Mogą mieć formę klasycznego stołka, jak i tapicerowanego krzesła. Dzięki temu stanowią doskonały element aranżacji wnętrz. Jak wybrać odpowiednie hokery do swojego domu? Podpowiedzi w tym artykule.
Czym charakteryzują się hokery
Hokery, stały się popularnym elementem wyposażanie barów i pubów w pierwszej połowie XX wieku. Klasyczny hoker ma formę wysokiego taboretu, bez oparcia, za jednej nodze. Często posiadał podparcie dla stóp, by było wygodniej siedzieć. Z czasem hokery zaczęły zyskiwać na popularności i stały się ciekawym elementem wyposażenia wnętrz. Szeroki wybór form i materiałów, z jakich są wykonane, umożliwia dopasowanie ich niemal do każdego wnętrza.
Hokery mają wysokość od 74 do 81 cm. Ich siedzisko jest dość małe podtrzymywane przez jedną, cztery lub trzy szeroko rozstawione nogi. Dzięki takiej budowie hokery mają smukłą i lekką formę. Dodatkowo wysokie krzesła na pojedynczej nodze mają często obrotowe siedzisko, a czasem również możliwość regulowania wysokości, co ułatwia korzystanie z niego.
Zarówno nogi, jak i siedziska hokerów mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw: drewna, metalu, tworzyw sztucznych i takich materiałów obiciowych, jak skóra, eko-skóra, tkaniny naturalne oraz sztuczne.
Hokery do kuchni
Hokery to doskonałe uzupełnienie aranżacji w dużych i małych kuchniach. Te smukłe krzesła nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, zmieszczą się więc nawet w niedużej kuchni ustawione przy podwyższonym blacie. W małych apartamentach, w których kuchnia połączona jest z salonem, ciekawym rozwiązaniem może być zastąpienie stołu wyspą, przy której zostaną ustawione właśnie hokery. Pomysłem na aranżację jadalni z zastosowaniem hokerów jest kupno do kompletu stołu barowego, który, tak jak hokery, jest wysoki i smukły, oraz dość wąski, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca.
Hokery sprawdzą się nie tylko na małych powierzchniach. To również ciekawe urozmaicenie w dużych domach i mieszkaniach. Ustawione przy wyspie mogą stanowić dodatkowe miejsce do spożywania posiłków na co dzień. Długi blat z hokerami w kuchni to również idealna opcja by w przygotowując posiłek dla gości móc z nimi miło spędzić czas.
Decydując się na hokery do kuchni, trzeba pamiętać o dopasowaniu rozmiarów. Różnica między siedziskiem hokera a blatem powinna wynosić około 30 cm. Dlatego kupując hokery do wyspy kuchennej, której wysokość wynosi około 110 cm, wybierz modele o wysokości około 80 cm. Jeśli barek, przy którym stoją wysokie krzesła, jest przedłużeniem dolnej zabudowy kuchennej, wtedy jego wysokość wynosi 90 cm, a hokery nie powinny być wyższe niż 60 cm. Dzięki właściwemu doborowi wysokości hokerów do zabudowy zapewnisz komfort siedzenia sobie i członkom swoim rodziny oraz gościom.
Jak wybrać hokery?
Różnorodność hokerów dostępnych na https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble/hokery/ umożliwia dopasowanie stołka barowego do wnętrz o różnej stylistyce.
Do wnętrz nowoczesnych i industrialnych doskonale będą pasować proste hokery z metalu i tworzywa sztucznego. Mogą mieć formę taboretów lub posiadać oparcie. Wykonane z trwałych materiałów, które łatwo wyczyścić, sprawdzą się zarówno w nowoczesnej kuchni, jak i pubie lub barze.
W kuchniach w stylu skandynawskim oraz retro będą się komponować hokery wykonane z drewna lub drewna i tworzywa sztucznego. W kuchni retor wysokie stołki z bielonego drewna z miękkim siedziskiem, będą stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznych krzeseł. Naturalne drewno to materiał, który pasuje do wnętrz o różnej stylistyce.
Jeśli szukasz hokerów do eleganckiej kuchni w stylu klasycznym lub eklektycznym, poszukaj modeli tapicerowanych z metalowymi nóżkami. To eleganckie i ciekawe połączenie materiałów i kolorów. Miłośnicy stylu vintage, którym marzy się niebanalna kuchnia, powinni poświęcić czas, by zdobyć oryginalne stołki barowe na pojedynczej chromowanej nodze.