wtorek, 07 czerwiec 2022 14:16

Kodowanie online dla młodzieży. Czy to już profesjonalne programowanie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kodowanie online dla młodzieży kodowanie online dla młodzieży pixabay

Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze codzienność bez komputera, smartfona i stałego dostępu do sieci? Dorośli ludzie, którzy pamiętają czasy przed nagłym rozwojem technologii jest przekonana, że nie będziemy w stanie wrócić już do przedcyforwej rzeczywistości.

Tym bardziej cyfrowi tubylcy, czyli pokolenia, które urodziły się już w XIX nie wyobraża sobie tego, że można mieć problemy z komunikacją na odległość albo że informacji trzeba by było szukać w książkach. Programowanie lub szerzej nauki informatyczne dla dzisiejszych dzieci, młodzieży, a także już pierwszych jednostkach, które obecnie weszły na rynek pracy, to oczywista umiejętność, która cechuje człowieka chcącego odnaleźć się w przyszłości. Dlatego pytaniem nie powinno być, czy młodzież lubi programowanie (choć według danych zdecydowanie tak), ale czy umiejętności koderskie są ważne. Dlatego kodowanie online dla młodzieży to jedne z najlepszych zajęć dodatkowych, jakie można nowoczesnym młodym ludziom zaproponować.

Kursy programowania przez Internet, a kursy stacjonarne.

Stacjonarne warsztaty programowania, jak i zajęcia przez Internet nie są od siebie szczególnie mocno oddalone pod względem merytorycznym i efektywnością przekazywanej wiedzy. Oba rodzaje prowadzenia zajęć są równie wartościowe. Zajęcia stacjonarne mogą stawiać na większy, dolny zakres wiekowy. Jednak, mówiąc o dzieciach starszych, kodowanie online dla młodzieży nie różni się praktycznie niczym od stacjonarnych opcji i spotkań w prawdziwych, a nie wirtualnych klasach. Jedyna różnica, jaka może mieć wpływ, to tego, że zajęcia przez Internet mogą być dostępne dla młodych ludzi, którzy do tej pory nie mogli brać udziału w standardowych zajęciach, ze względów dojazdów, czy innych problemów powiązanych z brakiem możliwości pojawienia się na zajęciach.

Kodowanie online dla młodzieży, a prawdziwe programowanie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci już od około 12. roku życia uczyły się programowania nie na podstawie prostych zabawek i gier, ale tak, jak uczyli się tego obecnie profesjonalni programiści, czyli za pomocą narzędzi programistycznych, w których można tworzyć w pełni profesjonalne projekty. Większość języków programowania używanych do profesjonalnego użytku i w których powstały czołowe produkty i usługi, to języki, których poziom skomplikowania jest w pełni zrozumiały już dla 12-13-letniego pasjonata. Dzięki temu kodowanie online dla młodzieży nie musi być zajęciem tymczasowym czy pozwalającym na uzyskanie ciekawych obecnie umiejętności. Zajęcia w dobrej szkole programowania przekażą im solidne fundamenty, a nawet więcej, w przypadku pielęgnowania tej pasji także w przyszłym życiu zawodowym.

 • Skuteczne sposoby walki z alergią i katarem siennym
  Skuteczne sposoby walki z alergią i katarem siennym

  Medycyna chińska bazuje na recepturach i metodach leczniczych znanych i cenionych na Wschodzie od tysięcy lat.

  Napisano środa, 29 czerwiec 2022 17:04
 • Dentysta w Kwidzynie – zadbaj o swoje zęby
  Dentysta w Kwidzynie – zadbaj o swoje zęby

  Każdy z nas wie, że wizyty u dentysty powinniśmy odbywać regularnie. W rzeczywistości jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Jako że zdrowie naszych zębów wpływa bezpośrednio na cały nasz organizm, powinniśmy dbać o to, aby było ono na najwyższym, możliwym poziomie.

  Napisano poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:42
 • Sposoby na poprawę jędrności i elastyczności skóry
  Sposoby na poprawę jędrności i elastyczności skóry

  Rozwój nowoczesnych technologii kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że istnieje coraz więcej sposób na poprawę jakości skóry - w tym na lepszą jędrność, elastyczność i wytrzymałość.

  Napisano piątek, 17 czerwiec 2022 17:44
 • Zarządzanie flotą – aplikacja mobilna
  Zarządzanie flotą – aplikacja mobilna

  Podstawowym elementem, który jest filarem prowadzenia firmy przewozowej jest sprawne zarządzanie flotą. Aplikacja mobilna czy inne systemy operacyjne potrafią wspomóc pracę nad zarządzaniem całą flotą jednocześnie maksymalizując zyski firmowe.

  Napisano środa, 15 czerwiec 2022 17:46
 • Jak dbać o usta, aby zawsze były piękne?
  Jak dbać o usta, aby zawsze były piękne?

   Popękane wargi to jedna z tych rzeczy, która potrafi uprzykrzyć nam dzień, jak i niejednokrotnie obniżyć nasze poczucie bycia piękną. Przyczyną tego stanu rzeczy to najczęściej trywialne wręcz zachowania czy niemożliwe do uniknięcia sytuacje.

  Napisano środa, 08 czerwiec 2022 13:59
 • Kodowanie online dla młodzieży. Czy to już profesjonalne programowanie?
  Kodowanie online dla młodzieży. Czy to już profesjonalne programowanie?

  Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze codzienność bez komputera, smartfona i stałego dostępu do sieci? Dorośli ludzie, którzy pamiętają czasy przed nagłym rozwojem technologii jest przekonana, że nie będziemy w stanie wrócić już do przedcyforwej rzeczywistości.

  Napisano wtorek, 07 czerwiec 2022 14:16
 • Rzuć palenie dla urody! Piękniejsza cera u niepalących
  Rzuć palenie dla urody! Piękniejsza cera u niepalących

  Palenie papierosów niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. To, rzecz jasna, zwiększone ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, ale również kwestie typowo kosmetyczne, takie jak zszarzała, brzydka skóra czy żółte zęby.

  Napisano niedziela, 29 maj 2022 09:04
 • Jaką wybrać suszarkę do włosów?
  Jaką wybrać suszarkę do włosów?

  Suszarki do włosów to takie urządzenia, które są niezwykle pomocne podczas pielęgnacji włosów. Pozwalają one zarówno na szybkie wysuszenie włosów, jak i ich profesjonalną stylizację. Bardzo często zdarza się tak, że gorące powietrze może uszkodzić delikatną strukturę włosa.

  Napisano sobota, 28 maj 2022 15:04
 • Kuracja tlenowa na poprawę zdrowia i kondycji
  Kuracja tlenowa na poprawę zdrowia i kondycji

  Kuracja tlenowa to nieinwazyjna metoda poprawiająca zdrowie oraz kondycję. Może być stosowana zarówno zdrowych, jak i w chorobach przewlekłych, oraz procesie rekonwalescencji po terapiach, operacjach, czy urazach.

  Napisano piątek, 27 maj 2022 17:50
 • Jaka pościel dla noworodka do łóżeczka?
  Jaka pościel dla noworodka do łóżeczka?

  Wybór pościeli dla noworodka, często nastręcza młodym rodzicom niemałych problemów. Natłok możliwości sprawia, że łatwo się w tym wszystkim pogubić dlatego przy wyborze pościeli do łóżeczka warto kierować się kilkoma prostymi zasadami.

  Napisano piątek, 27 maj 2022 17:47