sobota, 01 kwiecień 2023 11:12

Dieta pudełkowa - co jest do wyboru i jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dieta pudełkowa dieta pudełkowa mat.prasowe

Dieta diecie nierówna. Każdy ma nieco inne potrzeby żywieniowe. W związku z tym należy dopasować dietę do swojego wieku, płci, aktywności fizycznej w ciągu dnia, czy tego jaką pracę się wykonuje. Przykładowo dieta pracownika biurowego powinna mieć ok. 2000 kcal, z kolei dieta pracownika fizycznego nawet 1000 kcal więcej i to przy założeniu, że nie podejmuje dodatkowej aktywności. Zbilansowanie diety jest trudne, dlatego można wybrać dietę pudełkową.

 

Dieta pudełkowa - dla kogo jest to dobra opcja? 

Catering dietetyczny to odpowiednia opcja dla każdego. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą z niej korzystać. Posiłki zostają dopasowane pod względem kaloryczności, ale i zawartości produktów w diecie do danych potrzeb. Osoby, które lubią wszystko i nie mają żadnych ograniczeń ani natury etycznej, ani zdrowotnej, mogą zdecydować się na dietę balance. Jest ona oparta na wszystkich świeżych, naturalnych składnikach, zatem są w niej zarówno ryby, mięso, jak i warzywa czy też owoce. Jeżeli uważacie zwierzęta za braci mniejszych i z powodów etycznych nie spożywacie mięsa, to dobrym wyborem dla Was będzie catering dietetyczny wege. Macie pewność, że nie ma w nim składników pochodzenia zwierzęcego, a posiłki przygotowywane są z najwyższą starannością o odpowiednie zbilansowanie substancji odżywczych. Jeżeli jesteście sportowcami, to dieta pudełkowa dla aktywnych jest dla Was odpowiednią opcją. Gdy chcecie zrzucić zbędne kilogramy możecie wybrać dietę typu slim, która jest odpowiednio zbilansowana. Dostarczasz do organizmu mniej kalorii, a jednocześnie nie musisz obawiać się o niedobory. Taka dieta pudełkowa pomaga Ci wytrwać w Twoim postanowieniu o zrzuceniu nadmiaru kilogramów i rzeczywiście dzięki temu możesz wreszcie osiągnąć sukces. Po okresie diety możesz płynnie przejść na dietę balance, a dzięki temu, że komponowana jest przez specjalistów, nie musisz obawiać się o efekt jojo, gdy będziesz się do niej stosować.        

Czym charakteryzuje się dieta pudełkowa FODMAP? 

Dieta pudełkowa ma różne odmiany i często przeznaczona jest dla osób, które mają problemy zdrowotne czy nietolerancje pokarmowe. Jeśli cierpisz na jelito drażliwe, czyli wiele produktów wywołuje u Ciebie przykre objawy ze strony układu pokarmowego, to odpowiednia dla Ciebie będzie dieta FODMAP. Jest bogata w probiotyki i prebiotyki. Powoduje wyciszenie dolegliwości jelitowych takich jak biegunki czy przelewanie w brzuchu. Nie musisz samodzielnie myśleć nad odpowiednim skomponowaniem poszczególnych posiłków, bo zamawiając taką dietę pudełkową otrzymujesz pakiet na cały dzień.   

Jak dopasować dietę pudełkową do swoich potrzeb? 

Przede wszystkim możesz zacząć od kalkulatora BMI. Możesz też zwrócić się bezpośrednio do firmy cateringowej i specjaliści mogą doradzić Ci najlepszą dietę dla Ciebie pytając Cię o podstawowe kwestie dotyczące Twojego wieku, wzrostu, wagi oraz codziennej aktywności. Trzymając się odpowiednio zbilansowanej diety pudełkowej możesz ograniczyć częstotliwość infekcji, a przynajmniej podatność na nie. Wzmacniasz swój organizm, nie czujesz się ciężko, a jednocześnie nie odczuwasz głodu po posiłkach. Nie masz zatem ochoty na podjadanie. Dieta pudełkowa to szansa dla Ciebie na zmianę trybu życia na zdrowszy. Wraz z dietą będziesz mieć więcej energii, a tym samym chęci na dodatkowe aktywności. Szybko odczujesz to na wadze i będziesz lepiej czuć się w swoim ciele. Jeśli dbasz o zdrowie i uprawiasz sport albo ciężko pracujesz fizycznie, to dopasujesz dietę o zwiększonej kaloryczności. Niezależnie czy Twoim miejscem zamieszkania jest Kraków, Warszawa, Gliwice, Katowice czy Ruda Śląska znajdziesz odpowiednią dietę do swoich potrzeb.      

