poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac termoelastyczny czyli plastyczny

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac termoplastyczny materac termoplastyczny pixabay

Termoplastyczna to pianka wykorzystywana jako warstwa lub uzupełnienie powierzchni materaca. Pod nazwą „termoelastyczna” kryje się surowiec który potocznie jest nazywany pianką z pamięcią,  leniwą, pianką visco memory czy memory foam. Wszystkie te przyjęte określenia wskazują na jeden rodzaj surowca.

 

Czym jest pianka termoelastyczna?

Pianka visco memory jest specyficznym surowcem, różniącym się mocno od innych dostępnych na rynku pianek. Określenie jej jako „leniwa z pamięcią” doskonale precyzuje właściwości i działanie tego komponentu. Pod wpływem ciepła i nacisku ciała, pianka visco memory dopasowuje się do kształtów, tworząc swego rodzaju odlew. To za sprawą ciepłoty ciała, pianka memory foam staje się jeszcze miększa, z odczuwalną ciepłą powierzchnią materaca. Taki efekt najbardziej odpowiada osobom lubiącym ciepło, zmarzluchom i dzieciom. Surowiec ten jest w odczuciu plastyczny, ugniatający, a do swojej pierwotnej formy wraca po dłuższej chwili.  Memory foam jest pianką w stopniu H2 średnio twardym w pojedynczej warstwie 2cm, przyjęto że dla osób z wagą do 100kg taka powierzchnia będzie przyjemna. Jednak nie tylko waga ciała ma znaczenie, wybierając materac najważniejsza kwestia to oczekiwania w stosunku do właściwości surowca i odczuć jakie generuje. Z doświadczenia wiemy że na materacach z nałożoną warstwą pianki visco memory, odnajdą się osoby lubiące lekkie zagłębiania się w powierzchnię, jak również takie które śpią, nie zmieniając często pozycji. Materce termoelastyczne będą też doskonałym ukojeniem dla osób z problemami kręgosłupa, stawów, a także dla tych, którzy traktują sen jako chwilę relaksu.

Ze względu na właściwości jakie posiada ten surowiec, często wybierają go klienci, oczekując delikatności i otulenia.

Średnio twardy czy miękki, materac termoelstyczny?

Zarówno strony średnio twarde jak i miękkie mogą w swoim wykończeniu mieć warstwę pianki visco memory termoelastyczną. Do uzyskania materacy średnio twardych potrzebna jest jedna warstwa pianki visco w wysokości 2 cm w połączeniu z pianką poliuretanową T25, zaś w materacach o powierzchni miękkiej H1, pianka memeory foam jest w wysokości 4 cm i występuje w pojedynkę.

Z całym przygotowanym asortymentem materacy z wykończeniem termoelastycznym można zapoznać się w sklepie internetowym Sweetsen.pl. Można również skorzystać z pomocy konsultantów, którzy są dostępni i chętni by pomoc przy wyborze modelu odpowiedniego do potrzeb.

 • Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku
  Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

  W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

  Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 09:38
 • Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka
  Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

  W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09
 • Zmiany w zarządzie Orlenu
  Zmiany w zarządzie Orlenu

  Rada nadzorcza Orlenu, ogłosiła istotne zmiany w zarządzie koncernu. Dotychczasowy członek zarządu, Józef Węgrecki, zdecydował się opuścić swoje stanowisko, kończąc tym samym swoją sześcioletnią kadencję w dniu 30 kwietnia 2024 roku. Józef Węgrecki, był jedynym członkiem zarządu, który kontynuował pracę w zarządzie z czasów, kiedy prezesem był Daniel Obajtek, co czyni jego odejście symbolicznym zakończeniem pewnej ery w historii spółki.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 09:04
 • Zmiany w rynku pracy w regionie płockim
  Zmiany w rynku pracy w regionie płockim

  Rynek pracy w Polsce, w ostatnich latach odnotował znaczną poprawę. Mimo to, dysproporcje pomiędzy dużymi, a mniejszymi miastami są nadal widoczne, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. Powiat płocki, mimo że znajduje się w ekonomicznie rozwijającym się województwie mazowieckim, boryka się z wyższą stopą bezrobocia niż przeciętna krajowa czy regionalna.

  Napisano wtorek, 16 kwiecień 2024 08:06
 • KPS Płock awansuje do turnieju finałowego
  KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

  W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:25
 • Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników
  Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

  W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

  Napisano piątek, 12 kwiecień 2024 10:17
 • Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin
  Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin

  W środowy wieczór, na lotnisku Warszawa - Modlin doszło do ewakuacji 200 osób i chwilowego zamieszania, spowodowanego zgłoszeniem o porzuconej reklamówce, z niewidoczną zawartością. Incydent, choć nie spowodował opóźnień w ruchu lotniczym, wywołał szereg działań służb bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 11 kwiecień 2024 09:13
 • Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę
  Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę

  Lotnisko w Modlinie, położone 37 km od centrum Warszawy, staje się pionierem w zastosowaniu nowoczesnej technologii kontroli ruchu lotniczego - Remote Tower. Jak informuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), dzięki tej technologii, ruch lotniczy na lotnisku będzie nadzorowany zdalnie, z centrum w Warszawie. Ta innowacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, umożliwiając jednocześnie kontrolę ruchu na większej liczbie lotnisk.

  Napisano środa, 10 kwiecień 2024 09:32
 • Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim
  Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

  W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10
 • Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim
  Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

  W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

  Napisano poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47