czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34

Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi mat.prasowe

Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

Talia, podbródek, kark, plecy czy nawet piersi (w przypadku mężczyzn) to partie szczególnie podatne na odkładanie ,,dodatkowych fałdek”. Jak pozbyć się niepotrzebnych komórek tłuszczowych i skutecznie wyszczuplić ciało? Poznaj zabieg, który rozpuszcza tłuszcz! Być może lipoliza iniekcyjna okaże się rozwiązaniem Twoich problemów!

Podstawowa zasada działania lipolizy iniekcyjnej 

Optymalna ilość tkanki tłuszczowej jest niezbędna. Pełni funkcje termoizolacyjne, stanowi magazyn energii i podporę dla skóry. Jednak jej nadmiar jest problemem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym.

Na szczęście tkankę tłuszczową można redukować na wiele sposobów. Jest wrażliwa zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Poddaje się także działaniu substancji inicjujących rozpad jej komórek. Lipoliza to nic innego, jak rozpuszczanie tłuszczu. Po uszkodzeniu tkanki jej komórki zostają kolejno wchłonięte na drodze naturalnych procesów metabolicznych i spożytkowane na poczet energii lub wydalane z organizmu. 

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji dokładnie w miejsce, które wymaga wyszczuplenia. Zwykle stosuje się fosfatydylocholinę, deoksycholan sodu lub preparat skojarzony. Możliwość precyzyjnego dotarcia w miejsce problemu to jedna z podstawowych zalet tego zabiegu. Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi jest wykonywana w celu redukcji nawet opornej tkanki tłuszczowej na takich partiach ciała, jak np.:

 • podbródek,
 • kark,
 • bryczesy, 
 • plecy, 
 • ramiona, 
 • uda,
 • talia i ,,boczki”,
 • piersi (ginekomastia u mężczyzn). 

Lipoliza to nic innego, jak kontrolowane wywołanie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu trójglicerydów zawartych w tkance tłuszczowej. W efekcie powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, a obszar zabiegowy ulega wyraźnemu wyszczupleniu.  

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg? 

Lipoliza iniekcyjna, chociaż wymaga wykonania nakłucia, jest zaliczana do zabiegów małoinwazyjnych. Nie ma potrzeby nacinania tkanek skalpelem czy poddawania się znieczuleniu ogólnemu. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. W pierwszej kolejności skóra w obszarze wymagającym poprawy zostaje miejscowo znieczulona. 

W następnym kroku lekarz za pomocą iniekcji (wstrzykiwania cienką igłą) podaje specjalny preparat, który w sposób kontrolowany inicjuje rozpad tkanki tłuszczowej. Dzieje się to m.in. dzięki zainicjowaniu stanu zapalnego. Bezpośrednio po takiej procedurze, która trwa maksymalnie pół godziny, można wrócić do domu. To metoda wysoce skuteczna i jednocześnie ingerująca w ciągłość tkanek w sposób minimalny. 

Na jakie efekty można liczyć po lipolizie? 

Po lipolizie iniekcyjnej tkanka tłuszczowa w obszarze zabiegowym zaczyna obumierać. Nie dzieje się to jednak od razu, co przekłada się na uzyskanie naturalnie wyglądających efektów. 

W zależności od indywidualnych wskazań, głównie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym, konieczne może być wykonanie kilku powtórzeń. Najczęściej zalecane jest poddanie się serii zabiegowej składającej się z 2–5 zabiegów. Po ukończeniu pełnej terapii można spodziewać się, że tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana po upływie ok. 2–3 miesięcy. Wówczas możesz zauważyć np.  zmniejszenie obwodu talii nawet o 4–5 cm oraz widoczną redukcję tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała. 

Co ważne, raz zniszczone adipocyty (komórki tłuszczu) nie posiadają zdolności do regeneracji. Lipoliza iniekcyjna jest więc zabiegiem, który daje spektakularne i trwałe efekty. Oczywiście ta metoda nie chroni przed ponownym przybraniem na wadze, dlatego w celu utrzymania efektów, należy dbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną, co pomaga w utrzymaniu optymalnej wagi ciała. 

Jeśli oporna tkanka tłuszczowa jest również Twoim problemem, zachęcamy do konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Specjalista zapozna się z Twoim problemem i wskaże dedykowany sposób postępowania, który pomoże Ci uzyskać piękną sylwetkę bez niedoskonałości.   

 • Pomoc drogowa – jakie wsparcie zapewnia w trasie?
  Pomoc drogowa – jakie wsparcie zapewnia w trasie?

  Awarie, usterki i wypadki zdarzają się niezależnie od tego, jak długa jest twoja podróż samochodem. Jeśli w trasie znalazłeś się w kryzysowej sytuacji, nie musisz samodzielnie szukać najlepszego rozwiązania – pomoc drogowa to pełna obsługa zdarzeń drogowych. Jakie usługi zapewnia wyspecjalizowana firma? Kto skorzysta ze wsparcia? Sprawdź, na co możesz liczyć wybierając numer pomocy drogowej.

