poniedziałek, 21 luty 2022 18:52

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Worki pod oczami Worki pod oczami pixabay

Worki pod oczami to problem dotykający zarówno młode jak i starsze osoby. U pierwszej grupy są one najczęściej spowodowane niedostateczną ilością snu, zmęczeniem czy nieprawidłową pielęgnacją.

U osób starszych worki pod oczami są objawem starzejącej się skóry i utratą jej jędrności. Czy istnieją skuteczne sposoby na redukcję worków pod oczami?

Worki pod oczami - przyczyny powstania

Opuchlizna pod oczami jest spowodowana zastojem chłonki w tkankach podskórnych. Przyczyna powstania jest różna. Może być dziedziczna, spowodowana wiekiem i spadkiem napięcia mięśni oczu czy nieprawidłowym trybem życia. Worki pod oczami często występują u osób, które niedostatecznie się wysypiają, są przemęczone, nie dbają o prawidłowe odżywianie czy nadużywają alkoholu i palą papierosy. Bardzo często pojawiają się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i mają mało ruchu. 

Sposoby na worki pod oczami dla młodej cery

Najprostszym domowym sposobem na redukcję opuchlizny są zimne okłady np. z kostek lodu czy schłodzonych łyżeczek. Dzięki temu obkurczają się naczynia limfatyczne i zmniejsza się ilość limfy. Dobrym sposobem na worki pod oczami są również okłady z herbaty czy ziemniaka. Zawarta w herbacie kofeina powoduje zwężanie naczyń limfatycznych i redukcje obrzęku. Ziemniak natomiast zawiera dużo cennego potasu i skrobi, które łagodzą stany zapalne. 

Pielęgnacja młodej cery ze skłonnością do powstawania opuchlizny powinna być wzbogacona o kosmetyki o lekkiej konsystencji, beztłuszczowe, chłodzące, poprawiające krążenie limfy i krwi. Kosmetyki powinny być bogate w takie składniki jak: witaminę C, K, arnikę, miłorząb japoński, kofeinę czy wyciąg ze świetlika. Wszystkie te substancje wspomagają pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych i w doskonały sposób redukują worki pod oczami. Kosmetyki na opuchliznę pod oczami warto trzymać w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze zwężają się naczynia limfatyczne i ilość zalegającego płynu. 

W przypadku gdy domowe sposoby oraz pielęgnacja nie wystarczają warto wypróbować gabinetowych sposobów. Najskuteczniejsze zabiegi na opuchliznę pod oczami to drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa czy radiofrekwencja mikroigłowa. 

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31