czwartek, 13 kwiecień 2023 20:49

Meble popularne w pokoju młodzieżowym

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wybór mebli do pokoju młodzieżowego wybór mebli do pokoju młodzieżowego mat.prasowe

Urządzając pokój młodzieżowy musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, jakie meble powinny się w nim znaleźć. Stosunkowo łatwo jesteśmy je w stanie wymienić zwracając uwagę na to, że trudno mówić o funkcjonalnym pokoju, gdy brakuje w nim biurka, szafki lub komody.

Sytuacja zaczyna się komplikować wtedy, gdy zastanawiamy się nad cechami takich mebli sprawiającymi, że ich zakup jest szczególnie uzasadniony.

Jakość przede wszystkim

O tym, że jakość mebli ma ogromne znaczenie, wie chyba każdy. Chyba każdy też miał okazję przekonać się na własnej skórze, że troska o to, aby w domu znajdowały się tylko meble wysokiej klasy, nie jest sloganem. W dniu zakupu różnice między rozwiązaniami wyższej i niższej jakości są jedynie symboliczne. Im jednak dłużej korzystamy z nich, tym bardziej daje nam się we znaki to, co początkowo uważaliśmy za dobry pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jakość mebli w pokoju nastolatka jest nawet ważniejsza niż w innych pomieszczeniach. Młody człowiek ma szczególną relację z przestrzenią, która do niego należy. Jego pokój jest często twierdzą, jednym z niewielu miejsc, w których nastolatek czuje się dobrze. Jeśli więc będziemy szukać oszczędności i dojdziemy do wniosku, że jakość mebli nie jest wcale tak ważna, jak się ją przedstawia, możemy wyrządzić mu niemałą krzywdę.

Funkcjonalność mebli w pokoju młodzieżowym

Choć jakość jest ważna, nie jest jedyną cechą mebli młodzieżowych, na jaką powinniśmy zwracać uwagę. Popularne meble w pokoju nastolatka charakteryzuje dziś również funkcjonalność. Młodzi ludzie kochają to, co praktyczne. To właśnie oni często pokazują rodzicom sprytne rozwiązania, które z czasem znajdują dla siebie miejsce także w sypialni oraz w salonie. Zwykle przykładem funkcjonalności w odniesieniu do mebli w pokoju nastolatka były biurka, które rosły wraz z ich użytkownikami. Dziś jednak dowodów na to, że funkcjonalność może być znakiem rozpoznawczym mebli jest znacznie więcej. Nastolatki kochają łózka z dużymi skrzyniami nie tylko na pościel, pufy z miejscem do przechowywania, a także półki montowane przy biurku z okablowaniem pozwalającym wykorzystywać je do ładowania telefonu komórkowego.

Atutem mebli funkcjonalnych jest również to, że pełne przegródek i zakamarków zajmują mniej miejsca niż klasyczne rozwiązania. Pokój młodzieżowy – podobnie jak inne pomieszczenia w nowych domach i mieszkaniach – zajmuje znacznie mniej miejsca niż przestrzeń dla nastolatków jeszcze kilkanaście lat temu. Meble pozbawione atutu funkcjonalności mogłyby więc po prostu się w nim nie zmieścić.

Wygoda jako atut mebli młodzieżowych

Pytani o to, jakie meble są najpopularniejsze w pokoju nastolatka, nie możemy zapomnieć również o tym, jak dużą rolę ma do odegrania wygoda kolejnych rozwiązań, które do niego trafiają. Termin ten może być definiowany na co najmniej kilka sposobów. Nastolatki nie mają przy tym na myśli jedynie miękkości łóżka i swobody regulowania oparcia fotela. Wygoda jest dla nich również tożsama z takim rozstawieniem poszczególnych mebli, aby pokój sprawiał wrażenie uporządkowanego, wolnego od zbędnych rozwiązań. Rodzice często żartują, że młodzież kocha bałagan. Nawet, jeśli jest to prawda, mamy na myśli bałagan, który powstaje w oparciu o jej własne zasady, a nie bałagan spowodowany inwestycją w niewygodne meble.

 

Mając to na uwadze nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że systematycznie zmniejsza się liczba mebli, które pojawiają się w pokoju nastolatka. Szafa staje się miejscem, w którym można trzymać nie tylko ubrania, ale i pamiątki z podróży, a biurko to przestrzeń wykorzystywana nie tylko do zabawy i nauki, ale i do spotkań towarzyskich. To, co zbędne zwykle jest nieużywane i otaczane coraz większą warstwą kurzu. Warto mieć to na uwadze choćby próbując przeforsować dodatkowy fotel do pokoju młodzieżowego. W takim wypadku warto zaufać nastolatkowi i uwierzyć, że może on rzeczywiście nie potrzebować kolejnego mebla. To przecież on będzie korzystał z proponowanych mu rozwiązań.

