poniedziałek, 08 lipiec 2024 08:23

Wraca promocja - Płock za pół ceny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Promocja - Płock za pół ceny Promocja - Płock za pół ceny fot: pixabay

Inicjatywa "Płock za pół ceny" zainaugurowana została w 2015 roku jako sposób na zwiększenie atrakcyjności Płocka dla mieszkańców oraz turystów. Pomysł na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do miasta, wzorem innych polskich miast takich jak Toruń, Bydgoszcz, Trójmiasto, Olsztyn czy Poznań, wyszedł od radnego miejskiego Michała Sosnowskiego. Projekt zyskał szerokie poparcie wśród radnych, którzy dostrzegli w nim okazję do wydłużenia sezonu turystycznego oraz promocji lokalnego biznesu.

Zmienne losy akcji

Akcja organizowana była przez ratusz każdego roku, we wrześniu aż do 2022 roku, kiedy to postanowiono zaoszczędzić 50 tys. zł, rezygnując z jej przeprowadzenia. Decyzja ta spotkała się z różnymi reakcjami społeczności lokalnej oraz firm, które tradycyjnie uczestniczyły w promocji. Jednak w 2023 roku, po rocznej przerwie, akcja została wznowiona w zmienionej formule i terminie - zamiast jesienią, wydarzenie odbyło się w kwietniu. Zmiana ta, nie wszystkim przypadła do gustu, a liczba firm, które zdecydowały się na udział, była znacznie niższa niż w latach poprzednich - z 128 w 2015 roku do zaledwie około 70.

Cele i korzyści z akcji

Głównym celem akcji "Płock za pół ceny" jest integracja społeczności lokalnej oraz zachęcenie mieszkańców Płocka i okolic do korzystania z różnorodnych ofert przygotowanych specjalnie na tę okazję. Akcja ta, umożliwia mieszkańcom oraz odwiedzającym skorzystanie z promocji w lokalnych restauracjach, kawiarniach, a także możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie korzystając z rozrywkowych ofert punktów biorących udział w promocji. Dodatkowo, organizatorzy akcji liczą na to, że dzięki atrakcyjnym cenom, uczestnicy będą mieli okazję odkryć nowe miejsca w Płocku i okolicach, które do tej pory mogły pozostać nieznane szerszej publiczności.

Plan na przyszłość

W odpowiedzi na mieszane reakcje na zmianę terminu oraz formuły, władze miasta zapowiedziały przemyślenia dotyczące organizacji przyszłych edycji "Płock za pół ceny". Obecnie ratusz zapowiedział kolejną edycję akcji, która ma odbyć się w dniach 27 - 29 września bieżącego roku. Mimo wcześniejszych kontrowersji, organizatorzy mają nadzieję, że akcja ponownie przyciągnie większą liczbę uczestników i przyczyni się do ożywienia lokalnej gospodarki.

Inicjatywa "Płock za pół ceny" stanowi ważny element strategii promocyjnej miasta, mający na celu nie tylko zwiększenie jego atrakcyjności turystycznej, ale również wspieranie lokalnego biznesu. Mimo niektórych trudności i zmian, które spotkały akcję w ostatnich latach, jej kontynuacja w zmienionej formule pokazuje elastyczność i adaptacyjność organizatorów w dążeniu do spełnienia oczekiwań społeczności lokalnej.

Źródło: Portal Płock