czwartek, 06 czerwiec 2024 09:42

Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Straż pożarna - kolizja Straż pożarna - kolizja fot: pixabay

W Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zakończyło się dramatycznym pościgiem i zatrzymaniem dwóch nastolatków. Wszystko rozpoczęło się od kolizji z udziałem wozu strażackiego, a zakończyło ucieczką kradzionym samochodem.

Zdarzenie na ulicy Sienkiewicza

Do zderzenia doszło w centrum Płońska, na ulicy Sienkiewicza, tuż pod wiaduktem trasy S7. Samochód marki Dacia, prowadzony przez młodych ludzi, z impetem uderzył w pojazd strażacki. Straż pożarna, która zwykle przybywa na pomoc, tym razem sama znalazła się w centrum niebezpieczeństwa.

Reakcja strażaków i pościg

Natychmiast po kolizji, strażacy podjęli decyzję o pościgu za uciekającym pojazdem. Zdarzenie to, zmusiło ich do szybkiej reakcji i koordynacji z innymi służbami. Samochód kierowany przez nastolatków, przemierzał trasę S7 w kierunku Gdańska, co dodatkowo komplikowało sytuację. Policja, powiadomiona przez strażaków, niezwłocznie rozpoczęła pościg.

Zatrzymanie na MOP w Ćwiklinku

Uciekinierzy, zatrzymali się ostatecznie na MOP - ie w miejscowości Ćwiklink, gdzie porzucili pojazd i próbowali kontynuować ucieczkę pieszo. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policji, obaj nastolatkowie, obywatele Niemiec, zostali zatrzymani. Ta sytuacja wywołała wiele pytań dotyczących motywów ich działania oraz okoliczności, w jakich znaleźli się w Polsce z kradzionym samochodem.

Na szczęście, nikomu z uczestników zdarzenia, nic poważnego się nie stało. Policja prowadzi dalsze dochodzenie, w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz postawienia zarzutów sprawcom.

Źródło: TVNWARSZAWA