poniedziałek, 27 wrzesień 2021 16:02

Solidna hulajnoga dla dziecka

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
hulajnoga dla dzieci hulajnoga dla dzieci pixabay

Z wiekiem, dziecko zaczyna coraz sprawniej się przemieszczać. Nie wykorzystuje więc już wyłącznie swoich nóg, ale też zabawki, które dodatkowo zachęcają do ruchu. Należą do nich głównie rowerki i hulajnogi. Korzystanie z nich jest rozrywką, ale też wspomaga rozwój malucha.

Koordynacja ruchowa jest jedną z najważniejszych umiejętności, które powinno rozwinąć dziecko. Im bardziej maluch jest aktywny od najmłodszych lat, tym lepiej będzie radził sobie na lekcjach wychowania fizycznego, gdy już rozpocznie naukę w szkole. Warto więc zachęcać naszą pociechę do ruchu. W czasach, gdy maluch odczuwa coraz większą pokusę, żeby spędzać większość dnia przed ekranem komputera, dobrym rozwiązaniem okazuje się hulajnoga dla dzieci. Nasza pociecha będzie dobrze się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze wspomaga również rozwój motoryczny malucha. Dziecko uczy się balansowania ciałem w celu zachowania równowagi. Rytmiczne odpychanie się jest doskonałą lekcją koordynacji ruchowej. Dodatkowo, maluch stopniowo uczy się skręcać i zatrzymywać, co pozwala mu na osiągnięcie jeszcze lepszej kontroli nad ruchami rąk i nóg.

Składana hulajnoga dla dzieci w każdym wieku

Podczas wyboru odpowiedniej hulajnogi dla dzieci, należy wziąć pod uwagę również wiek malucha. Zabawki mają różną wysokość i ciężar, dlatego trzeba zastanowić się, czy nasza pociecha jest już wystarczająco duża, żeby korzystać z upatrzonego przez nas modelu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się hulajnoga składana, którą możemy w dużym stopniu dostosować do potrzeb dziecka. Podstawową funkcją jest oczywiście regulacja wysokości rączki. Dostępne są jednak także hulajnogi, wyposażone w specjalne siodełko, dzięki któremu już roczne dziecko będzie używać zabawki, jako jeździka. Gdy maluch urośnie, siedzisko można odłączyć i używać zabawki w tradycyjny sposób.

Hulajnoga dla dzieci jest praktyczną zabawką. Dostarcza rozrywki, a jednocześnie wspomaga rozwój motoryczny. Uniwersalny, składany model posłuży naszemu dziecku nawet przez kilka lat.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31