poniedziałek, 27 wrzesień 2021 16:02

Solidna hulajnoga dla dziecka

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
hulajnoga dla dzieci hulajnoga dla dzieci pixabay

Z wiekiem, dziecko zaczyna coraz sprawniej się przemieszczać. Nie wykorzystuje więc już wyłącznie swoich nóg, ale też zabawki, które dodatkowo zachęcają do ruchu. Należą do nich głównie rowerki i hulajnogi. Korzystanie z nich jest rozrywką, ale też wspomaga rozwój malucha.

Koordynacja ruchowa jest jedną z najważniejszych umiejętności, które powinno rozwinąć dziecko. Im bardziej maluch jest aktywny od najmłodszych lat, tym lepiej będzie radził sobie na lekcjach wychowania fizycznego, gdy już rozpocznie naukę w szkole. Warto więc zachęcać naszą pociechę do ruchu. W czasach, gdy maluch odczuwa coraz większą pokusę, żeby spędzać większość dnia przed ekranem komputera, dobrym rozwiązaniem okazuje się hulajnoga dla dzieci. Nasza pociecha będzie dobrze się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze wspomaga również rozwój motoryczny malucha. Dziecko uczy się balansowania ciałem w celu zachowania równowagi. Rytmiczne odpychanie się jest doskonałą lekcją koordynacji ruchowej. Dodatkowo, maluch stopniowo uczy się skręcać i zatrzymywać, co pozwala mu na osiągnięcie jeszcze lepszej kontroli nad ruchami rąk i nóg.

Składana hulajnoga dla dzieci w każdym wieku

Podczas wyboru odpowiedniej hulajnogi dla dzieci, należy wziąć pod uwagę również wiek malucha. Zabawki mają różną wysokość i ciężar, dlatego trzeba zastanowić się, czy nasza pociecha jest już wystarczająco duża, żeby korzystać z upatrzonego przez nas modelu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się hulajnoga składana, którą możemy w dużym stopniu dostosować do potrzeb dziecka. Podstawową funkcją jest oczywiście regulacja wysokości rączki. Dostępne są jednak także hulajnogi, wyposażone w specjalne siodełko, dzięki któremu już roczne dziecko będzie używać zabawki, jako jeździka. Gdy maluch urośnie, siedzisko można odłączyć i używać zabawki w tradycyjny sposób.

Hulajnoga dla dzieci jest praktyczną zabawką. Dostarcza rozrywki, a jednocześnie wspomaga rozwój motoryczny. Uniwersalny, składany model posłuży naszemu dziecku nawet przez kilka lat.