czwartek, 11 sierpień 2022 09:06

Hokery — krzesła barowe do kuchni i apartamentów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
hokery Furniro hokery Furniro pixabay

Hoker, wysokie krzesło, które kiedyś występowało głównie w barach oraz pubach, obecnie jest niezwykle popularnym elementem wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Są wykonane z różnych materiałów, od drewna po metal.

Mogą mieć formę klasycznego stołka, jak i tapicerowanego krzesła. Dzięki temu stanowią doskonały element aranżacji wnętrz. Jak wybrać odpowiednie hokery do swojego domu? Podpowiedzi w tym artykule.

Czym charakteryzują się hokery

Hokery, stały się popularnym elementem wyposażanie barów i pubów w pierwszej połowie XX wieku. Klasyczny hoker ma formę wysokiego taboretu, bez oparcia, za jednej nodze. Często posiadał podparcie dla stóp, by było wygodniej siedzieć. Z czasem hokery zaczęły zyskiwać na popularności i stały się ciekawym elementem wyposażenia wnętrz. Szeroki wybór form i materiałów, z jakich są wykonane, umożliwia dopasowanie ich niemal do każdego wnętrza.

Hokery mają wysokość od 74 do 81 cm. Ich siedzisko jest dość małe podtrzymywane przez jedną, cztery lub trzy szeroko rozstawione nogi. Dzięki takiej budowie hokery mają smukłą i lekką formę. Dodatkowo wysokie krzesła na pojedynczej nodze mają często obrotowe siedzisko, a czasem również możliwość regulowania wysokości, co ułatwia korzystanie z niego.

Zarówno nogi, jak i siedziska hokerów mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw: drewna, metalu, tworzyw sztucznych i takich materiałów obiciowych, jak skóra, eko-skóra, tkaniny naturalne oraz sztuczne.

Hokery do kuchni

Hokery to doskonałe uzupełnienie aranżacji w dużych i małych kuchniach. Te smukłe krzesła nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, zmieszczą się więc nawet w niedużej kuchni ustawione przy podwyższonym blacie. W małych apartamentach, w których kuchnia połączona jest z salonem, ciekawym rozwiązaniem może być zastąpienie stołu wyspą, przy której zostaną ustawione właśnie hokery. Pomysłem na aranżację jadalni z zastosowaniem hokerów jest kupno do kompletu stołu barowego, który, tak jak hokery, jest wysoki i smukły, oraz dość wąski, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca.

Hokery sprawdzą się nie tylko na małych powierzchniach. To również ciekawe urozmaicenie w dużych domach i mieszkaniach. Ustawione przy wyspie mogą stanowić dodatkowe miejsce do spożywania posiłków na co dzień. Długi blat z hokerami w kuchni to również idealna opcja by w przygotowując posiłek dla gości móc z nimi miło spędzić czas.

Decydując się na hokery do kuchni, trzeba pamiętać o dopasowaniu rozmiarów. Różnica między siedziskiem hokera a blatem powinna wynosić około 30 cm. Dlatego kupując hokery do wyspy kuchennej, której wysokość wynosi około 110 cm, wybierz modele o wysokości około 80 cm. Jeśli  barek, przy którym stoją wysokie krzesła, jest przedłużeniem dolnej zabudowy kuchennej, wtedy jego wysokość wynosi 90 cm, a hokery nie powinny być wyższe niż 60 cm. Dzięki właściwemu doborowi wysokości hokerów do zabudowy zapewnisz komfort siedzenia sobie i członkom swoim rodziny oraz gościom.

Jak wybrać hokery?

Różnorodność hokerów dostępnych na https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble/hokery/ umożliwia dopasowanie stołka barowego do wnętrz o różnej stylistyce.

Do wnętrz nowoczesnych i industrialnych doskonale będą pasować proste hokery z metalu i tworzywa sztucznego. Mogą mieć formę taboretów lub posiadać oparcie. Wykonane z trwałych materiałów, które łatwo wyczyścić, sprawdzą się zarówno w nowoczesnej kuchni, jak i pubie lub barze.

W kuchniach w stylu skandynawskim oraz retro będą się komponować hokery wykonane z drewna lub drewna i tworzywa sztucznego. W kuchni retor wysokie stołki z bielonego drewna z miękkim siedziskiem, będą stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznych krzeseł. Naturalne drewno to materiał, który pasuje do wnętrz o różnej stylistyce.

Jeśli szukasz hokerów do eleganckiej kuchni w stylu klasycznym lub eklektycznym, poszukaj modeli tapicerowanych z metalowymi nóżkami. To eleganckie i ciekawe połączenie materiałów i kolorów. Miłośnicy stylu vintage, którym marzy się niebanalna kuchnia, powinni poświęcić czas, by zdobyć oryginalne stołki barowe na pojedynczej chromowanej nodze.

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31