czwartek, 27 kwiecień 2023 10:15

Mezoterapia igłowa szyi, dekoltu oraz dłoni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
mezoterapia igłowa mezoterapia igłowa Adobe Stock

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najchętniej wybieranym przez kobiety. Można wykonać go na wielu obszarach ciała. Czy warto wybrać się na mezoterapię igłową szyi, dekoltu oraz dłoni?

 

Co to jest mezoterapia igłowa?

Obecnie wybór zabiegów kosmetycznych w salonach kosmetycznych jest ogromny. Każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie od peelingów chemicznych, depilacji laserowych po mezoterapie igłowe oraz mezoterapie mikroigłowe. To idealny czas, aby odpocząć od trosk dnia codziennego, od pracy i zadbać o siebie. 

Mezoterapia igłowa zadba o odmłodzenie, nawilżenie i odżywienie skóry. Ma za zadanie poprawić kondycję skóry oraz zredukować wszystkie niedoskonałości. Zajmie się problemami skórnymi, trądzikami bądź zmarszczkami. Podoła nawet cellulitowi, bliznom, przebarwieniom czy rozstępom. Można wykonywać ją na wielu obszarach ciała, np. twarzy, szyi, dekolcie lub dłoniach. Proces starzenia na szyi, dekolcie oraz dłoniach jest szybciej widoczny ze względu na to, że właśnie te części ciała są narażone na działanie warunków atmosferycznych. Zawsze trzeba dbać o nawilżanie tego obszaru ciała.

Mezoterapia mikroigłowa, inaczej dermapen, polega na nieinwazyjnych oraz bezbolesnych mikronakłuciach. Mają one wpływ na pozbycie się niechcianych blizn, zmarszczek, rozstępów oraz cellulitu. Zadba o lekki lifting twarzy, dokładnie nawilży, a także odżywi skórę. Zajmie się wyrównaniem kolorytu cery czy oczyści zatkane pory. Stosowana na skórę głowy i włosy pomaga zrewitalizować je.

Jak przygotować się do mezoterapii igłowej szyi, dekoltu oraz dłoni?

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej powinno się zastosować pewne wytyczne. Gdzieś tydzień przed nie opalać się i unikać kąpieli w słońcu. Dzień przed samym zabiegiem powstrzymać się od picia alkoholu. Dwa dni przez przyjściem na mezoterapię igłową nie stosować leków, które mogą obniżać krzepliwość krwi, np. aspirynę lub gripex. One mogą mieć wpływ na powstawanie drobnych siniaków.

Po samym zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawadnianie oraz nawilżenie skóry. Przez kilka dni po zabiegu ograniczyć wyjścia na basen, siłownię, saunę, solarium oraz ogólnie powstrzymać się od wysiłku fizycznego. Należy unikać promieni UV, a także smarować się kremem lub maścią z SPF.

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest dla każdego?

Przed udaniem się na zabieg należy pójść na konsultację specjalistyczną do kosmetyczki lub lekarza. Tam można dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wydaje się, że idealnym wiekiem do zastosowania mezoterapii igłowej na szyi, dekolcie oraz dłoniach jest przedział wieku między 30 a 35 rokiem życia. Lekarz albo kosmetyczka wypytają o problemy zdrowotne, uczulenia czy przewlekłe choroby. Nie wykonuje się mezoterapii igłowej u:

 • kobiet w ciąży,
 • kobiet karmiących,
 • osób ze skłonnościami do alergii,
 • osób posiadających infekcje, opryszczki, zmiany skórne,
 • osób z chorobami nowotworowymi oraz niekontrolowanymi chorobami przewlekłymi, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Jeśli wówczas nie istnieją żadne przeciwwskazania, to zabieg mezoterapii igłowej może wykonać każdy.

 • Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie
  Tragiczny wypadek pod Płockiem - poszukiwani świadkowie

  W wieczór 20 czerwca, przed godziną 22, w miejscowości Dzierżanowo Osada doszło tragicznego zdarzenia. Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierowca samochodu osobowego marki BMW potrącił trzech pieszych. W wyniku zdarzenia jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zginął na miejscu. Pozostałe dwie osoby - 27-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna - zostały niezwłocznie przetransportowane do szpitala.

