czwartek, 11 lipiec 2024 08:22

Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja Policja fot: Sylwester Niedzielski

W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

Szybka identyfikacja poszukiwanych

Pierwsze zdarzenie, miało miejsce na Osiedlu Młodych, gdzie podczas rutynowej interwencji domowej, funkcjonariuszki wylegitymowały 33 - letniego mężczyznę. W wyniku sprawdzeń w SIS okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez warszawską prokuraturę. Funkcjonariuszki pouczyły go i odebrały oświadczenie dotyczące jego aktualnego adresu, a następnie wystawiły wezwanie do stawienia się w prokuraturze.

Kolejna interwencja odbyła się w rejonie Portu Lotniczego Warszawa - Modlin, gdzie policjantki zatrzymały do kontroli drogowej volkswagena. Przyczyną kontroli było niezastosowanie się do znaku B - 36, zakazującego zatrzymywania się. Podczas sprawdzania danych 29 - letniego kierowcy w SIS ujawniono, że jest on także aktualnie poszukiwany. Za wykroczenie drogowe nałożony został na niego mandat karny, a policjantki przeprowadziły dalsze czynności związane z jego zatrzymaniem.

Rola systemu informacyjnego Schengen

System Informacyjny Schengen, stanowi nieocenione narzędzie w pracy służb porządkowych państw członkowskich. Dzięki niemu, możliwa jest nie tylko szybka wymiana informacji o poszukiwanych osobach, ale także monitorowanie osób przekraczających granice. Efektywność SIS jest kluczowa w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państw członkowskich, umożliwiając natychmiastową reakcję na zagrożenia.

Źródło: Wirtualny Nowy Dwór