poniedziałek, 12 czerwiec 2023 17:30

Przygoda z literaturą: Jak podróż przez historie zapisane w tomie Marie-Noëlle Thabut mogą kształtować młode umysły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rosaropoly Rosaropoly mat.prasowe

Czytanie to zdecydowanie jeden z najcenniejszych darów, które możemy przekazać naszym dzieciom. Dlaczego? Przez proces delikatnego zanurzania w literackim świecie, otwieramy przed naszymi pociechami drzwi do rozmaitych uniwersów, kształtujemy ich zdolności językowe, stymulujemy wyobraźnię, a także cementujemy naszą więź. Jakże cennym przykładem literatury spełniającej te cele jest "Biblia opowiedziana dzieciom" autorstwa Marie-Noëlle Thabut.

 

Magiczny świat literatury i korzyści płynące z czytania

Zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się, jakie korzyści daje dziecku czytanie. Odpowiedź jest zaskakująco prosta, a jednocześnie niesłychanie głęboka. Czytanie rozpala iskrę ciekawości, która jest podstawą wszelkiej nauki. Kiedy czytamy dziecku, tworzymy przestrzeń do odkrywania nowych idei, doświadczeń i perspektyw. Książka, jak żadne inne medium, pozwala na zrozumienie, że świat jest pełen różnorodności, że istnieje wiele różnych kultur, miejsc i zwierząt, które warto poznać.

A co z rozwojem umiejętności językowych? Czytanie na głos to jak bilet w podróż po krainie języka. Dzieci, słuchając różnorodnych struktur językowych, uczą się, jak tworzyć zdania, jak zrozumieć i używać nowych słów. To one stają się budowniczymi języka, a my - rodzice, nauczyciele, opiekunowie - stajemy się przewodnikami na tej niezwykłej ścieżce.

Zanurzenie w historię: "Biblia opowiedziana dzieciom"

Tak jak wspomniałem, jednym z przykładów książki, która nie tylko edukuje, ale i buduje silną więź z dzieckiem, jest "Biblia opowiedziana dzieciom". Ta książka, napisana przez Marie-Noëlle Thabut, to jakby wejście do czasów, kiedy ludzie żyli w zgodzie z naturą, a historie były przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.

"Biblia opowiedziana dzieciom" jest niczym most łączący przeszłość z teraźniejszością. To powieść historyczno-przygodowa, która jednak nie odstępuje na krok od oryginalnego tekstu Biblii. Prowadzi czytelnika krok po kroku przez Stary i Nowy Testament, rozwijając wyobraźnię i tłumacząc nawet najtrudniejsze kwestie w prosty i zrozumiały sposób. Jest to swoiste przewodnictwo dla młodych umysłów, które zmagają się z zrozumieniem zawiłych treści biblijnych.

Dzięki krótkim tekstom opatrzonym odniesieniami do Biblii oraz malarskim, pełnym emocji ilustracjom, dziecko może na własne oczy zobaczyć i zrozumieć historie, które kształtowały naszą cywilizację.

Czytanie jako sposób na budowanie więzi

Czytanie z dzieckiem to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim budowanie więzi. Spędzanie czasu razem, siedzenie obok siebie, dzielenie się emocjami podczas odkrywania nowych historii - to wszystko buduje silne relacje oparte na zaufaniu i zrozumieniu.

Kiedy zaczynamy czytać "Biblię opowiedzianą dzieciom", otwieramy przed nami i naszymi dziećmi nowy świat do odkrycia. Każda strona, każde zdanie, każda ilustracja staje się wspólnym doświadczeniem, które możemy wspólnie przeżyć, omówić i nauczyć się z niego.

Słowem na zakończenie, czytanie we dwoje, zwłaszcza tak wartościowych książek, jak wyżej wymieniona, to inwestycja, która przynosi niezliczone korzyści. To nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, stymulowanie wyobraźni czy wprowadzanie do nowych idei. To wszystko składa się na magiczną moc czytania, moc, która może przekształcić życie naszych dzieci. Razem ze sklepem Rosaropoly zachęcamy do wspólnych przeżyć na polu literackich podróży, niezależnie czy jesteście Państwo zainteresowani tematyką tradycyjnych religijnych wartości, czy nie. No, a jeżeli zaciekawiła was nasza propozycja, zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu, tą oraz więcej ciekawych pozycji znajdziecie w zakładce Dla dzieci.

 • Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie
  Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie

  W wieczór 20 czerwca, przed godziną 22, w miejscowości Dzierżanowo Osada doszło tragicznego zdarzenia. Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierowca samochodu osobowego marki BMW potrącił trzech pieszych. W wyniku zdarzenia jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zginął na miejscu. Pozostałe dwie osoby - 27-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna - zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 09:22
 • Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin
  Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin

  Od połowy lipca bieżącego roku, samorząd województwa mazowieckiego wprowadza szczególny program powitalny dla każdego noworodka, który pojawi się na świecie w jednym z prowadzonych przez niego szpitali. W ramach tej inicjatywy, rodzice otrzymują wyprawkę o nazwie "Witaj na Mazowszu". Zestaw powitalny zawiera wygodny kokon niemowlęcy, suchy termofor, zabawkę sensoryczną, dwie pieluszki, kocyk, czapeczkę oraz body. Wyprawki są dostępne w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie oraz Płocku.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:28
 • Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok
  Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok

  Rok 2029 przyniesie nową erę dla Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Port Lotniczy Warszawa - Modlin, usytuowany 37 km od centrum Warszawy i blisko drogi ekspresowej S7 oraz linii kolejowej Warszawa - Modlin, przeżywa obecnie dynamiczne zmiany. W ostatnich miesiącach, od stycznia do maja, skorzystało z niego już 1,18 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej roli w polskim i europejskim ruchu lotniczym.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 09:57
 • Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego
  Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego

  W regionie płockim, nadchodzi gwałtowna burza, która może przynieść znaczące zagrożenia dla mieszkańców i infrastruktury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mają wystąpić 16 lipca. Przewiduje się, że burza ta może objąć silnymi porywami wiatru, obfitymi opadami deszczu oraz miejscowymi opadami gradu.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:41
 • Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?
  Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?

  Umowa spółki to fundamentalny dokument, który definiuje zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, relacje między wspólnikami oraz strukturę organizacyjną firmy. Zmiana umowy spółki to poważne przedsięwzięcie, które może mieć dalekosiężne konsekwencje. Warto zatem zastanowić się, w jakich okolicznościach taka zmiana jest uzasadniona i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 10:13
 • Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów
  Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów

  W ostatnim czasie, w powiecie płockim, doszło do znaczącej operacji prowadzonej przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Straż Graniczną, która zaowocowała zatrzymaniem pięciu osób oraz zabezpieczeniem dużej ilości nielegalnych substancji i przedmiotów.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:19
 • Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską
  Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską

  Na początku lipca absolwenci liceów i techników, otrzymują wyniki egzaminu dojrzałości, co zbiega się z czasem wyboru przyszłej uczelni. Sprawdźmy, jak kształtuje się proces rekrutacyjny na jednej z najdłużej działających uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej, która po raz pierwszy oferuje w Płocku możliwość studiowania informatyki.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 09:10
 • Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  
  Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

  W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 08:22
 • Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku
  Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku

  Styczeń 2024 roku, przyniósł nowe obroty w działaniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Płocku, gdy radni partii Prawo i Sprawiedliwość, złożyli dwa zawiadomienia w prokuraturze dotyczące działalności tej spółki. Pierwsze z nich, skupiało się na kwestiach związanych z wyjazdowym posiedzeniem komisji rewizyjnej, które miało miejsce w siedzibie MOSiR. Radni podnieśli, że nie uzyskali dostępu do wszystkich pomieszczeń, a także zabroniono im wykonywania fotografii, co ich zdaniem naruszało ich prawo do wykonywania mandatu radnego. Drugie zawiadomienie dotyczyło potencjalnych nieprawidłowości przy remoncie obiektu, który miał zostać zakończony w 2022 roku, a ostatecznie otwarto go w styczniu 2024 roku w niepełnej formie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 08:36
 • Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp
  Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp

  Orlen Wisła Płock, znany klub piłki ręcznej, ogłosił organizację pierwszego letniego obozu sportowego, pod nazwą Summer Handball Camp '24. Wydarzenie to, skierowane jest do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, urodzonych w latach 2010, 2011 oraz 2012. Camp odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia, a zapisy będą przyjmowane do 20 lipca tego roku.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 08:32