wtorek, 07 czerwiec 2022 14:16

Kodowanie online dla młodzieży. Czy to już profesjonalne programowanie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kodowanie online dla młodzieży kodowanie online dla młodzieży pixabay

Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze codzienność bez komputera, smartfona i stałego dostępu do sieci? Dorośli ludzie, którzy pamiętają czasy przed nagłym rozwojem technologii jest przekonana, że nie będziemy w stanie wrócić już do przedcyforwej rzeczywistości.

Tym bardziej cyfrowi tubylcy, czyli pokolenia, które urodziły się już w XIX nie wyobraża sobie tego, że można mieć problemy z komunikacją na odległość albo że informacji trzeba by było szukać w książkach. Programowanie lub szerzej nauki informatyczne dla dzisiejszych dzieci, młodzieży, a także już pierwszych jednostkach, które obecnie weszły na rynek pracy, to oczywista umiejętność, która cechuje człowieka chcącego odnaleźć się w przyszłości. Dlatego pytaniem nie powinno być, czy młodzież lubi programowanie (choć według danych zdecydowanie tak), ale czy umiejętności koderskie są ważne. Dlatego kodowanie online dla młodzieży to jedne z najlepszych zajęć dodatkowych, jakie można nowoczesnym młodym ludziom zaproponować.

Kursy programowania przez Internet, a kursy stacjonarne.

Stacjonarne warsztaty programowania, jak i zajęcia przez Internet nie są od siebie szczególnie mocno oddalone pod względem merytorycznym i efektywnością przekazywanej wiedzy. Oba rodzaje prowadzenia zajęć są równie wartościowe. Zajęcia stacjonarne mogą stawiać na większy, dolny zakres wiekowy. Jednak, mówiąc o dzieciach starszych, kodowanie online dla młodzieży nie różni się praktycznie niczym od stacjonarnych opcji i spotkań w prawdziwych, a nie wirtualnych klasach. Jedyna różnica, jaka może mieć wpływ, to tego, że zajęcia przez Internet mogą być dostępne dla młodych ludzi, którzy do tej pory nie mogli brać udziału w standardowych zajęciach, ze względów dojazdów, czy innych problemów powiązanych z brakiem możliwości pojawienia się na zajęciach.

Kodowanie online dla młodzieży, a prawdziwe programowanie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci już od około 12. roku życia uczyły się programowania nie na podstawie prostych zabawek i gier, ale tak, jak uczyli się tego obecnie profesjonalni programiści, czyli za pomocą narzędzi programistycznych, w których można tworzyć w pełni profesjonalne projekty. Większość języków programowania używanych do profesjonalnego użytku i w których powstały czołowe produkty i usługi, to języki, których poziom skomplikowania jest w pełni zrozumiały już dla 12-13-letniego pasjonata. Dzięki temu kodowanie online dla młodzieży nie musi być zajęciem tymczasowym czy pozwalającym na uzyskanie ciekawych obecnie umiejętności. Zajęcia w dobrej szkole programowania przekażą im solidne fundamenty, a nawet więcej, w przypadku pielęgnowania tej pasji także w przyszłym życiu zawodowym.

 • Kiedy stosować oprysk na chwasty?
  Kiedy stosować oprysk na chwasty?

  Opryski na chwasty to jedno z ważniejszych narzędzi w walce z niechcianymi roślinami w ogrodzie lub na polu uprawnym. Wiedza na temat, kiedy i jak stosować opryski jest kluczowa dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i zachowania zdrowej roślinności.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 19:38
 • Dlaczego skup samochodów używanych jest dobrym wyborem dla sprzedającego?
  Dlaczego skup samochodów używanych jest dobrym wyborem dla sprzedającego?

