poniedziałek, 12 czerwiec 2023 17:30

Przygoda z literaturą: Jak podróż przez historie zapisane w tomie Marie-Noëlle Thabut mogą kształtować młode umysły

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rosaropoly Rosaropoly mat.prasowe

Czytanie to zdecydowanie jeden z najcenniejszych darów, które możemy przekazać naszym dzieciom. Dlaczego? Przez proces delikatnego zanurzania w literackim świecie, otwieramy przed naszymi pociechami drzwi do rozmaitych uniwersów, kształtujemy ich zdolności językowe, stymulujemy wyobraźnię, a także cementujemy naszą więź. Jakże cennym przykładem literatury spełniającej te cele jest "Biblia opowiedziana dzieciom" autorstwa Marie-Noëlle Thabut.

 

Magiczny świat literatury i korzyści płynące z czytania

Zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się, jakie korzyści daje dziecku czytanie. Odpowiedź jest zaskakująco prosta, a jednocześnie niesłychanie głęboka. Czytanie rozpala iskrę ciekawości, która jest podstawą wszelkiej nauki. Kiedy czytamy dziecku, tworzymy przestrzeń do odkrywania nowych idei, doświadczeń i perspektyw. Książka, jak żadne inne medium, pozwala na zrozumienie, że świat jest pełen różnorodności, że istnieje wiele różnych kultur, miejsc i zwierząt, które warto poznać.

A co z rozwojem umiejętności językowych? Czytanie na głos to jak bilet w podróż po krainie języka. Dzieci, słuchając różnorodnych struktur językowych, uczą się, jak tworzyć zdania, jak zrozumieć i używać nowych słów. To one stają się budowniczymi języka, a my - rodzice, nauczyciele, opiekunowie - stajemy się przewodnikami na tej niezwykłej ścieżce.

Zanurzenie w historię: "Biblia opowiedziana dzieciom"

Tak jak wspomniałem, jednym z przykładów książki, która nie tylko edukuje, ale i buduje silną więź z dzieckiem, jest "Biblia opowiedziana dzieciom". Ta książka, napisana przez Marie-Noëlle Thabut, to jakby wejście do czasów, kiedy ludzie żyli w zgodzie z naturą, a historie były przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.

"Biblia opowiedziana dzieciom" jest niczym most łączący przeszłość z teraźniejszością. To powieść historyczno-przygodowa, która jednak nie odstępuje na krok od oryginalnego tekstu Biblii. Prowadzi czytelnika krok po kroku przez Stary i Nowy Testament, rozwijając wyobraźnię i tłumacząc nawet najtrudniejsze kwestie w prosty i zrozumiały sposób. Jest to swoiste przewodnictwo dla młodych umysłów, które zmagają się z zrozumieniem zawiłych treści biblijnych.

Dzięki krótkim tekstom opatrzonym odniesieniami do Biblii oraz malarskim, pełnym emocji ilustracjom, dziecko może na własne oczy zobaczyć i zrozumieć historie, które kształtowały naszą cywilizację.

Czytanie jako sposób na budowanie więzi

Czytanie z dzieckiem to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim budowanie więzi. Spędzanie czasu razem, siedzenie obok siebie, dzielenie się emocjami podczas odkrywania nowych historii - to wszystko buduje silne relacje oparte na zaufaniu i zrozumieniu.

Kiedy zaczynamy czytać "Biblię opowiedzianą dzieciom", otwieramy przed nami i naszymi dziećmi nowy świat do odkrycia. Każda strona, każde zdanie, każda ilustracja staje się wspólnym doświadczeniem, które możemy wspólnie przeżyć, omówić i nauczyć się z niego.

Słowem na zakończenie, czytanie we dwoje, zwłaszcza tak wartościowych książek, jak wyżej wymieniona, to inwestycja, która przynosi niezliczone korzyści. To nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, stymulowanie wyobraźni czy wprowadzanie do nowych idei. To wszystko składa się na magiczną moc czytania, moc, która może przekształcić życie naszych dzieci. Razem ze sklepem Rosaropoly zachęcamy do wspólnych przeżyć na polu literackich podróży, niezależnie czy jesteście Państwo zainteresowani tematyką tradycyjnych religijnych wartości, czy nie. No, a jeżeli zaciekawiła was nasza propozycja, zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu, tą oraz więcej ciekawych pozycji znajdziecie w zakładce Dla dzieci.

Więcej w tej kategorii: « Solidna hulajnoga dla dziecka
 • Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?
  Wybór stolarki okiennej – o czym warto pamiętać?

  Jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy domu jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo mieszkania! Okna, będąc niezwykle ważnym elementem konstrukcji, wpływają jednak nie tylko na funkcjonalność budynku, ale również na estetykę wnętrza i elewacji. Podpowiadamy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, aby wybrana stolarka okienna mogła jak najlepiej spełniać indywidualne wymagania.

