czwartek, 30 maj 2024 11:30

Sukcesy Orlen Wisły Płock w sezonie 2023/24

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Orlen Wisła Płock Orlen Wisła Płock fot: pixabay

Sezon 2023/24 dla Orlen Wisły Płock, okazał się wyjątkowo owocny. Klub, znany z ambitnych celów i ciężkiej pracy, zwieńczył rok zdobyciem Pucharu Polski oraz tytułu mistrza Polski w piłce ręcznej. Te prestiżowe trofea, to efekt wysiłku zawodników, ale także całego sztabu technicznego i administracyjnego.

Podsumowanie sezonu

Orlen Wisła Płock, pod przewodnictwem prezesa Artura Stanowskiego, zamknęła sezon z sukcesami, które były celebrowane podczas oficjalnego zakończenia roku sportowego, odbywającego się w środę 29 maja. Wydarzenie to, było nie tylko chwilą radości, ale również czasem pożegnań z zawodnikami, którzy w nadchodzącym sezonie, nie będą już reprezentować barw klubu.

Nico Mindegia, jeden z kluczowych graczy, otrzymał podczas uroczystości specjalną koszulkę z napisami "Nafciarz forever" i "Mindegiński", co jest symbolicznym podkreśleniem jego wkładu w sukcesy drużyny. Poza Hiszpanem, klub opuścili również Gonzalo Perez Arce oraz Tin Lucin, którzy zakończyli swoją przygodę z Wisłą Płock.

Działania poza boiskiem

Prezes klubu, Artur Stanowski, nie tylko podziękował za wsparcie sponsorom, kibicom i pracownikom, ale także wyraził nadzieję, na jeszcze większe zaangażowanie w życie klubu w przyszłym sezonie. Apelując o przebicie rekordu sprzedaży karnetów, który w minionym sezonie wyniósł ponad 1200 sztuk, zapowiedział osobiste zaangażowanie w ich sprzedaż.

Zakończenie sezonu

Środowe zakończenie sezonu, miało również luźniejszy charakter, przechodząc płynnie w piknik, który umilił czas fanom i uczestnikom. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, deszcz nie zdołał zepsuć dobrego nastroju zgromadzonych. Radość i okrzyki kibiców podkreślały, jak ważne dla społeczności miasta są sukcesy Wisły Płock.Sezon 2023/24 przeszedł do historii jako jeden z najbardziej udanych dla klubu Orlen Wisła Płock.

Źródło: Portal Płock