wtorek, 19 marzec 2024 12:37

Ciało mężczyzny wyłowione w Wiśle: Nowy Dwór Mazowiecki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
działania policyjne działania policyjne fot: pixabay

W niedzielę, w rejonie mostu Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP odnaleźli ciało mężczyzny. Tożsamość zmarłego, na razie nie została ustalona.

Płetwonurkowie wydobywają ciało

Akcja przeszukiwania koryta Wisły, została zainicjowana na prośbę osób prywatnych. Jak informuje Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, działania koncentrowały się na odcinku od mostu Gdańskiego, do twierdzy Modlin. Około czterech kilometrów przed mostem Piłsudskiego, w Nowym Dworze Mazowieckim, nurkowie natknęli się na ciało mężczyzny ubranego w kurtkę i buty. Według wstępnych szacunków, ciało mogło znajdować się w rzece od kilku miesięcy.

Postępowanie policji i prokuratury

Na miejsce znaleziska została wezwana policja. Jak potwierdza podkomisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, ciało zostało zabezpieczone i przetransportowane do brzegu pod mostem Piłsudskiego. Z udziałem technika kryminalistyki oraz pod nadzorem prokuratora przeprowadzono pierwsze czynności. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała do dalszych badań.

Prokurator Norbert Woliński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga, przekazał, że przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Podczas niej, pobrany zostanie materiał biologiczny potrzebny do przeprowadzenia badań genetycznych, mających na celu ustalenie tożsamości mężczyzny. Ciało, które znajdowało się w znacznym rozkładzie, nie zostało zidentyfikowane podczas wstępnych oględzin. Choć sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona w ciągu kilku dni, nie wiadomo, kiedy będą znane wyniki badań genetycznych.

Źródło: tvnwarszawa.pl