poniedziałek, 27 wrzesień 2021 16:02

Solidna hulajnoga dla dziecka

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
hulajnoga dla dzieci hulajnoga dla dzieci pixabay

Z wiekiem, dziecko zaczyna coraz sprawniej się przemieszczać. Nie wykorzystuje więc już wyłącznie swoich nóg, ale też zabawki, które dodatkowo zachęcają do ruchu. Należą do nich głównie rowerki i hulajnogi. Korzystanie z nich jest rozrywką, ale też wspomaga rozwój malucha.

Koordynacja ruchowa jest jedną z najważniejszych umiejętności, które powinno rozwinąć dziecko. Im bardziej maluch jest aktywny od najmłodszych lat, tym lepiej będzie radził sobie na lekcjach wychowania fizycznego, gdy już rozpocznie naukę w szkole. Warto więc zachęcać naszą pociechę do ruchu. W czasach, gdy maluch odczuwa coraz większą pokusę, żeby spędzać większość dnia przed ekranem komputera, dobrym rozwiązaniem okazuje się hulajnoga dla dzieci. Nasza pociecha będzie dobrze się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze wspomaga również rozwój motoryczny malucha. Dziecko uczy się balansowania ciałem w celu zachowania równowagi. Rytmiczne odpychanie się jest doskonałą lekcją koordynacji ruchowej. Dodatkowo, maluch stopniowo uczy się skręcać i zatrzymywać, co pozwala mu na osiągnięcie jeszcze lepszej kontroli nad ruchami rąk i nóg.

Składana hulajnoga dla dzieci w każdym wieku

Podczas wyboru odpowiedniej hulajnogi dla dzieci, należy wziąć pod uwagę również wiek malucha. Zabawki mają różną wysokość i ciężar, dlatego trzeba zastanowić się, czy nasza pociecha jest już wystarczająco duża, żeby korzystać z upatrzonego przez nas modelu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się hulajnoga składana, którą możemy w dużym stopniu dostosować do potrzeb dziecka. Podstawową funkcją jest oczywiście regulacja wysokości rączki. Dostępne są jednak także hulajnogi, wyposażone w specjalne siodełko, dzięki któremu już roczne dziecko będzie używać zabawki, jako jeździka. Gdy maluch urośnie, siedzisko można odłączyć i używać zabawki w tradycyjny sposób.

Hulajnoga dla dzieci jest praktyczną zabawką. Dostarcza rozrywki, a jednocześnie wspomaga rozwój motoryczny. Uniwersalny, składany model posłuży naszemu dziecku nawet przez kilka lat.

  • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
    Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

    Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

    Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26
  • Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom
    Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom

    Nie wiesz, co zrobić ze zwierzęciem, gdy wyjeżdżasz w podróż służbową, na wakacje lub w innej sprawie do innego miasta lub kraju? Istnieje kilka rozwiązań! Pierwsza opcja to szukanie pomocy u znajomych, przyjaciół, krewnych, którzy pod Twoją nieobecność będą mogli zaopiekować się zwierzakiem.

    Napisano piątek, 27 styczeń 2023 14:29
  • Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?
    Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?

    Piękny i zadbany ogród jest marzeniem każdego właściciela domku jednorodzinnego. Chcesz zatroszczyć się o trawnik na swojej działce? Zależy Ci na stworzeniu praktycznej strefy relaksu i wypoczynku dla całej rodziny? Szukasz idealnej kosiarki elektrycznej? W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym kierować się podczas jej zakupu.

    Napisano czwartek, 26 styczeń 2023 17:03
  • O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?
    O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?

    Imprezy okolicznościowe w Warszawie cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które mają już dość zamknięcia w czterech ścianach własnego domu, co było standardem przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

    Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 13:47
  • Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn
    Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

    Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

    Napisano poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49
  • Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?
    Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?

    Śniadanie dostarcza paliwa na dzień dobry – to najważniejszy posiłek dnia i powinien być jak najlepiej przygotowany. Wolisz dania na słodko czy w wersji wytrawnej? Duże znaczenie ma też drugie śniadanie zabierane zwykle do pracy – gotowe kanapki lub sałatki, pożywne smoothie albo domowe ciastka owsiane dodadzą energii i umilą południe.

    Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:18
  • Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?
    Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?

    Jeszcze niedawno jedyną dostępną opcją nadania i odbioru paczek były usługi pocztowe. Szybkość realizacji zamówienia czy konieczność stania w długich kolejkach jedynie zniechęcały do korzystania z tej opcji.

    Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:13
  • Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?
    Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?

    Zaskórniki często kojarzone są z młodą cerą trądzikową oraz z osobami w wieku młodzieńczym. Jednak mogą one pojawić się w każdym wieku. Czasami można spotkać się też z nazwą wągry. Czym dokładnie są zaskórniki? W jaki sposób je rozpoznać i jak można je bezpiecznie usunąć? Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

    Napisano wtorek, 03 styczeń 2023 11:41
  • Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!
    Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!

    Zimowy czas dla wielu osób jest jednoznaczny z sezonem urlopowym i wypoczynkiem.

    Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:08
  • Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji
    Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji

    Świat sportowy pokochał Igę Świątek, która zachwyca swoimi sukcesami oraz tenisa, dyscyplinę sportową, która dzięki Idze stała się jeszcze bardziej popularna. Nie wystarczy jednak odwiedzić kort tenisowy – trzeba też wiedzieć, jak ubrać się do gry.

    Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:26