 • 10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku
  10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku

  Polish Hip - Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, już od dziesięciu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na mapie Polski, dedykowane miłośnikom hip - hopu. W ciągu ostatniej dekady, każdego lipca, ten unikalny festiwal przyciągał rzesze fanów, pragnących doświadczyć żywej kultury ulicznej i wysłuchać najpopularniejszych wykonawców tego gatunku. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, zapowiadała nie tylko kolejne spotkanie z muzyką, ale przede wszystkim świętowanie bogatej historii tego zjawiska kulturowego.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 10:21
 • Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku
  Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku

  Tetiana Galitsyna to artystka, która od lat wprowadza świeże i innowacyjne elementy, do świata sztuki w Polsce. Jej działalność, zyskała szerokie uznanie po zwycięstwie w programie "Mam Talent" w 2013 roku, co otworzyło przed nią nowe możliwości twórcze i przyczyniło się do dalszej popularyzacji teatru piasku. Wykorzystując piasek, światło oraz innowacyjne techniki multimedialne, Galitsyna przekształca tradycyjne podejście do prezentacji sztuki, integrując różne media w celu stworzenia głęboko emocjonalnych i wizualnie zapadających w pamięć występów.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 10:04
 • Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza
  Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza

  11 czerwca tego roku, Płock stał się areną znaczącego wydarzenia edukacyjnego. Inauguracja kampanii "Akademicki Płock", to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Płocka, Akademii Mazowieckiej w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Celem kampanii jest przyciągnięcie młodych ludzi, zainteresowanych studiowaniem w Płocku, by spojrzeć na to miasto jako na atrakcyjne miejsce do kształcenia i życia.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:52
 • Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu
  Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu

  W środowy wieczór, doszło do zdarzenia, które wzbudziło niepokój wśród pasażerów i personelu Lotniska Warszawa - Modlin. Około stu osób musiało opuścić terminal i przyległy parking z powodu ewakuacji, która została przeprowadzona po odkryciu pozostawionego bagażu. Działania służb, które skoncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wyjaśnieniu sytuacji, zakończyły się po godzinie bez stwierdzenia zagrożenia.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 07:43
 • Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu
  Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

  We wtorek, Sąd Rejonowy w Płocku, wydał wyrok w sprawie Sylwestra Z., starosty płockiego, oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Wyrok, mimo iż nieprawomocny, nakłada na oskarżonego kary więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa ta rzuca cień na działalność publiczną Sylwestra Z., dotychczas znanego jako działacza samorządowego i lokalnego lidera.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 09:07
 • Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024
  Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024

  W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, ogłoszono wyniki prestiżowego plebiscytu "Cuda Polski 2024", który corocznie organizuje magazyn "National Geographic Traveler". Wśród laureatów, znalazło się 16 wyjątkowych miejsc, które zdobyły serca i głosy uczestników. W tym roku, na szczególne wyróżnienie zasłużyło Wzgórze Tumskie w Płocku, które zostało okrzyknięte jednym z nowych cudów Polski.

  Napisano wtorek, 11 czerwiec 2024 08:53
 • Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego
  Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego

  We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Nowodworskim, obserwujemy wyraźne zarysowanie się trendów politycznych, wśród lokalnej społeczności. Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS), skupia uwagę na silnym poparciu dla tej partii, jednakże rezultaty pozostałych komitetów wyborczych, również rzucają światło na polityczne preferencje mieszkańców powiatu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 09:30
 • Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta
  Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta

  Płock, jako jedno z wielu miast w Polsce, aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska, wdraża kolejną edycję projektu "Drzewa Młodych Płocczan". Projekt, organizowany przez Ratusz Miasta Płocka, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, ma na celu promowanie ekologii oraz podkreślenie znaczenia nowego życia, poprzez symboliczne sadzenie drzew.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 09:16
 • Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk
  Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk

  W Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zakończyło się dramatycznym pościgiem i zatrzymaniem dwóch nastolatków. Wszystko rozpoczęło się od kolizji z udziałem wozu strażackiego, a zakończyło ucieczką kradzionym samochodem.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 09:42
 • Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka
  Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka

  Kilka dni temu, płońscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymania 33 - letniego mieszkańca miasta Płońsk, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Interwencja miała miejsce w mieszkaniu mężczyzny, gdzie, jak wynika z ustaleń, przechowywane były nielegalne substancje.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 11:56