środa, 08 czerwiec 2022 13:59

Jak dbać o usta, aby zawsze były piękne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
domowe sposoby na zadbane usta domowe sposoby na zadbane usta pixabay

 Popękane wargi to jedna z tych rzeczy, która potrafi uprzykrzyć nam dzień, jak i niejednokrotnie obniżyć nasze poczucie bycia piękną. Przyczyną tego stanu rzeczy to najczęściej trywialne wręcz zachowania czy niemożliwe do uniknięcia sytuacje.

 

 

Jednak niezwykle cienka i delikatna skóra ust tak łatwo ulega spękaniom, że praktycznie każdy, choć raz w życiu borykał się z tego typu problemem. Dlatego też zadbanie o usta staje się priorytetem. Tymczasem mogą one ulec łatwo popękaniu i przesuszeniu po prostu z powodu pogody, takiej jak mróz, wiatr, ale i słońce. Jedzenie gorących i ostrych potraw także może je lekko podrażnić, doprowadzając do późniejszej łatwości w ich pękaniu. Samo to, jak bogata jest mimika naszej twarzy, już może w przypadku przesuszonych wcześniej warg (szczególnie w kącikach), doprowadzić do pogorszenia ich stanu. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Możemy skorzystać ze standardowych pomadek ochronnych, zadbać o usta domowymi sposobami, a także zaopatrzyć się w naturalne balsamy do ust z zaufanych firm.

Naturalne balsamy do ust i popularne pomadki na bazie wazeliny.

Najłatwiej jest nam oczywiście sięgnąć po standardowe pomadki dostępne w każdej drogerii, czy nawet kiosku ruchu, bazujące na popularnej wazelinie. Zdecydowanie chroni ona usta, szczególnie przed bezpośrednim kontaktem np. z wodą morską czy ostrym mroźnym powietrzem. Natłuszcza skórę, ale jednocześnie też nie do końca pozwala skórze oddychać, a to ma wpływ na jej zdolności regeneracyjne już po procesie podrażnienia i spękania. Stosowanie popularnych, wazelinowych pomadek ochronnych w sztyfcie w nielicznych przypadkach może też powodować podrażnienia, jak i nawet oparzenia w miesiącach letnich. Dlatego lepiej jest zaopatrzyć się jednak w naturalne balsamy do ust, jak i prewencyjnie dbać o nie domowymi sposobami.

Domowe sposoby na popękane usta.

Obawiając się popękania ust, zarówno zanim, jak i już po tym, jak poczujemy, że stają się przesuszone, można zastosować kilka maseczek DIY. Warto wymienić tu nałożenie na kilka minut na usta:

 • miąższu z banana,
 • miodu,
 • oliwy z oliwek.

Można też od czasu wykonywać delikatny peeling ust za pomocą:

 • niewielkiej ilości cukru wymieszanej na przykład z olejem kokosowym (lub jakimkolwiek innych kuchennym tłuszczem roślinnym),
 • fusów z porannej kawy,
 • mocno zmielonych płatków owsianych z dodatkiem jogurtu.

Naturalne balsamy do ust.

Wiadomo jednak, że same maseczki DIY to nie wszystko. Nawilżać usta musimy niejednokrotnie w biegu, będąc poza domem. Wtedy sprawdzają się balsamy w 100% na bazie wyciągów olejów i maseł roślinnych, możliwych do zakupienia w sklepach takich jak https://pomaranczowasowa.pl/. To szybka i bezpieczna metoda i wspaniałą alternatywą dla popularnych pomadek nawilżających, ponieważ nie tylko dbają one o usta w pełni bezpiecznie, ale i pozwalają im na procesy regeneracyjnie same w sobie.

 • Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie
  Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie

  W wieczór 20 czerwca, przed godziną 22, w miejscowości Dzierżanowo Osada doszło tragicznego zdarzenia. Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierowca samochodu osobowego marki BMW potrącił trzech pieszych. W wyniku zdarzenia jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zginął na miejscu. Pozostałe dwie osoby - 27-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna - zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 09:22
 • Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin
  Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin

  Od połowy lipca bieżącego roku, samorząd województwa mazowieckiego wprowadza szczególny program powitalny dla każdego noworodka, który pojawi się na świecie w jednym z prowadzonych przez niego szpitali. W ramach tej inicjatywy, rodzice otrzymują wyprawkę o nazwie "Witaj na Mazowszu". Zestaw powitalny zawiera wygodny kokon niemowlęcy, suchy termofor, zabawkę sensoryczną, dwie pieluszki, kocyk, czapeczkę oraz body. Wyprawki są dostępne w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie oraz Płocku.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:28
 • Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok
  Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok

  Rok 2029 przyniesie nową erę dla Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Port Lotniczy Warszawa - Modlin, usytuowany 37 km od centrum Warszawy i blisko drogi ekspresowej S7 oraz linii kolejowej Warszawa - Modlin, przeżywa obecnie dynamiczne zmiany. W ostatnich miesiącach, od stycznia do maja, skorzystało z niego już 1,18 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej roli w polskim i europejskim ruchu lotniczym.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 09:57
 • Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego
  Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego

  W regionie płockim, nadchodzi gwałtowna burza, która może przynieść znaczące zagrożenia dla mieszkańców i infrastruktury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mają wystąpić 16 lipca. Przewiduje się, że burza ta może objąć silnymi porywami wiatru, obfitymi opadami deszczu oraz miejscowymi opadami gradu.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:41
 • Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?
  Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?

  Umowa spółki to fundamentalny dokument, który definiuje zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, relacje między wspólnikami oraz strukturę organizacyjną firmy. Zmiana umowy spółki to poważne przedsięwzięcie, które może mieć dalekosiężne konsekwencje. Warto zatem zastanowić się, w jakich okolicznościach taka zmiana jest uzasadniona i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 10:13
 • Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów
  Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów

  W ostatnim czasie, w powiecie płockim, doszło do znaczącej operacji prowadzonej przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Straż Graniczną, która zaowocowała zatrzymaniem pięciu osób oraz zabezpieczeniem dużej ilości nielegalnych substancji i przedmiotów.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:19
 • Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską
  Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską

  Na początku lipca absolwenci liceów i techników, otrzymują wyniki egzaminu dojrzałości, co zbiega się z czasem wyboru przyszłej uczelni. Sprawdźmy, jak kształtuje się proces rekrutacyjny na jednej z najdłużej działających uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej, która po raz pierwszy oferuje w Płocku możliwość studiowania informatyki.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 09:10
 • Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  
  Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

  W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 08:22
 • Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku
  Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku

  Styczeń 2024 roku, przyniósł nowe obroty w działaniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Płocku, gdy radni partii Prawo i Sprawiedliwość, złożyli dwa zawiadomienia w prokuraturze dotyczące działalności tej spółki. Pierwsze z nich, skupiało się na kwestiach związanych z wyjazdowym posiedzeniem komisji rewizyjnej, które miało miejsce w siedzibie MOSiR. Radni podnieśli, że nie uzyskali dostępu do wszystkich pomieszczeń, a także zabroniono im wykonywania fotografii, co ich zdaniem naruszało ich prawo do wykonywania mandatu radnego. Drugie zawiadomienie dotyczyło potencjalnych nieprawidłowości przy remoncie obiektu, który miał zostać zakończony w 2022 roku, a ostatecznie otwarto go w styczniu 2024 roku w niepełnej formie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 08:36
 • Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp
  Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp

  Orlen Wisła Płock, znany klub piłki ręcznej, ogłosił organizację pierwszego letniego obozu sportowego, pod nazwą Summer Handball Camp '24. Wydarzenie to, skierowane jest do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, urodzonych w latach 2010, 2011 oraz 2012. Camp odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia, a zapisy będą przyjmowane do 20 lipca tego roku.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 08:32