środa, 28 czerwiec 2023 14:17

Narożnik skandynawski – mały czy duży?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Narożniki skandynawskie Narożniki skandynawskie mat. prasowe

Styl skandynawski stał się w ostatnim czasie cieszącym się dużą popularnością trendem wnętrzarskim. Znajduje odzwierciedlenie nie tylko w artykułach dekoracyjnych, ale także meblach. Szczególnie chętnie wybierane są ostatnio narożniki wykonane w tym właśnie stylu. Czym one dokładnie są? To nic innego jak funkcjonalna kanapa narożna, którą dobrze można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni.

 

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Coraz więcej osób decyduje się na aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim. Jego główne wyróżniki to minimalizm, prostota i naturalność. Pomieszczania urządzone zgodnie z tym trendem charakteryzują się jasną kolorystyką i są przestronne. Cechują się dzięki temu wyjątkową harmonijnością. Meble w stylu skandynawskim odznaczają się zaś funkcjonalnością. Dodatkowo są trwałe i wytrzymałe, dlatego służą przez długie lata. Za dobry przykład posłużyć może narożnik.

Narożnik – powody, dla których warto go kupić

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych jest narożnik. Jest to mebel nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale i ładnie się prezentujący. Taki narożny model kanapy zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia, a po rozłożeniu może pełnić również funkcję łóżka. Narożniki skandynawskie w bardzo prosty sposób można złożyć i rozłożyć. Dodatkowym udogodnieniem jest pojemnik na pościel.

Narożniki w stylu skandynawskim wyróżniają się prostym wzornictwem, w którym wszelkie dodatki i zdobienia ograniczają się do minimum. Dostępne są w neutralnych barwach, dzięki czemu cechują się klasycznym, eleganckim wyglądem. Sklepy meblarskie oferują obecnie szeroki wybór narożników skandynawskich w różnych rozmiarach. Warto celować w te mniejsze czy większe?

Dopasuj narożnik skandynawski do swojego wnętrza

Zakup mebli takich jak narożnik powinien być naprawdę dobrze przemyślany. Szczególnie pod kątem rozmiaru. Wszystko zależy od tego, jaki jest metraż danej powierzchni, jak jest urządzona oraz od tego, w jaki sposób jest lub będzie zagospodarowana. Wybierając narożnik do pokoju dziennego o niewielkiej powierzchni, warto wybrać ten w mniejszych wymiarach. Kompaktowa kanapa narożna umożliwi lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Zaletą tego rozwiązania jest też to, że można zrezygnować ze wstawiania na przykład foteli. Narożnik zapewnia bowiem dodatkowe miejsce do siedzenia. Jego dodatkową zaletą jest to, że powiększa optycznie małe pomieszczenia.

Z kolei w przypadku dużych i przestronnych salonów, można już zdecydować się na narożnik skandynawski w nieco większym rozmiarze. Dobrze sprawdzą się w takim przypadku systemy modułowe, czyli umożliwiające samodzielną konfigurację narożnika. Większe meble wyposażone są też z reguły w różne dodatkowe funkcje, zapewniające większą wygodę i komfort domownikom. Przy większej przestrzeni nie ma też potrzeby ustawiania narożnika w rogu. Może on być ustawiony nawet w centralnej części salonu, tworząc coś w rodzaju strefy wypoczynkowej.

Reasumując, narożnik skandynawski to funkcjonalny mebel, dostępny w różnych wariantach. Dobrze sprawdzi się zatem zarówno na mniejszych, jak i na większych powierzchniach. Szeroka oferta pozwoli dopasować mebel do indywidualnych potrzeb.

 • 10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku
  10 lat Polish Hip - Hop Festival na plaży w Płocku

  Polish Hip - Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, już od dziesięciu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na mapie Polski, dedykowane miłośnikom hip - hopu. W ciągu ostatniej dekady, każdego lipca, ten unikalny festiwal przyciągał rzesze fanów, pragnących doświadczyć żywej kultury ulicznej i wysłuchać najpopularniejszych wykonawców tego gatunku. Jubileuszowa, dziesiąta edycja, zapowiadała nie tylko kolejne spotkanie z muzyką, ale przede wszystkim świętowanie bogatej historii tego zjawiska kulturowego.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 10:21
 • Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku
  Piaskowy Koncert Muzyki Filmowej w Płocku