  Napisano sobota, 23 wrzesień 2023 13:27
 • Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?
  Dlaczego warto zastanowić się nad plenerową formą imprezy integracyjnej?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto organizować imprezy integracyjne w swojej firmie, powinieneś wiedzieć, że jest to jedno z głównych narzędzi do budowania kreatywnych, efektywnie pracujących zespołów i wzmocnienia relacji pomiędzy pracownikami.

  Wspólne wyjście poza środowisko biurowe, pozwala poznać się z zupełnie innej strony, a także nawiązać głębokie i trwałe relacje. Coraz bardziej popularne stają się imprezy w plenerze. Czy warto wybrać się na świeże powietrze?

  Napisano środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić
  Materac 140x190 z Kaszmirowym Pokrowcem - Wybór Wyjątkowego Komfortu i Dlaczego Warto na To Postawić

  Sen stanowi fundament naszego codziennego funkcjonowania i wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli odpowiedni materac, który dostarcza nam komfortu i wsparcia podczas snu. Materac 140x190 cm z kaszmirowym pokrowcem to produkt, który oferuje nie tylko wyjątkowy komfort, ale także luksus i elegancję. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tej jakości oraz dlaczego kaszmirowy pokrowiec stanowi niezwykłą wartość dodaną.

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu
  Materac 120x190 z Możliwością Zwrotu - Komfort i Pewność Zakupu

  Materace stanowią kluczowy element naszego życia, wpływając bezpośrednio na jakość naszego snu i ogólny komfort życia. Wybór materaca jest decyzją, która wymaga rozważenia wielu czynników, takich jak rozmiar, twardość i ewentualność zwrotu. Jeśli jesteś zainteresowany materacem o nietypowym rozmiarze 120x190 cm, który oferuje możliwość zwrotu, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto dlaczego taki wybór może być atrakcyjny i co warto wiedzieć przed zakupem. Sprawdź ofertę takich materacy na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120x190-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 11:05
 • Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?
  Jakie są korzyści z regularnego serwisu klimatyzacji?

  Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, które zapewnia nam komfort termiczny w gorące dni. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie i skutecznie, ważne jest regularne serwisowanie urządzenia. W tym artykule omówimy korzyści płynące z regularnego serwisu klimatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem klimatyzacji w Żarach.

  Napisano poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:31
 • Manicure hybrydowy w domu
  Manicure hybrydowy w domu

  Manicure hybrydowy od wielu lat przoduje na liście popularnych zdobień paznokci. Jest bardzo trwały, wygląda niesamowicie. Dodatkowo, jego wykonanie nie jest kłopotliwe. Wystarczy udać się do salonu manicure lub zrobić go w domu raz na kilka tygodni, a następnie zapomnieć o problemie.

  Napisano środa, 19 lipiec 2023 07:14
 • Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?
  Co musisz wiedzieć o laryngoskopie?

  Laryngoskop, czyli wziernik krtaniowy jest wykorzystywany przez lekarzy specjalizujących się w laryngologii, ale także w medycynie ratunkowej i podczas niektórych operacji. Po raz pierwszy został użyty pod koniec XIX wieku. Od czego czasu ewoluował w nowoczesny sprzęt, który najczęściej służy do diagnostyki chorób krtani, gardła i języka.

  Napisano wtorek, 18 lipiec 2023 18:31
 • Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze
  Wymiana okien na nowe zupełnie za darmo? Poznaj rządowy program Czyste Powietrze

  Czyste Powietrze to rządowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program skupia się na różnych obszarach, a jednym z ważnych elementów jest wymiana okien w domach jednorodzinnych.

  Napisano czwartek, 13 lipiec 2023 11:01
 • Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?
  Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej z wyborem menu?

  Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza w Polsce, o czym świadczą tysiące zadowolonych klientów i coraz więcej firm reklamujących w sieci swoje usługi. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą spędzać wolny czas inaczej, niż stojąc w sklepowych kolejkach czy przygotowując zdrowe posiłki. W ostatnich latach w tej branży króluje dieta pudełkowa z wyborem menu. Czym właściwie jest i dlaczego warto z niej korzystać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

  Napisano piątek, 07 lipiec 2023 13:19
 • Narożnik skandynawski – mały czy duży?
  Narożnik skandynawski – mały czy duży?

  Styl skandynawski stał się w ostatnim czasie cieszącym się dużą popularnością trendem wnętrzarskim. Znajduje odzwierciedlenie nie tylko w artykułach dekoracyjnych, ale także meblach. Szczególnie chętnie wybierane są ostatnio narożniki wykonane w tym właśnie stylu. Czym one dokładnie są? To nic innego jak funkcjonalna kanapa narożna, którą dobrze można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

  Napisano środa, 28 czerwiec 2023 14:17