  Jeśli jesteś właścicielem samochodu używanego i chcesz go sprzedać, istnieją różne sposoby na znalezienie kupca. Możesz wystawić ogłoszenie na portalach internetowych lub zdecydować się na sprzedaż poprzez komis samochodowy. Jednak coraz popularniejszą opcją jest skup samochodów używanych. Dlaczego warto wybrać właśnie tę opcję? Oto trzy powody!

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:26
 • Aktualne trendy na rynku nieruchomości
  Aktualne trendy na rynku nieruchomości

  Rynek nieruchomości jest jednym z najważniejszych i najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki. W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano wiele zmian na rynku nieruchomości, a wraz z nimi pojawiły się także nowe trendy. W tym artykule omówimy najnowsze trendy na rynku nieruchomości, które kształtują się na przestrzeni ostatnich lat.

  Napisano poniedziałek, 13 marzec 2023 16:36
 • Jak się chronić przed promieniowaniem 5G?
  Jak się chronić przed promieniowaniem 5G?

  Promieniowanie elektromagnetyczne, które jest emitowane przez różne rodzaje urządzeń telekomunikacyjnych, w tym 5G, jest coraz bardziej powszechne. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak chronić się przed promieniowaniem 5G. W tym artykule rozwiniemy ten temat i przedstawimy konkretne rozwiązania!

  Napisano sobota, 11 marzec 2023 14:25
 • Najpopularniejsze wyrzutnie Nerf
  Najpopularniejsze wyrzutnie Nerf

  Pistolety na strzałki to tradycyjna zabawka z dzieciństwa. Dzięki marce Nerf dzieci dziś także bawią się takimi zabawkowymi wyrzutniami.

  Napisano piątek, 03 marzec 2023 21:29
 • Przegląd, legalizacja i konserwacja gaśnic - kiedy trzeba wykonać?
  Przegląd, legalizacja i konserwacja gaśnic - kiedy trzeba wykonać?

  Każdego dnia w Polsce, straż pożarna jest wzywana do setek mniej lub bardziej poważnych pożarów. Najczęstszymi przyczyni pożarów w budynkach nie zależnie czy to użytku publicznego czy mieszkalnych są awarie instalacji elektrycznej, serwerowni, sprzętu AGD lub RTV.

  Napisano wtorek, 28 luty 2023 17:13
 • Mezoterapia, dobry sposób na piękniejszą skórę.
  Mezoterapia, dobry sposób na piękniejszą skórę.

  Każdy marzy o młodej i pięknej skórze, szczególnie jak jest się osobą starszą. Na szczęście w erze medycyny estetycznej istnieje parę ciekawych trików, które umożliwią nam zachować swoją młodzieńczą skórę na dłużej.

  Napisano wtorek, 28 luty 2023 17:10
 • Czym jest giełda kryptowalut?
  Czym jest giełda kryptowalut?

  Giełda kryptowalut to platforma internetowa, która umożliwia kupno i sprzedaż różnych kryptowalut za pomocą tradycyjnych walut, takich jak dolar czy euro, lub innych kryptowalut. Giełdy kryptowalut działają w podobny sposób do tradycyjnych giełd papierów wartościowych, ale zamiast akcji czy obligacji, na giełdach kryptowalut handluje się różnymi rodzajami kryptowalut.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 10:20
 • Przygotuj się na wiosnę. Sprawdź makijażowe trendy na ten rok!
  Przygotuj się na wiosnę. Sprawdź makijażowe trendy na ten rok!

  Co króluje na wybiegach mody w tym roku, a które trendy odejdą w zapomnienie? Jakie kolory są na topie? Makijaż kolorowy czy nude? Szminki matowe czy lśniące? Wargi w nieśmiertelnej czerwieni czy w ciemniejszych odcieniach? Kremy BB, CC czy podkłady? Delikatny makijaż oka, soczyste powieki, a może smoky eyes? Zaskoczeń Ci raczej nie zabraknie. Jedno jest pewne – w tym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź.

  Napisano środa, 22 luty 2023 06:37
 • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
  Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

  Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26