  Tetiana Galitsyna to artystka, która od lat wprowadza świeże i innowacyjne elementy, do świata sztuki w Polsce. Jej działalność, zyskała szerokie uznanie po zwycięstwie w programie "Mam Talent" w 2013 roku, co otworzyło przed nią nowe możliwości twórcze i przyczyniło się do dalszej popularyzacji teatru piasku. Wykorzystując piasek, światło oraz innowacyjne techniki multimedialne, Galitsyna przekształca tradycyjne podejście do prezentacji sztuki, integrując różne media w celu stworzenia głęboko emocjonalnych i wizualnie zapadających w pamięć występów.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 10:04
 • Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza
  Akademicki Płock - nowa inicjatywa edukacyjna w sercu Mazowsza

  11 czerwca tego roku, Płock stał się areną znaczącego wydarzenia edukacyjnego. Inauguracja kampanii "Akademicki Płock", to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Płocka, Akademii Mazowieckiej w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Celem kampanii jest przyciągnięcie młodych ludzi, zainteresowanych studiowaniem w Płocku, by spojrzeć na to miasto jako na atrakcyjne miejsce do kształcenia i życia.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:52
 • Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu
  Ewakuacja na lotnisku w Modlinie z powodu pozostawionego bagażu

  W środowy wieczór, doszło do zdarzenia, które wzbudziło niepokój wśród pasażerów i personelu Lotniska Warszawa - Modlin. Około stu osób musiało opuścić terminal i przyległy parking z powodu ewakuacji, która została przeprowadzona po odkryciu pozostawionego bagażu. Działania służb, które skoncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wyjaśnieniu sytuacji, zakończyły się po godzinie bez stwierdzenia zagrożenia.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 07:43
 • Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu
  Starosta płocki skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

  We wtorek, Sąd Rejonowy w Płocku, wydał wyrok w sprawie Sylwestra Z., starosty płockiego, oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Wyrok, mimo iż nieprawomocny, nakłada na oskarżonego kary więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa ta rzuca cień na działalność publiczną Sylwestra Z., dotychczas znanego jako działacza samorządowego i lokalnego lidera.

  Napisano środa, 12 czerwiec 2024 09:07
 • Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024
  Wzgórze Tumskie w Płocku - Cud Polski 2024

  W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, ogłoszono wyniki prestiżowego plebiscytu "Cuda Polski 2024", który corocznie organizuje magazyn "National Geographic Traveler". Wśród laureatów, znalazło się 16 wyjątkowych miejsc, które zdobyły serca i głosy uczestników. W tym roku, na szczególne wyróżnienie zasłużyło Wzgórze Tumskie w Płocku, które zostało okrzyknięte jednym z nowych cudów Polski.

  Napisano wtorek, 11 czerwiec 2024 08:53
 • Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego
  Powiat Nowodworski - wybory do Parlamentu Europejskiego

  We wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Nowodworskim, obserwujemy wyraźne zarysowanie się trendów politycznych, wśród lokalnej społeczności. Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS), skupia uwagę na silnym poparciu dla tej partii, jednakże rezultaty pozostałych komitetów wyborczych, również rzucają światło na polityczne preferencje mieszkańców powiatu.

  Napisano poniedziałek, 10 czerwiec 2024 09:30
 • Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta
  Drzewa Młodych Płocczan - inicjatywa ekologiczna miasta

  Płock, jako jedno z wielu miast w Polsce, aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska, wdraża kolejną edycję projektu "Drzewa Młodych Płocczan". Projekt, organizowany przez Ratusz Miasta Płocka, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, ma na celu promowanie ekologii oraz podkreślenie znaczenia nowego życia, poprzez symboliczne sadzenie drzew.

  Napisano piątek, 07 czerwiec 2024 09:16
 • Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk
  Zderzenie z wozem strażackim i pościg za nastolatkami - Płońsk

  W Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zakończyło się dramatycznym pościgiem i zatrzymaniem dwóch nastolatków. Wszystko rozpoczęło się od kolizji z udziałem wozu strażackiego, a zakończyło ucieczką kradzionym samochodem.

  Napisano czwartek, 06 czerwiec 2024 09:42
 • Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka
  Zatrzymanie w Płońsku - narkotyki w mieszkaniu 33 - latka

  Kilka dni temu, płońscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymania 33 - letniego mieszkańca miasta Płońsk, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Interwencja miała miejsce w mieszkaniu mężczyzny, gdzie, jak wynika z ustaleń, przechowywane były nielegalne substancje.

  Napisano środa, 05 czerwiec 2024 11:56