  Napisano piątek, 19 lipiec 2024 09:22
 • Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin
  Wyprawka dla noworodków z Mazowsza - regionalna inicjatywa wsparcia rodzin

  Od połowy lipca bieżącego roku, samorząd województwa mazowieckiego wprowadza szczególny program powitalny dla każdego noworodka, który pojawi się na świecie w jednym z prowadzonych przez niego szpitali. W ramach tej inicjatywy, rodzice otrzymują wyprawkę o nazwie "Witaj na Mazowszu". Zestaw powitalny zawiera wygodny kokon niemowlęcy, suchy termofor, zabawkę sensoryczną, dwie pieluszki, kocyk, czapeczkę oraz body. Wyprawki są dostępne w szpitalach zlokalizowanych w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie oraz Płocku.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:28
 • Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok
  Modernizacja Portu Lotniczego Warszawa - Modlin - perspektywy na 2029 rok

  Rok 2029 przyniesie nową erę dla Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Port Lotniczy Warszawa - Modlin, usytuowany 37 km od centrum Warszawy i blisko drogi ekspresowej S7 oraz linii kolejowej Warszawa - Modlin, przeżywa obecnie dynamiczne zmiany. W ostatnich miesiącach, od stycznia do maja, skorzystało z niego już 1,18 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej roli w polskim i europejskim ruchu lotniczym.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 09:57
 • Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego
  Ostrzeżenie meteorologiczne dla regionu płockiego

  W regionie płockim, nadchodzi gwałtowna burza, która może przynieść znaczące zagrożenia dla mieszkańców i infrastruktury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mają wystąpić 16 lipca. Przewiduje się, że burza ta może objąć silnymi porywami wiatru, obfitymi opadami deszczu oraz miejscowymi opadami gradu.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:41
 • Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?
  Kiedy warto rozważyć zmianę umowy spółki?

  Umowa spółki to fundamentalny dokument, który definiuje zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, relacje między wspólnikami oraz strukturę organizacyjną firmy. Zmiana umowy spółki to poważne przedsięwzięcie, które może mieć dalekosiężne konsekwencje. Warto zatem zastanowić się, w jakich okolicznościach taka zmiana jest uzasadniona i jakie kroki należy podjąć, aby proces ten przebiegł sprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 10:13
 • Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów
  Skuteczna akcja policji w Płockim - znaczące zabezpieczenia narkotyków i papierosów

  W ostatnim czasie, w powiecie płockim, doszło do znaczącej operacji prowadzonej przez policję, Krajową Administrację Skarbową oraz Straż Graniczną, która zaowocowała zatrzymaniem pięciu osób oraz zabezpieczeniem dużej ilości nielegalnych substancji i przedmiotów.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:19
 • Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską
  Proces rekrutacji na Politechnikę Warszawską

  Na początku lipca absolwenci liceów i techników, otrzymują wyniki egzaminu dojrzałości, co zbiega się z czasem wyboru przyszłej uczelni. Sprawdźmy, jak kształtuje się proces rekrutacyjny na jednej z najdłużej działających uczelni technicznych w Polsce - Politechnice Warszawskiej, która po raz pierwszy oferuje w Płocku możliwość studiowania informatyki.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 09:10
 • Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  
  Skuteczna akcja policji w Modlinie - zatrzymanie poszukiwanych  

  W ramach codziennej służby, policjantki z Posterunku Policji w Modlinie, osiągnęły istotny sukces, identyfikując i zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn. W przeprowadzonych czynnościach śledzczych, pomocne było wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak System Informacyjny Schengen (SIS). Efektywna wymiana informacji między jednostkami Policji państw członkowskich, umożliwia szybkie i skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

  Napisano czwartek, 11 lipiec 2024 08:22
 • Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku
  Nieprawidłowości w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku

  Styczeń 2024 roku, przyniósł nowe obroty w działaniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Płocku, gdy radni partii Prawo i Sprawiedliwość, złożyli dwa zawiadomienia w prokuraturze dotyczące działalności tej spółki. Pierwsze z nich, skupiało się na kwestiach związanych z wyjazdowym posiedzeniem komisji rewizyjnej, które miało miejsce w siedzibie MOSiR. Radni podnieśli, że nie uzyskali dostępu do wszystkich pomieszczeń, a także zabroniono im wykonywania fotografii, co ich zdaniem naruszało ich prawo do wykonywania mandatu radnego. Drugie zawiadomienie dotyczyło potencjalnych nieprawidłowości przy remoncie obiektu, który miał zostać zakończony w 2022 roku, a ostatecznie otwarto go w styczniu 2024 roku w niepełnej formie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 08:36
 • Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp
  Orlen Wisła Płock organizuje pierwszy Summer Handball Camp

  Orlen Wisła Płock, znany klub piłki ręcznej, ogłosił organizację pierwszego letniego obozu sportowego, pod nazwą Summer Handball Camp '24. Wydarzenie to, skierowane jest do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, urodzonych w latach 2010, 2011 oraz 2012. Camp odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia, a zapisy będą przyjmowane do 20 lipca tego roku.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 08:32