Co to jest mezoterapia igłowa?
Obecnie wybór zabiegów kosmetycznych w salonach kosmetycznych jest ogromny. Każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie od peelingów chemicznych, depilacji laserowych po mezoterapie igłowe oraz mezoterapie mikroigłowe. To idealny czas, aby odpocząć od trosk dnia codziennego, od pracy i zadbać o siebie.
Mezoterapia igłowa zadba o odmłodzenie, nawilżenie i odżywienie skóry. Ma za zadanie poprawić kondycję skóry oraz zredukować wszystkie niedoskonałości. Zajmie się problemami skórnymi, trądzikami bądź zmarszczkami. Podoła nawet cellulitowi, bliznom, przebarwieniom czy rozstępom. Można wykonywać ją na wielu obszarach ciała, np. twarzy, szyi, dekolcie lub dłoniach. Proces starzenia na szyi, dekolcie oraz dłoniach jest szybciej widoczny ze względu na to, że właśnie te części ciała są narażone na działanie warunków atmosferycznych. Zawsze trzeba dbać o nawilżanie tego obszaru ciała.
Mezoterapia mikroigłowa, inaczej dermapen, polega na nieinwazyjnych oraz bezbolesnych mikronakłuciach. Mają one wpływ na pozbycie się niechcianych blizn, zmarszczek, rozstępów oraz cellulitu. Zadba o lekki lifting twarzy, dokładnie nawilży, a także odżywi skórę. Zajmie się wyrównaniem kolorytu cery czy oczyści zatkane pory. Stosowana na skórę głowy i włosy pomaga zrewitalizować je.
Jak przygotować się do mezoterapii igłowej szyi, dekoltu oraz dłoni?
Przed zabiegiem mezoterapii igłowej powinno się zastosować pewne wytyczne. Gdzieś tydzień przed nie opalać się i unikać kąpieli w słońcu. Dzień przed samym zabiegiem powstrzymać się od picia alkoholu. Dwa dni przez przyjściem na mezoterapię igłową nie stosować leków, które mogą obniżać krzepliwość krwi, np. aspirynę lub gripex. One mogą mieć wpływ na powstawanie drobnych siniaków.
Po samym zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawadnianie oraz nawilżenie skóry. Przez kilka dni po zabiegu ograniczyć wyjścia na basen, siłownię, saunę, solarium oraz ogólnie powstrzymać się od wysiłku fizycznego. Należy unikać promieni UV, a także smarować się kremem lub maścią z SPF.
Czy zabieg mezoterapii igłowej jest dla każdego?
Przed udaniem się na zabieg należy pójść na konsultację specjalistyczną do kosmetyczki lub lekarza. Tam można dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wydaje się, że idealnym wiekiem do zastosowania mezoterapii igłowej na szyi, dekolcie oraz dłoniach jest przedział wieku między 30 a 35 rokiem życia. Lekarz albo kosmetyczka wypytają o problemy zdrowotne, uczulenia czy przewlekłe choroby. Nie wykonuje się mezoterapii igłowej u:
- kobiet w ciąży,
- kobiet karmiących,
- osób ze skłonnościami do alergii,
- osób posiadających infekcje, opryszczki, zmiany skórne,
- osób z chorobami nowotworowymi oraz niekontrolowanymi chorobami przewlekłymi, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.
Jeśli wówczas nie istnieją żadne przeciwwskazania, to zabieg mezoterapii igłowej może wykonać każdy.