Koszt i metoda realizacji prac
Spółka zdecydowała się na finansowanie przedsięwzięcia ze środków własnych. Całkowity koszt modernizacji oszacowano na 2,6 miliona złotych. Aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców, Wodociągi Płockie zastosują metodę bezwykopową. Technologia ta pozwala ograniczyć prace do wykonania jedynie punktowych wykopów, dzięki czemu zmniejsza się zakres niezbędnych ingerencji w istniejącą infrastrukturę oraz przyspiesza prace.
Zmiany w organizacji ruchu
W związku z rozpoczęciem prac, pierwsze etapy inwestycji wymagać będą tymczasowej zmiany organizacji ruchu na ulicach Gierzyńskiego oraz Al. Józefa Piłsudskiego. Wodociągi Płockie zapewniły, że wszystkie działania zostaną starannie skoordynowane w celu jak najszybszego przywrócenia normalnego ruchu na modernizowanych odcinkach.
Możliwe utrudnienia i ich przewidywanie
Jak informuje spółka, ze względu na czasowe wyłączenie z użytkowania niektórych odcinków magistrali, mieszkańcy mogą zauważyć okresowe spadki ciśnienia w sieci. Wodociągi Płockie są świadome potencjalnych niedogodności i zapewniają, że wszystkie prace są planowane w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć ich wpływ na codzienne życie mieszkańców.
"Modernizacja jednego z najważniejszych odcinków płockiej sieci wodociągowej ma strategiczne znaczenie ze względu na zapewnianie bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę mieszkańców Płocka" – podkreśliła spółka.
Wodociągi Płockie są spółką miasta-gminy Płock.Inwestycja ta ma przyczynić się do poprawy niezawodności systemu dostarczania wody, ale także zwiększy jego efektywność przez ograniczenie ryzyka wystąpienia awarii.
Źródło: wnp.pl