poniedziałek, 21 luty 2022 18:52

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Worki pod oczami Worki pod oczami pixabay

Worki pod oczami to problem dotykający zarówno młode jak i starsze osoby. U pierwszej grupy są one najczęściej spowodowane niedostateczną ilością snu, zmęczeniem czy nieprawidłową pielęgnacją.

U osób starszych worki pod oczami są objawem starzejącej się skóry i utratą jej jędrności. Czy istnieją skuteczne sposoby na redukcję worków pod oczami?

Worki pod oczami - przyczyny powstania

Opuchlizna pod oczami jest spowodowana zastojem chłonki w tkankach podskórnych. Przyczyna powstania jest różna. Może być dziedziczna, spowodowana wiekiem i spadkiem napięcia mięśni oczu czy nieprawidłowym trybem życia. Worki pod oczami często występują u osób, które niedostatecznie się wysypiają, są przemęczone, nie dbają o prawidłowe odżywianie czy nadużywają alkoholu i palą papierosy. Bardzo często pojawiają się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i mają mało ruchu. 

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Najprostszym domowym sposobem na redukcję opuchlizny są zimne okłady np. z kostek lodu czy schłodzonych łyżeczek. Dzięki temu obkurczają się naczynia limfatyczne i zmniejsza się ilość limfy. Dobrym sposobem na worki pod oczami są również okłady z herbaty czy ziemniaka. Zawarta w herbacie kofeina powoduje zwężanie naczyń limfatycznych i redukcje obrzęku. Ziemniak natomiast zawiera dużo cennego potasu i skrobi, które łagodzą stany zapalne. 

Pielęgnacja młodej cery ze skłonnością do powstawania opuchlizny powinna być wzbogacona o kosmetyki o lekkiej konsystencji, beztłuszczowe, chłodzące, poprawiające krążenie limfy i krwi. Kosmetyki powinny być bogate w takie składniki jak: witaminę C, K, arnikę, miłorząb japoński, kofeinę czy wyciąg ze świetlika. Wszystkie te substancje wspomagają pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych i w doskonały sposób redukują worki pod oczami. Kosmetyki na opuchliznę pod oczami warto trzymać w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze zwężają się naczynia limfatyczne i ilość zalegającego płynu. 

W przypadku gdy domowe sposoby oraz pielęgnacja nie wystarczają warto wypróbować gabinetowych sposobów. Najskuteczniejsze zabiegi na opuchliznę pod oczami to drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa czy radiofrekwencja mikroigłowa. 

 • Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku
  Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

  W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

  Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 09:38
 • Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka
  Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

  W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09
 • Zmiany w zarządzie Orlenu
  Zmiany w zarządzie Orlenu

  Rada nadzorcza Orlenu, ogłosiła istotne zmiany w zarządzie koncernu. Dotychczasowy członek zarządu, Józef Węgrecki, zdecydował się opuścić swoje stanowisko, kończąc tym samym swoją sześcioletnią kadencję w dniu 30 kwietnia 2024 roku. Józef Węgrecki, był jedynym członkiem zarządu, który kontynuował pracę w zarządzie z czasów, kiedy prezesem był Daniel Obajtek, co czyni jego odejście symbolicznym zakończeniem pewnej ery w historii spółki.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 09:04
 • Zmiany w rynku pracy w regionie płockim
  Zmiany w rynku pracy w regionie płockim

  Rynek pracy w Polsce, w ostatnich latach odnotował znaczną poprawę. Mimo to, dysproporcje pomiędzy dużymi, a mniejszymi miastami są nadal widoczne, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. Powiat płocki, mimo że znajduje się w ekonomicznie rozwijającym się województwie mazowieckim, boryka się z wyższą stopą bezrobocia niż przeciętna krajowa czy regionalna.

  Napisano wtorek, 16 kwiecień 2024 08:06
 • KPS Płock awansuje do turnieju finałowego
  KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

  W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:25
 • Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników
  Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

  W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

  Napisano piątek, 12 kwiecień 2024 10:17
 • Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin
  Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin

  W środowy wieczór, na lotnisku Warszawa - Modlin doszło do ewakuacji 200 osób i chwilowego zamieszania, spowodowanego zgłoszeniem o porzuconej reklamówce, z niewidoczną zawartością. Incydent, choć nie spowodował opóźnień w ruchu lotniczym, wywołał szereg działań służb bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 11 kwiecień 2024 09:13
 • Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę
  Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę

  Lotnisko w Modlinie, położone 37 km od centrum Warszawy, staje się pionierem w zastosowaniu nowoczesnej technologii kontroli ruchu lotniczego - Remote Tower. Jak informuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), dzięki tej technologii, ruch lotniczy na lotnisku będzie nadzorowany zdalnie, z centrum w Warszawie. Ta innowacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, umożliwiając jednocześnie kontrolę ruchu na większej liczbie lotnisk.

  Napisano środa, 10 kwiecień 2024 09:32
 • Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim
  Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

  W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10
 • Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim
  Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

  W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

  Napisano poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47