poniedziałek, 21 luty 2022 18:52

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Worki pod oczami Worki pod oczami pixabay

Worki pod oczami to problem dotykający zarówno młode jak i starsze osoby. U pierwszej grupy są one najczęściej spowodowane niedostateczną ilością snu, zmęczeniem czy nieprawidłową pielęgnacją.

U osób starszych worki pod oczami są objawem starzejącej się skóry i utratą jej jędrności. Czy istnieją skuteczne sposoby na redukcję worków pod oczami?

Worki pod oczami - przyczyny powstania

Opuchlizna pod oczami jest spowodowana zastojem chłonki w tkankach podskórnych. Przyczyna powstania jest różna. Może być dziedziczna, spowodowana wiekiem i spadkiem napięcia mięśni oczu czy nieprawidłowym trybem życia. Worki pod oczami często występują u osób, które niedostatecznie się wysypiają, są przemęczone, nie dbają o prawidłowe odżywianie czy nadużywają alkoholu i palą papierosy. Bardzo często pojawiają się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i mają mało ruchu. 

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Najprostszym domowym sposobem na redukcję opuchlizny są zimne okłady np. z kostek lodu czy schłodzonych łyżeczek. Dzięki temu obkurczają się naczynia limfatyczne i zmniejsza się ilość limfy. Dobrym sposobem na worki pod oczami są również okłady z herbaty czy ziemniaka. Zawarta w herbacie kofeina powoduje zwężanie naczyń limfatycznych i redukcje obrzęku. Ziemniak natomiast zawiera dużo cennego potasu i skrobi, które łagodzą stany zapalne. 

Pielęgnacja młodej cery ze skłonnością do powstawania opuchlizny powinna być wzbogacona o kosmetyki o lekkiej konsystencji, beztłuszczowe, chłodzące, poprawiające krążenie limfy i krwi. Kosmetyki powinny być bogate w takie składniki jak: witaminę C, K, arnikę, miłorząb japoński, kofeinę czy wyciąg ze świetlika. Wszystkie te substancje wspomagają pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych i w doskonały sposób redukują worki pod oczami. Kosmetyki na opuchliznę pod oczami warto trzymać w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze zwężają się naczynia limfatyczne i ilość zalegającego płynu. 

W przypadku gdy domowe sposoby oraz pielęgnacja nie wystarczają warto wypróbować gabinetowych sposobów. Najskuteczniejsze zabiegi na opuchliznę pod oczami to drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa czy radiofrekwencja mikroigłowa.