, 27 maj 2022 15:40

Kalendarz ciąży – dlaczego przyszła mama powinna z niego korzystać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kalendarz ciąży Kalendarz ciąży źródło zdjęć: freepik.com

Spodziewasz się swojego pierwszego dziecka i zastanawiasz się jakie zmiany będą wraz z upływem czasu zachodziły w Twoim organizmie? A możesz to Twoja kolejna ciąża, jednak chcesz jeszcze bardziej zadbać o zdrowie maluszka oraz własną kondycję fizyczną i psychiczną?

Obok ekscytacji i podniecenia czasami towarzyszy Ci także szereg obaw? Zapoznaj się z charakterystyką kalendarza ciąży oraz opisem informacji, jakie możesz w nim znaleźć. To pigułka wiedzy na temat tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy w życiu kobiety. Zapoznaj się z zawartymi tam wskazówkami, aby sprawdzić, czego możesz się spodziewać. Porady z kalendarza ciąży rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.

Czym jest kalendarz ciąży i jakich informacji o ciężarnej dostarcza?

Kalendarz ciąży to swego rodzaju schemat pomiaru czasu, w którym szczegółowo rozpisanych jest te dziewięć, szczególnych w życiu kobiety, miesięcy. Takie zestawienie zawiera opis tego, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Doskonale widać tam, że dzieli się ją na trzy trymestry:

 • pierwszy – pierwsze 12 tygodni,
 • drugi – trwa od 13 do 27 tygodnia ciąży,
 • trzeci – trwa od 28 do 40 tygodnia ciąży.

Sięgając po tego typu kalendarium, kobieta spodziewająca się dziecka ma dostęp do wszystkich najważniejszych informacji zgromadzonych w jednym miejscu – dotyczą one zarówno jej samej, jak również dziecka, które nosi pod swoim sercem. To ogromne ułatwienie i wygoda. Starannie opracowany kalendarz ciąży sprawia, że odliczanie dni do porodu jest prawdziwą przyjemnością.

Jakich informacji dotyczących stanu ciężarnej dostarcza kalendarz ciąży?

 • typ najczęściej występujących objawów i dolegliwości oraz sposoby ich skutecznego zwalczania,
 • zmiany w wyglądzie ciała kobiety,
 • charakterystyka samopoczucia przyszłej mamy,
 • zagrożenia, które mogą się pojawić,
 • zalecenia, co do stosowanej diety,
 • wskazówki dotyczące dozwolonej aktywności fizycznej,
 • rodzaj badań, jakie należy wykonać w konkretnym terminie,
 • odpowiedzi na pytania, które często występują na danym etapie ciąży.

Kalendarz ciąży – czego można się z niego dowiedzieć o rozwoju dziecka?

Tego typu kalendarium dostarcza również sporą garść wartościowych informacji na temat tego, co w danym momencie ciąży dzieje się z dzieckiem. Dzięki temu można krok po kroku śledzić tempo rozwoju znajdującego się w brzuchu maluszka. Wśród informacji, które są tam dostępne, jest chociażby przybliżona waga oraz długość płodu, rodzaj najczęściej wykonywanych ruchów i ich częstotliwość, zakres aktywności, a także wygląd dziecka (stopień wykształcenia poszczególnych organów) oraz sposób ułożenia jego ciała.

Kalendarz ciąży – odliczaj kolejne dni, tygodnie i miesiące!

Kalendarz ciąży jest przydatnym narzędziem, o którego istnieniu powinna wiedzieć każda spodziewająca się dziecka kobieta. To swego rodzaju przewodnik po kolejnych dziewięciu miesiącach następujących od poczęcia, aż do rozwiązania. Korzystając z niego, można na bieżąco śledzić etapy rozwoju swojej pociechy, a także zyskać wsparcie w trudnych momentach, jakie mogą pojawić się w tym obfitującym w skrajne emocje czasie. Warto czerpać z potencjału tego profesjonalnie opracowanego kalendarium, aby świadomie przeżyć okres ciąży i jak najlepiej przygotować się do przywitania na świecie córeczki lub synka. Już teraz zapoznaj się z tymi praktycznymi poradami, zapamiętaj je, a potem wykorzystaj w praktyce!

 • Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?
  Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?

  Jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy domu jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo mieszkania! Okna, będąc niezwykle ważnym elementem konstrukcji, wpływają jednak nie tylko na funkcjonalność budynku, ale również na estetykę wnętrza i elewacji. Podpowiadamy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, aby wybrana stolarka okienna mogła jak najlepiej spełniać indywidualne wymagania.

  Napisano sobota, 23 wrzesień 2023 13:27
 • Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?
  Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto organizować imprezy integracyjne w swojej firmie, powinieneś wiedzieć, że jest to jedno z głównych narzędzi do budowania kreatywnych, efektywnie pracujących zespołów i wzmocnienia relacji pomiędzy pracownikami.

  Wspólne wyjście poza środowisko biurowe, pozwala poznać się z zupełnie innej strony, a także nawiązać głębokie i trwałe relacje. Coraz bardziej popularne stają się imprezy w plenerze. Czy warto wybrać się na świeże powietrze?

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić
  Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić

  Sen stanowi fundament naszego codziennego funkcjonowania i wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli odpowiedni materac, który dostarcza nam komfortu i wsparcia podczas snu. Materac 140x190 cm z kaszmirowym pokrowcem to produkt, który oferuje nie tylko wyjątkowy komfort, ale także luksus i elegancję. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tej jakości oraz dlaczego kaszmirowy pokrowiec stanowi niezwykłą wartość dodaną.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu
  Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu

  Materace stanowią kluczowy element naszego życia, wpływając bezpośrednio na jakość naszego snu i ogólny komfort życia. Wybór materaca jest decyzją, która wymaga rozważenia wielu czynników, takich jak rozmiar, twardość i ewentualność zwrotu. Jeśli jesteś zainteresowany materacem o nietypowym rozmiarze 120x190 cm, który oferuje możliwość zwrotu, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto dlaczego taki wybór może być atrakcyjny i co warto wiedzieć przed zakupem. Sprawdź ofertę takich materacy na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120x190-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:05
 • Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?
  Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?

  Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, które zapewnia nam komfort termiczny w gorące dni. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie i skutecznie, ważne jest regularne serwisowanie urządzenia. W tym artykule omówimy korzyści płynące z regularnego serwisu klimatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem klimatyzacji w Żarach.

  Napisano poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:31
 • Manicure hybrydowy w domu
  Manicure hybrydowy w domu

  Manicure hybrydowy od wielu lat przoduje na liście popularnych zdobień paznokci. Jest bardzo trwały, wygląda niesamowicie. Dodatkowo, jego wykonanie nie jest kłopotliwe. Wystarczy udać się do salonu manicure lub zrobić go w domu raz na kilka tygodni, a następnie zapomnieć o problemie.

  Napisano środa, 19 lipiec 2023 07:14
 • Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?
  Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?

  Laryngoskop, czyli wziernik krtaniowy jest wykorzystywany przez lekarzy specjalizujących się w laryngologii, ale także w medycynie ratunkowej i podczas niektórych operacji. Po raz pierwszy został użyty pod koniec XIX wieku. Od czego czasu ewoluował w nowoczesny sprzęt, który najczęściej służy do diagnostyki chorób krtani, gardła i języka.

  Napisano wtorek, 18 lipiec 2023 18:31
 • Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze
  Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze

  Czyste Powietrze to rządowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program skupia się na różnych obszarach, a jednym z ważnych elementów jest wymiana okien w domach jednorodzinnych.

  Napisano czwartek, 13 lipiec 2023 11:01
 • Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?
  Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?

  Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Polsce, o czym świadczą tysiące zadowolonych klientów i coraz więcej firm reklamujących w sieci swoje usługi. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą spędzać wolny czas inaczej, niż stojąc w sklepowych kolejkach czy przygotowując zdrowe posiłki. W ostatnich latach w tej branży króluje dieta pudełkowa z wyborem menu. Czym właściwie jest i dlaczego warto z niej korzystać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

  Napisano piątek, 07 lipiec 2023 13:19
 • Narożnik skandynawski – mały czy duży?
  Narożnik skandynawski – mały czy duży?

  Styl skandynawski stał się w ostatnim czasie cieszącym się dużą popularnością trendem wnętrzarskim. Znajduje odzwierciedlenie nie tylko w artykułach dekoracyjnych, ale także meblach. Szczególnie chętnie wybierane są ostatnio narożniki wykonane w tym właśnie stylu. Czym one dokładnie są? To nic innego jak funkcjonalna kanapa narożna, którą dobrze można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

  Napisano środa, 28 czerwiec 2023 14:17