środa, 05 czerwiec 2024 11:56

Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja Policja fot: Sylwester Niedzielski

Kilka dni temu, płońscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymania 33 - letniego mieszkańca miasta Płońsk, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Interwencja miała miejsce w mieszkaniu mężczyzny, gdzie, jak wynika z ustaleń, przechowywane były nielegalne substancje.

Szczegóły interwencji

Akcja zatrzymania, rozpoczęła się od przeszukania mieszkania podejrzanego, które przyniosło znaczące dowody. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, kom. Kinga Drężek - Zmysłowska, w trakcie przeszukania, na blacie kuchennym, funkcjonariusze natrafili na metalową skrzynkę zamykaną na klucz. Mężczyzna, wyraźnie zdenerwowany, odmówił jej otwarcia, co tylko wzmocniło podejrzenia policjantów. Po otwarciu skrzynki, wewnątrz znaleziono plastikowe pudełko z białym proszkiem, foliowe zawiniątko z krystaliczną substancją, susz roślinny oraz dwie wagi elektroniczne, które są często wykorzystywane w celach dystrybucji narkotyków.

Substancje zabezpieczone przez policję

Wstępne badania zabezpieczonych substancji, szybko potwierdziły obawy policji. Laboratorium kryminalistyczne ustaliło, że znalezione materiały to amfetamina, mefedron oraz marihuana. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków wyniosła blisko 20 gramów. Każda z tych substancji jest nielegalna w Polsce i zaklasyfikowana jako środek odurzający, lub substancja psychotropowa, których posiadanie jest karalne.

Konsekwencje prawne

Zatrzymany 33 - latek, usłyszał formalne zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Przepisy polskiego prawa są w tym zakresie jasne i stanowcze. Za posiadanie takich substancji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wprowadzenie i egzekwowanie tych przepisów ma na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim prewencję i edukację społeczną w zakresie zagrożeń płynących z narkomanii.

Źródło: Płońszczak