piątek, 17 czerwiec 2022 17:44

Sposoby na poprawę jędrności i elastyczności skóry

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Coco Time Wrocław Coco Time Wrocław pixabay

Rozwój nowoczesnych technologii kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że istnieje coraz więcej sposób na poprawę jakości skóry - w tym na lepszą jędrność, elastyczność i wytrzymałość.

Coraz częściej w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stosowane są wysokiej klasy urządzenia (takie jak np. specjalne lasery kosmetyczne czy urządzenia do mikrodermabrazji), które pozwalają skutecznie i bezpieczenie poprawiać jakość skóry u kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Nowoczesne zabiegi na skórę twarzy i ciała

Do najbardziej popularnych technik pozwalających na szybkie i efektywne poprawienie jędrności i elastyczności skóry można zaliczyć:

 • Drenaż twarzy - jest to metoda polegająca na specjalnym masowaniu limfatycznym twarzy, którego głównym celem jest zapewnienie poprawnego przepływania limfy (tzw. stymulacja limfy). Likwidacja obrzęków oraz przywrócenie prawidłowego działania układy limfatycznego w obrębie twarzy zapewnia oczyszczenie tkanek i odświeżenie naskórka. Tego rodzaju masaż twarzy jest zabiegiem szybkim, wykonywanym bez konieczności zastosowania skomplikowanych technologii.
 • Mikrodermabrazja - jest to skuteczny zabieg typu peeling, który pozwala na ścieranie warstwy rogowej naskórka. Szczególnie ceniona jest mikrodermabrazja diamentowa, do której stosuje się specjalną głowicę pokrytą warstwą diamentu i pompę zasysającą. Ten zabieg jest szczególnie wskazany dla osób cierpiących na takie dolegliwości skóry jak trądzik, łojotok, suchość i rogowacenie skóry czy rozszerzone pory. Zabieg intensyfikuje przepuszczalność skóry i zapewnia szybsze wchłanianie substancji aktywnych.
 • Peeling węglowy - jest to kolejna odmiana peelingu, która polega na zastosowaniu specjalnego lasera do szybkiego oczyszczania skóry. Pozwala szybko osiągnąć oczekiwany efekt w postaci zwężenia rozszerzonych por, usunięcia zaskórników i innych problemów pogarszających jędrność skóry.
 • Oxybrazja - zabieg złuszczający skórę, który jest obecnie najczęściej wykonywany przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak np. Oxygemeo. Jest to technologia pozwalająca skutecznie poprawiać metabolizm skóry dzięki zastosowaniu specjalnych mikropęchrzyków bogatych w CO2. Jest to zabieg bezpieczny dla organizmu i coraz częściej stosowany w najlepszych klinikach medycyny esetycznej - np. Coco Time Wrocław https://coco-time.pl/.

Wszystkie wspomniane zabiegi są oferowane na coraz bardziej konkurencyjnych warunkach cenowych z uwagi na dostęp salonów kosmetycznych do najlepszych preparatów i technologii.

 • Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!
  Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!

  Wykonując codzienny makijaż, jak i na wyjątkowe okazje warto sięgnąć po produkty Paese Cosmetics. Kosmetyki Paese produkowane są przez polską firmę, która oferuje bogaty i bardzo różnorodny asortyment wyjątkowych produktów.

  Napisano wtorek, 06 grudzień 2022 14:16
 • Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie
  Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie

  Stół to najważniejsze miejsce spotkań, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie. A wspólna celebracja rodzinnych chwil wymaga odpowiedniej jego oprawy.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:54
 • Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?
  Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?

  Stan skóry zazwyczaj świadczy o stanie zdrowia całego organizmu. Niepokojące zmiany skórne mogą wskazywać na zaburzenia w jego pracy albo świadczyć o występujących niedoborach składników mineralnych. Zmiany te pojawiają się na powierzchni naskórka w postaci pryszczy, ropnych wykwitów, czy znamion barwnikowych.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:33
 • Jak zorganizować ślub międzynarodowy?
  Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

  Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 07:00
 • Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  
  Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  

  Antykoncepcja awaryjna to coś, o czym powinien wiedzieć każdy, kto nie planuje mieć dzieci, a mimo to współżyje. Tabletka dzień po dostępna jest na receptę i można skorzystać z niej wówczas, gdy środki takie jak prezerwatywy czy plastry zawiodły lub zostały zastosowane w nieprawidłowy sposób. 

  Napisano poniedziałek, 21 listopad 2022 10:57
 • Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie
  Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie

  W jaki sposób CBD może wpływać na zdrowe włosy, skórę i paznokcie?

  Napisano środa, 09 listopad 2022 16:47
 • Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi
  Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi

  Możesz myśleć, że bycie eko to tylko trend, ale tak naprawdę jest to konieczność w dzisiejszym coraz bardziej świadomym świecie. Obecnie istnieją ekologiczne alternatywy dla prawie wszystkiego, więc nie ma już wymówek na bycie nieprzyjaznym dla środowiska.

  Napisano środa, 16 listopad 2022 14:30
 • Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?
  Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?

  Pomoc drogowa to usługa, która pomaga kierowcom w sytuacjach awaryjnych. Nie chodzi tylko o naprawę samochodu, ale także o jak najszybsze zapewnienie bezpieczeństwa z pomocą zespołu ekspertów.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:27
 • Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń
  Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń

  Szczupła sylwetka to nie tylko ładny wygląd, ale też kondycja i zdrowie. By móc się nią cieszyć trzeba dbać o dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Nie jest to łatwe w nawale różnych obowiązków i licznych szybkich, mało zdrowych przekąsek, które leżą na pólkach sklepowych i zachęcają do kupienia. Jakie zasady warto wprowadzić w dniu codziennym? Jak żyć i jeść zdrowo?

  Napisano środa, 02 listopad 2022 12:44
 • Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać
  Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać

  Każdy przedsiębiorca posiadający magazyn, niezależnie od tego czy działalność magazynowa jest jego głównym czy pobocznym celem działalności, dąży do modernizacji i rozwoju procesów magazynowych.

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 13:43