Jakie meble kupić do pokoju młodzieżowego

Wybór mebli do pokoju młodzieżowego może być nieco trudny z uwagi na specyficzne potrzeby i preferencje młodych ludzi, jednakże warto wybierać meble praktyczne, mobilne i funkcjonalne, które pozwolą młodzieży na swobodę i kreatywność w aranżacji przestrzeni. Do pokoju młodzieżowego warto zainwestować w wygodne łóżko, które pozwoli na regenerację i komfortowy sen. Pożądane są również regały i szafki na ubrania oraz półki na książki, które zmotywują młodzież do wertowania kolejnych tomów. Odpowiednie krzesła, fotele i biurka są pomocne podczas nauki i odpoczynku. Elementy dekoracyjne jak poduszki, dywaniki i obrazy, pozwolą młodzieży wyrazić swój styl i osobowość w pomieszczeniu. Ważne, aby meble były dopasowane do rozmiaru pokoju, aby zapewnić swobodę ruchu i komfortowy pobyt.

Wszystkie wymienione w artykule meble kupisz w sklepie meblowym Meble BIK z Kępna.

 • Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie
  Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie

  W wieczór 20 czerwca, przed godziną 22, w miejscowości Dzierżanowo Osada doszło tragicznego zdarzenia. Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierowca samochodu osobowego marki BMW potrącił trzech pieszych. W wyniku zdarzenia jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zginął na miejscu. Pozostałe dwie osoby - 27-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna - zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 09:22
 • Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin
  Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin

  Od połowy lipca bieżącego roku, samorząd województwa mazowieckiego wprowadza szczególny program powitalny dla każdego noworodka, który pojawi się na świecie w jednym z prowadzonych przez niego szpitali. W ramach tej inicjatywy, rodzice otrzymują wyprawkę o nazwie "Witaj na Mazowszu". Zestaw powitalny zawiera wygodny kokon niemowlęcy, suchy termofor, zabawkę sensoryczną, dwie pieluszki, kocyk, czapeczkę oraz body. Wyprawki są dostępne w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie oraz Płocku.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:28
 • Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok
  Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok

  Rok 2029 przyniesie nową erę dla Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Port Lotniczy Warszawa - Modlin, usytuowany 37 km od centrum Warszawy i blisko drogi ekspresowej S7 oraz linii kolejowej Warszawa - Modlin, przeżywa obecnie dynamiczne zmiany. W ostatnich miesiącach, od stycznia do maja, skorzystało z niego już 1,18 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej roli w polskim i europejskim ruchu lotniczym.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 09:57
 • Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego
  Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego

  W regionie płockim, nadchodzi gwałtowna burza, która może przynieść znaczące zagrożenia dla mieszkańców i infrastruktury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mają wystąpić 16 lipca. Przewiduje się, że burza ta może objąć silnymi porywami wiatru, obfitymi opadami deszczu oraz miejscowymi opadami gradu.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:41
 • Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?
  Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?

  Umowa spółki to fundamentalny dokument, który definiuje zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, relacje między wspólnikami oraz strukturę organizacyjną firmy. Zmiana umowy spółki to poważne przedsięwzięcie, które może mieć dalekosiężne konsekwencje. Warto zatem zastanowić się, w jakich okolicznościach taka zmiana jest uzasadniona i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 10:13
 • Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów
  Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów

  W ostatnim czasie, w powiecie płockim, doszło do znaczącej operacji prowadzonej przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Straż Graniczną, która zaowocowała zatrzymaniem pięciu osób oraz zabezpieczeniem dużej ilości nielegalnych substancji i przedmiotów.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:19
 • Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską
  Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską

  Na początku lipca absolwenci liceów i techników, otrzymują wyniki egzaminu dojrzałości, co zbiega się z czasem wyboru przyszłej uczelni. Sprawdźmy, jak kształtuje się proces rekrutacyjny na jednej z najdłużej działających uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej, która po raz pierwszy oferuje w Płocku możliwość studiowania informatyki.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 09:10
 • Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  
  Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

  W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 08:22
 • Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku
  Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku

  Styczeń 2024 roku, przyniósł nowe obroty w działaniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Płocku, gdy radni partii Prawo i Sprawiedliwość, złożyli dwa zawiadomienia w prokuraturze dotyczące działalności tej spółki. Pierwsze z nich, skupiało się na kwestiach związanych z wyjazdowym posiedzeniem komisji rewizyjnej, które miało miejsce w siedzibie MOSiR. Radni podnieśli, że nie uzyskali dostępu do wszystkich pomieszczeń, a także zabroniono im wykonywania fotografii, co ich zdaniem naruszało ich prawo do wykonywania mandatu radnego. Drugie zawiadomienie dotyczyło potencjalnych nieprawidłowości przy remoncie obiektu, który miał zostać zakończony w 2022 roku, a ostatecznie otwarto go w styczniu 2024 roku w niepełnej formie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 08:36
 • Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp
  Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp

  Orlen Wisła Płock, znany klub piłki ręcznej, ogłosił organizację pierwszego letniego obozu sportowego, pod nazwą Summer Handball Camp '24. Wydarzenie to, skierowane jest do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, urodzonych w latach 2010, 2011 oraz 2012. Camp odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia, a zapisy będą przyjmowane do 20 lipca tego roku.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 08:32