sobota, 04 grudzień 2021 17:35

Jak pozyskać followersów na Instagramie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Instagram followersi Instagram followersi pixabay

W świecie Instagrama najbardziej liczy się liczba obserwujących. Tak jak kiedyś spora suma znajomych na Facebooku była powodem do dumy, tak teraz celem wielu kont na IG jest przyciągnąć, jak najwięcej osób.

Można kupić obserwujących na stronach, które oferują tego typu usługi np. polskielajki.pl. W ten sposób możesz zyskać wyświetlenia i polubienia od aktywnych użytkowników, a za pakiet zapłacisz z dowolnego banku w naszym kraju. To wygodne i szybkie. Ceny nie są wysokie, więc możesz spróbować. Jeśli jednak chcesz jeszcze zdobyć obserwujących za darmo, to koniecznie wypróbuj sposoby, które omawiamy poniżej. Jakie są inne sposoby na pozyskanie obserwujących?

Zakup followersów jedną z metod ich pozyskania 

Można kupić obserwujących na stronach, które oferują tego typu usługi np. polskielajki.pl. W ten sposób możesz zyskać wyświetlenia i polubienia od aktywnych użytkowników, a za pakiet zapłacisz z dowolnego banku w naszym kraju. To wygodne i szybkie. Ceny nie są wysokie, więc możesz spróbować. Ten artykuł skupia się na tym bardziej, jednak my dzisiaj omówimy trochę inne sposoby. Jeśli chcesz jeszcze zdobyć obserwujących za darmo, to koniecznie wypróbuj sposoby, które omawiamy poniżej. Jakie są inne sposoby na pozyskanie obserwujących?

Miej przemyślaną strategię marketingową na Instagramie 

Aby skutecznie korzystać z jakiegokolwiek portalu społecznościowego, potrzebujesz jasnego planu. Zdobycie większej liczby obserwujących na Instagramie to świetny cel na początek. Ale sami fani nie zapewnią Ci udanego konta na Instagramie. Od Ciebie zależy bardzo dużo! 

Zdobywanie followersów musi być częścią większego planu, który łączy się z Twoją strategią biznesową i celami marketingu w social mediach. Pomyśl o powodach, dla których chcesz mieć więcej followersów na Instagramie. Co tak naprawdę chcesz osiągnąć? Może chcesz zwiększyć świadomość marki, zwiększyć sprzedaż produktów lub zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej? Warto wiedzieć, do czego dążysz. Skupianie się na celach biznesowych pomoże utrzymać spójność Twojego konta na Instagramie. Pomoże Ci to opowiedzieć fascynującą historię marki, która przemawia do nowych użytkowników profilu i pomoże zbudować (i utrzymać) lojalnych obserwatorów.

Zdefiniuj swoją grupę docelową

Zadaj sobie kilka pytań o to, do kogo próbujesz dotrzeć: Ile mają lat Twoi obserwatorzy? Gdzie mieszkają? Czym się zajmują zawodowo? Kiedy i w jaki sposób korzystają z Instagrama? Jakie są ich bolączki i wyzwania zawodowe lub prywatne? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci stworzyć odpowiedni rodzaj treści na Instagramie, aby dotrzeć do ludzi na Instagramie, którzy najprawdopodobniej klikną "obserwuj". To również pozwoli Ci skupić się na potrzebach grupy docelowej, dzięki czemu będziesz mógł konsekwentnie dostarczać treści, które sprawią, że będą chcieli śledzić Cię przez długi czas.

Stwórz spójną historię i estetykę marki

Może chcesz zaspokoić ciekawość swoich widzów, pokazując, jak powstaje Twój produkt? Albo podzielić się perspektywą pracownika, aby uczynić swoją markę bliską ludziom? Bez względu na to, co chcesz osiągnąć, ważne jest, aby zachować spójną osobowość i wygląd marki. Twoje posty powinny być łatwo rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Pomyśl o swojej siatce Instagrama. Czy jest estetyczna i spójna? 

Używaj słów kluczowych, aby pojawić się w wyszukiwaniach

Zanim ludzie będą mogli śledzić Cię na Instagramie, muszą Cię znaleźć. W rzeczywistości tylko dwa pola na Instagramie przyczyniają się do wyników wyszukiwania: imię i nazwisko oraz nazwa użytkownika. Twoja nazwa użytkownika to twój znak rozpoznawczy na Instagramie. Warto, aby był on spójny z tym, którego używasz na innych portalach społecznościowych, ponieważ to również ułatwia ludziom znalezienie Ciebie. Użyj nazwy swojej marki lub jej odmiany, której ludzie będą prawdopodobnie używać podczas wyszukiwania Twojej marki. Nie upychaj słów kluczowych, ale warto by nazwa profilu sugerowała jego treść.

Używaj odpowiednich hasztagów, aby dotrzeć do nowych użytkowników 

Tekst Twoich postów na Instagramie nie jest wyszukiwany, ale hasztagi pojawiają się w wyszukiwarce Instagrama. Oznacza to, że przemyślane używanie hasztagów może być dobrym sposobem na zdobycie followersów na Instagramie za darmo. Dodanie odpowiednich hasztagów może pomóc ludziom znaleźć Twoje treści po wyszukiwaniu lub po kliknięciu hasztagu z innego odpowiedniego postu. Użytkownicy Instagrama mogą również śledzić hasztagi, więc Twoje treści oznaczone hasztagami mogą pojawić się w kanałach osób, które jeszcze nie śledzą Twojego konta.

