poniedziałek, 12 czerwiec 2023 17:30

Przygoda z literaturą: Jak podróż przez historie zapisane w tomie Marie-Noëlle Thabut mogą kształtować młode umysły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rosaropoly Rosaropoly mat.prasowe

Czytanie to zdecydowanie jeden z najcenniejszych darów, które możemy przekazać naszym dzieciom. Dlaczego? Przez proces delikatnego zanurzania w literackim świecie, otwieramy przed naszymi pociechami drzwi do rozmaitych uniwersów, kształtujemy ich zdolności językowe, stymulujemy wyobraźnię, a także cementujemy naszą więź. Jakże cennym przykładem literatury spełniającej te cele jest "Biblia opowiedziana dzieciom" autorstwa Marie-Noëlle Thabut.

 

Magiczny świat literatury i korzyści płynące z czytania

Zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się, jakie korzyści daje dziecku czytanie. Odpowiedź jest zaskakująco prosta, a jednocześnie niesłychanie głęboka. Czytanie rozpala iskrę ciekawości, która jest podstawą wszelkiej nauki. Kiedy czytamy dziecku, tworzymy przestrzeń do odkrywania nowych idei, doświadczeń i perspektyw. Książka, jak żadne inne medium, pozwala na zrozumienie, że świat jest pełen różnorodności, że istnieje wiele różnych kultur, miejsc i zwierząt, które warto poznać.

A co z rozwojem umiejętności językowych? Czytanie na głos to jak bilet w podróż po krainie języka. Dzieci, słuchając różnorodnych struktur językowych, uczą się, jak tworzyć zdania, jak zrozumieć i używać nowych słów. To one stają się budowniczymi języka, a my - rodzice, nauczyciele, opiekunowie - stajemy się przewodnikami na tej niezwykłej ścieżce.

Zanurzenie w historię: "Biblia opowiedziana dzieciom"

Tak jak wspomniałem, jednym z przykładów książki, która nie tylko edukuje, ale i buduje silną więź z dzieckiem, jest "Biblia opowiedziana dzieciom". Ta książka, napisana przez Marie-Noëlle Thabut, to jakby wejście do czasów, kiedy ludzie żyli w zgodzie z naturą, a historie były przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.

"Biblia opowiedziana dzieciom" jest niczym most łączący przeszłość z teraźniejszością. To powieść historyczno-przygodowa, która jednak nie odstępuje na krok od oryginalnego tekstu Biblii. Prowadzi czytelnika krok po kroku przez Stary i Nowy Testament, rozwijając wyobraźnię i tłumacząc nawet najtrudniejsze kwestie w prosty i zrozumiały sposób. Jest to swoiste przewodnictwo dla młodych umysłów, które zmagają się z zrozumieniem zawiłych treści biblijnych.

Dzięki krótkim tekstom opatrzonym odniesieniami do Biblii oraz malarskim, pełnym emocji ilustracjom, dziecko może na własne oczy zobaczyć i zrozumieć historie, które kształtowały naszą cywilizację.

Czytanie jako sposób na budowanie więzi

Czytanie z dzieckiem to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim budowanie więzi. Spędzanie czasu razem, siedzenie obok siebie, dzielenie się emocjami podczas odkrywania nowych historii - to wszystko buduje silne relacje oparte na zaufaniu i zrozumieniu.

Kiedy zaczynamy czytać "Biblię opowiedzianą dzieciom", otwieramy przed nami i naszymi dziećmi nowy świat do odkrycia. Każda strona, każde zdanie, każda ilustracja staje się wspólnym doświadczeniem, które możemy wspólnie przeżyć, omówić i nauczyć się z niego.

Słowem na zakończenie, czytanie we dwoje, zwłaszcza tak wartościowych książek, jak wyżej wymieniona, to inwestycja, która przynosi niezliczone korzyści. To nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, stymulowanie wyobraźni czy wprowadzanie do nowych idei. To wszystko składa się na magiczną moc czytania, moc, która może przekształcić życie naszych dzieci. Razem ze sklepem Rosaropoly zachęcamy do wspólnych przeżyć na polu literackich podróży, niezależnie czy jesteście Państwo zainteresowani tematyką tradycyjnych religijnych wartości, czy nie. No, a jeżeli zaciekawiła was nasza propozycja, zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu, tą oraz więcej ciekawych pozycji znajdziecie w zakładce Dla dzieci.

 • Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku
  Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

  W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

  Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 09:38
 • Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka
  Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

  W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09
 • Zmiany w zarządzie Orlenu
  Zmiany w zarządzie Orlenu

  Rada nadzorcza Orlenu, ogłosiła istotne zmiany w zarządzie koncernu. Dotychczasowy członek zarządu, Józef Węgrecki, zdecydował się opuścić swoje stanowisko, kończąc tym samym swoją sześcioletnią kadencję w dniu 30 kwietnia 2024 roku. Józef Węgrecki, był jedynym członkiem zarządu, który kontynuował pracę w zarządzie z czasów, kiedy prezesem był Daniel Obajtek, co czyni jego odejście symbolicznym zakończeniem pewnej ery w historii spółki.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 09:04
 • Zmiany w rynku pracy w regionie płockim
  Zmiany w rynku pracy w regionie płockim

  Rynek pracy w Polsce, w ostatnich latach odnotował znaczną poprawę. Mimo to, dysproporcje pomiędzy dużymi, a mniejszymi miastami są nadal widoczne, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. Powiat płocki, mimo że znajduje się w ekonomicznie rozwijającym się województwie mazowieckim, boryka się z wyższą stopą bezrobocia niż przeciętna krajowa czy regionalna.

  Napisano wtorek, 16 kwiecień 2024 08:06
 • KPS Płock awansuje do turnieju finałowego
  KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

  W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:25
 • Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników
  Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

  W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

  Napisano piątek, 12 kwiecień 2024 10:17
 • Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin
  Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin

  W środowy wieczór, na lotnisku Warszawa - Modlin doszło do ewakuacji 200 osób i chwilowego zamieszania, spowodowanego zgłoszeniem o porzuconej reklamówce, z niewidoczną zawartością. Incydent, choć nie spowodował opóźnień w ruchu lotniczym, wywołał szereg działań służb bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 11 kwiecień 2024 09:13
 • Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę
  Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę

  Lotnisko w Modlinie, położone 37 km od centrum Warszawy, staje się pionierem w zastosowaniu nowoczesnej technologii kontroli ruchu lotniczego - Remote Tower. Jak informuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), dzięki tej technologii, ruch lotniczy na lotnisku będzie nadzorowany zdalnie, z centrum w Warszawie. Ta innowacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, umożliwiając jednocześnie kontrolę ruchu na większej liczbie lotnisk.

  Napisano środa, 10 kwiecień 2024 09:32
 • Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim
  Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

  W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10
 • Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim
  Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

  W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

  Napisano poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47