środa, 08 czerwiec 2022 13:59

Jak dbać o usta, aby zawsze były piękne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
domowe sposoby na zadbane usta domowe sposoby na zadbane usta pixabay

 Popękane wargi to jedna z tych rzeczy, która potrafi uprzykrzyć nam dzień, jak i niejednokrotnie obniżyć nasze poczucie bycia piękną. Przyczyną tego stanu rzeczy to najczęściej trywialne wręcz zachowania czy niemożliwe do uniknięcia sytuacje.

 

 

Jednak niezwykle cienka i delikatna skóra ust tak łatwo ulega spękaniom, że praktycznie każdy, choć raz w życiu borykał się z tego typu problemem. Dlatego też zadbanie o usta staje się priorytetem. Tymczasem mogą one ulec łatwo popękaniu i przesuszeniu po prostu z powodu pogody, takiej jak mróz, wiatr, ale i słońce. Jedzenie gorących i ostrych potraw także może je lekko podrażnić, doprowadzając do późniejszej łatwości w ich pękaniu. Samo to, jak bogata jest mimika naszej twarzy, już może w przypadku przesuszonych wcześniej warg (szczególnie w kącikach), doprowadzić do pogorszenia ich stanu. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Możemy skorzystać ze standardowych pomadek ochronnych, zadbać o usta domowymi sposobami, a także zaopatrzyć się w naturalne balsamy do ust z zaufanych firm.

Naturalne balsamy do ust i popularne pomadki na bazie wazeliny.

Najłatwiej jest nam oczywiście sięgnąć po standardowe pomadki dostępne w każdej drogerii, czy nawet kiosku ruchu, bazujące na popularnej wazelinie. Zdecydowanie chroni ona usta, szczególnie przed bezpośrednim kontaktem np. z wodą morską czy ostrym mroźnym powietrzem. Natłuszcza skórę, ale jednocześnie też nie do końca pozwala skórze oddychać, a to ma wpływ na jej zdolności regeneracyjne już po procesie podrażnienia i spękania. Stosowanie popularnych, wazelinowych pomadek ochronnych w sztyfcie w nielicznych przypadkach może też powodować podrażnienia, jak i nawet oparzenia w miesiącach letnich. Dlatego lepiej jest zaopatrzyć się jednak w naturalne balsamy do ust, jak i prewencyjnie dbać o nie domowymi sposobami.

Domowe sposoby na popękane usta.

Obawiając się popękania ust, zarówno zanim, jak i już po tym, jak poczujemy, że stają się przesuszone, można zastosować kilka maseczek DIY. Warto wymienić tu nałożenie na kilka minut na usta:

 • miąższu z banana,
 • miodu,
 • oliwy z oliwek.

Można też od czasu wykonywać delikatny peeling ust za pomocą:

 • niewielkiej ilości cukru wymieszanej na przykład z olejem kokosowym (lub jakimkolwiek innych kuchennym tłuszczem roślinnym),
 • fusów z porannej kawy,
 • mocno zmielonych płatków owsianych z dodatkiem jogurtu.

Naturalne balsamy do ust.

Wiadomo jednak, że same maseczki DIY to nie wszystko. Nawilżać usta musimy niejednokrotnie w biegu, będąc poza domem. Wtedy sprawdzają się balsamy w 100% na bazie wyciągów olejów i maseł roślinnych, możliwych do zakupienia w sklepach takich jak https://pomaranczowasowa.pl/. To szybka i bezpieczna metoda i wspaniałą alternatywą dla popularnych pomadek nawilżających, ponieważ nie tylko dbają one o usta w pełni bezpiecznie, ale i pozwalają im na procesy regeneracyjnie same w sobie.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31