Pamiętaj, że istnieją dwie drogi - polubienia i obserwacje możesz kupić lub zyskać za darmo. Od Ciebie zależy, który sposób wybierzesz. A może połączysz oba?

 • Choroba dwubiegunowa - jak sobie poradzić?
  Choroba dwubiegunowa - jak sobie poradzić?

  Choroba ta bywa często mylona z innymi zaburzeniami natury psychicznej, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą złożonością.

  Napisano wtorek, 25 styczeń 2022 20:30
 • W jaki sposób hydraulika maszyn rolniczych wpływa na wydajną pracę w rolnictwie?
  W jaki sposób hydraulika maszyn rolniczych wpływa na wydajną pracę w rolnictwie?

  Hydraulika siłowa jedna z najważniejszych dziedzin hydrauliki. Zajmuje się budową układów hydraulicznych, które wykorzystując energię cieczy, napędzają całe układy mechaniczne.

  Napisano wtorek, 25 styczeń 2022 20:27
 • Jedziesz na targi - weź ze sobą słodycze reklamowe
  Jedziesz na targi - weź ze sobą słodycze reklamowe

  Słodycze reklamowe wzbudzają w osobach obdarowanych same pozytywne emocje. Kojarzą nam się nie tylko z miłym podarunkiem i tworzą miłe skojarzenia z naszą firmą. Dlaczego słodycze promocyjne powinniśmy zabrać ze sobą na targi? Jakie słodycze reklamowe wybrać?

  Napisano poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:27
 • Za Niskie BMI? Co dalej?
  Za Niskie BMI? Co dalej?

  Wprowadzasz swoją wagę, wzrost i wymiary do kalkulatora BMI i wynik okazuje się bardzo niski. Czy to źle?

  Napisano poniedziałek, 03 styczeń 2022 20:08
 • Czy można całkowicie wyleczyć zaburzenia erekcji u mężczyzn?
  Czy można całkowicie wyleczyć zaburzenia erekcji u mężczyzn?

  Obecnie zaburzenia erekcji są bardzo powszechne u mężczyzn w każdym wieku. Podczas gdy wiele chorób może fizycznie zaszkodzić mężczyznom, zaburzenia erekcji są problemem, który może wpływać na potencjał mężczyzny od wewnątrz.

  Napisano poniedziałek, 03 styczeń 2022 17:04
 • Nienagannie wygodne i funkcjonalne obuwie sportowe w ofercie online
  Nienagannie wygodne i funkcjonalne obuwie sportowe w ofercie online

  By dokonać modernizacji naszej kolekcji butów należy znać i chociaż w podstawowym stopniu rozumieć swoje potrzeby oraz ramy typów obuwia jakie będziemy do tych spraw przykładać.

  Napisano poniedziałek, 03 styczeń 2022 13:39
 • Na czym polega olejowanie włosów? Dla jakich włosów jest ten zabieg?
  Na czym polega olejowanie włosów? Dla jakich włosów jest ten zabieg?

  Olejowanie włosów to zabieg, który rekomendowany jest właściwie dla każdego typu włosów, choć z pewnością szczególnie z jego efektów będą zadowolone kobiety z włosami wysokoporowatymi i tymi o średniej porowatości.

  Napisano niedziela, 02 styczeń 2022 16:39
 • Wszystko co musisz wiedzieć o robotach przemysłowych!
  Wszystko co musisz wiedzieć o robotach przemysłowych!

  Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że technologia stale idzie do przodu. Różnego rodzaju rozwiązania wykorzystywane są w wielu dziedzinach gospodarki, a ostatnimi czasy to roboty przemysłowe cieszą się największą popularnością.

  Napisano czwartek, 30 grudzień 2021 19:20
 • Kraków na sylwestra – czy warto?
  Kraków na sylwestra – czy warto?

  Kraków to malownicze miasto posiadające szereg ciekawych atrakcji. Na dodatek jest pełne wspaniałych ludzi, dlatego wiele osób decyduje się na spędzenie sylwestra właśnie w tym miejscu. Czy warto świętować Nowy Rok właśnie tam?

  Napisano środa, 22 grudzień 2021 16:20
 • Porcelana - praktyczny prezent na każdą okazję
  Porcelana - praktyczny prezent na każdą okazję

  Nie jesteś pewny, jaki upominek sprawić ważnym dla Ciebie osobom? Niezależnie od tego czy planujesz zakup prezentów na święta Bożego Narodzenia, urodziny, rocznice, czy z dowolnej innej okazji, istnieją uniwersalne i gustowne podarunki, które zawsze się sprawdzają. Jednym z przykładów są naczynia wykonane z porcelany. Sprawdź nasze pomysły i inspiracje, które pozwolą wywołać uśmiech na twarzy Twoich bliskich!

  Napisano środa, 22 grudzień 2021 16:17