wtorek, 07 czerwiec 2022 14:16

Kodowanie online dla młodzieży. Czy to już profesjonalne programowanie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kodowanie online dla młodzieży kodowanie online dla młodzieży pixabay

Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze codzienność bez komputera, smartfona i stałego dostępu do sieci? Dorośli ludzie, którzy pamiętają czasy przed nagłym rozwojem technologii jest przekonana, że nie będziemy w stanie wrócić już do przedcyforwej rzeczywistości.

Tym bardziej cyfrowi tubylcy, czyli pokolenia, które urodziły się już w XIX nie wyobraża sobie tego, że można mieć problemy z komunikacją na odległość albo że informacji trzeba by było szukać w książkach. Programowanie lub szerzej nauki informatyczne dla dzisiejszych dzieci, młodzieży, a także już pierwszych jednostkach, które obecnie weszły na rynek pracy, to oczywista umiejętność, która cechuje człowieka chcącego odnaleźć się w przyszłości. Dlatego pytaniem nie powinno być, czy młodzież lubi programowanie (choć według danych zdecydowanie tak), ale czy umiejętności koderskie są ważne. Dlatego kodowanie online dla młodzieży to jedne z najlepszych zajęć dodatkowych, jakie można nowoczesnym młodym ludziom zaproponować.

Kursy programowania przez Internet, a kursy stacjonarne.

Stacjonarne warsztaty programowania, jak i zajęcia przez Internet nie są od siebie szczególnie mocno oddalone pod względem merytorycznym i efektywnością przekazywanej wiedzy. Oba rodzaje prowadzenia zajęć są równie wartościowe. Zajęcia stacjonarne mogą stawiać na większy, dolny zakres wiekowy. Jednak, mówiąc o dzieciach starszych, kodowanie online dla młodzieży nie różni się praktycznie niczym od stacjonarnych opcji i spotkań w prawdziwych, a nie wirtualnych klasach. Jedyna różnica, jaka może mieć wpływ, to tego, że zajęcia przez Internet mogą być dostępne dla młodych ludzi, którzy do tej pory nie mogli brać udziału w standardowych zajęciach, ze względów dojazdów, czy innych problemów powiązanych z brakiem możliwości pojawienia się na zajęciach.

Kodowanie online dla młodzieży, a prawdziwe programowanie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci już od około 12. roku życia uczyły się programowania nie na podstawie prostych zabawek i gier, ale tak, jak uczyli się tego obecnie profesjonalni programiści, czyli za pomocą narzędzi programistycznych, w których można tworzyć w pełni profesjonalne projekty. Większość języków programowania używanych do profesjonalnego użytku i w których powstały czołowe produkty i usługi, to języki, których poziom skomplikowania jest w pełni zrozumiały już dla 12-13-letniego pasjonata. Dzięki temu kodowanie online dla młodzieży nie musi być zajęciem tymczasowym czy pozwalającym na uzyskanie ciekawych obecnie umiejętności. Zajęcia w dobrej szkole programowania przekażą im solidne fundamenty, a nawet więcej, w przypadku pielęgnowania tej pasji także w przyszłym życiu zawodowym.

 • Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!
  Paese Cosmetics - najpiękniejsze, kolorowe kosmetyki dla ciebie!

  Wykonując codzienny makijaż, jak i na wyjątkowe okazje warto sięgnąć po produkty Paese Cosmetics. Kosmetyki Paese produkowane są przez polską firmę, która oferuje bogaty i bardzo różnorodny asortyment wyjątkowych produktów.

  Napisano wtorek, 06 grudzień 2022 14:16
 • Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie
  Słodki pomysł na stroik - praliny do dekoracji stołu na Boże Narodzenie

  Stół to najważniejsze miejsce spotkań, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie. A wspólna celebracja rodzinnych chwil wymaga odpowiedniej jego oprawy.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:54
 • Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?
  Zmiany skórne - które powinny skłonić nas do wizyty u dermatologa?

  Stan skóry zazwyczaj świadczy o stanie zdrowia całego organizmu. Niepokojące zmiany skórne mogą wskazywać na zaburzenia w jego pracy albo świadczyć o występujących niedoborach składników mineralnych. Zmiany te pojawiają się na powierzchni naskórka w postaci pryszczy, ropnych wykwitów, czy znamion barwnikowych.

  Napisano poniedziałek, 28 listopad 2022 13:33
 • Jak zorganizować ślub międzynarodowy?
  Jak zorganizować ślub międzynarodowy?

  Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych chwil w trakcie życia, dlatego też warto zadbać, by wszystko było zorganizowane dokładnie tak, jak się tego chce. Jest to chwila, która powinna być podporządkowana Państwu Młodym, którzy są tego dnia najważniejsi.

  Napisano środa, 23 listopad 2022 07:00
 • Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  
  Pigułka po, czyli antykoncepcja awaryjna  

  Antykoncepcja awaryjna to coś, o czym powinien wiedzieć każdy, kto nie planuje mieć dzieci, a mimo to współżyje. Tabletka dzień po dostępna jest na receptę i można skorzystać z niej wówczas, gdy środki takie jak prezerwatywy czy plastry zawiodły lub zostały zastosowane w nieprawidłowy sposób. 

  Napisano poniedziałek, 21 listopad 2022 10:57
 • Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie
  Właściwości oleju konopnego na włosy, skórę i paznokcie

  W jaki sposób CBD może wpływać na zdrowe włosy, skórę i paznokcie?

  Napisano środa, 09 listopad 2022 16:47
 • Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi
  Eko prezenty - nowe zjawisko warte uwagi

  Możesz myśleć, że bycie eko to tylko trend, ale tak naprawdę jest to konieczność w dzisiejszym coraz bardziej świadomym świecie. Obecnie istnieją ekologiczne alternatywy dla prawie wszystkiego, więc nie ma już wymówek na bycie nieprzyjaznym dla środowiska.

  Napisano środa, 16 listopad 2022 14:30
 • Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?
  Jak wezwania pomocy drogowej mogą uratować Ci życie i uniknąć utknięcia na poboczu?

  Pomoc drogowa to usługa, która pomaga kierowcom w sytuacjach awaryjnych. Nie chodzi tylko o naprawę samochodu, ale także o jak najszybsze zapewnienie bezpieczeństwa z pomocą zespołu ekspertów.

  Napisano czwartek, 10 listopad 2022 13:27
 • Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń
  Jak żyć i jeść zdrowo — zdrowy catering dietetyczny Wieluń

  Szczupła sylwetka to nie tylko ładny wygląd, ale też kondycja i zdrowie. By móc się nią cieszyć trzeba dbać o dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Nie jest to łatwe w nawale różnych obowiązków i licznych szybkich, mało zdrowych przekąsek, które leżą na pólkach sklepowych i zachęcają do kupienia. Jakie zasady warto wprowadzić w dniu codziennym? Jak żyć i jeść zdrowo?

  Napisano środa, 02 listopad 2022 12:44
 • Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać
  Logistyka magazynowa - jak nią efektywnie zarządzać

  Każdy przedsiębiorca posiadający magazyn, niezależnie od tego czy działalność magazynowa jest jego głównym czy pobocznym celem działalności, dąży do modernizacji i rozwoju procesów magazynowych.

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 13:43