  Napisano wtorek, 30 maj 2023 11:36
 • Najlepszy fotograf ślubny z Warszawy
  Najlepszy fotograf ślubny z Warszawy

  Szukasz doskonałego fotografa ślubnego z Warszawy, który uwieczni najpiękniejsze chwile tego wyjątkowego dnia? Poznaj niezwykłego artystę, który przeniesie Twoje wspomnienia na kolejny poziom. Fotograf ślubny z Warszawy, Michał, to prawdziwy mistrz w swoim fachu. Jego pasja do tworzenia pięknych obrazów i umiejętność uchwycenia autentycznych emocji sprawiają, że jego prace są wyjątkowe i pełne życia. Michał wie, jak stworzyć unikalną atmosferę i złapać najważniejsze momenty, które z pewnością rozpalą Twoje serce za każdym razem, gdy spojrzysz na te zdjęcia.

  Napisano wtorek, 30 maj 2023 11:00
 • Aktywne półkolonie letnie – na czym polegają zajęcia w mieście?
  Aktywne półkolonie letnie – na czym polegają zajęcia w mieście?

  Wakacje to czas wolny od szkoły, w którym dzieci wymagają nie tylko opieki, ale także dobrej zabawy. Czy można połączyć jedno z drugim? Tak, a co więcej, zrobisz to wciąż chodząc do pracy. Prowadzone przez doświadczonych animatorów półkolonie letnie w Szczecinie to najlepszy sposób, aby odciążyć rodziców zapewniając najmłodszym godziny wypełnione rozmaitymi aktywnościami. Jakie atrakcje czekają na małych uczestników? Sprawdź, czego możesz spodziewać się po półkoloniach.

  Napisano niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Prześcieradło 120x200 - idealne rozwiązanie dla małych łóżek
  Prześcieradło 120x200 - idealne rozwiązanie dla małych łóżek

  Jeśli poszukujesz prześcieradła na małe łóżko, o wymiarach 120x200 cm, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, wymiary te idealnie pasują do łóżek jednoosobowych, niewielkich sof lub rozkładanych foteli. Jest to również dobre rozwiązanie dla dzieci, które potrzebują mniejszej powierzchni do spania.

  Napisano piątek, 12 maj 2023 11:42
 • Kiszona kapusta i jej rola w zdrowej diecie
  Kiszona kapusta i jej rola w zdrowej diecie

  Kiszonki znane są z pozytywnego wpływu na zdrowie, nic więc dziwnego, że po przepisy na nie sięgamy coraz chętniej. I choć kisić możemy prawie wszystko, wciąż najpopularniejszym przysmakiem tego typu pozostaje kiszona kapusta. Dlaczego warto włączyć ją do swego menu? W jaki sposób dieta z takim dodatkiem wpłynie na ogólny stan naszego zdrowia?

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:20
 • Wiesiołek - co to jest i jakie ma właściwości?
  Wiesiołek - co to jest i jakie ma właściwości?

  Wiesiołek, znany również jako wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis), to fascynująca roślina z rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej, ale obecnie rozprzestrzenił się na wiele innych kontynentów, w tym Europę i Azję. Wiesiołek jest rośliną dwuletnią, co oznacza, że przez pierwszy rok wytwarza jedynie rozetę liści, a w drugim roku kwitnie i wytwarza nasiona.

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:18
 • Ocet jabłkowy - kiedy warto go stosować?
  Ocet jabłkowy - kiedy warto go stosować?

  Od pewnego czasu wracamy do naturalnych produktów, które stanowią ciekawą alternatywę dla drogich leków z apteki. Jak się okazuje, istnieje wiele rozwiązań, które są niedoceniane. Wśród nich jest ocet jabłkowy. Nie bez powodu przez wiele kobiet nazywany się jednym z najpotężniejszych sprzymierzeńców w dbaniu o urodę i zdrowie. Posiada wiele cennych składników, dzięki którym możemy zadbać o praktycznie całe swoje ciało.

  Napisano środa, 24 maj 2023 08:10
 • Osłony foliowe na buty w szpitalu - po co się je zakłada?
  Osłony foliowe na buty w szpitalu - po co się je zakłada?

  Osłony foliowe na buty to niepozorne, a jednak niezwykle istotne elementy wyposażenia placówek medycznych, w tym szpitali. Przemyślana konstrukcja, niewielkie rozmiary oraz łatwość użytkowania sprawiają, że są niezastąpione w codziennym funkcjonowaniu instytucji zdrowia. Przede wszystkim, takie osłony mają za zadanie ochronę przed przenoszeniem drobnoustrojów i zanieczyszczeń z zewnątrz do sterylnego środowiska szpitala. W ten sposób mają bezpośredni wpływ na utrzymanie higieny i bezpieczeństwa pacjentów.

  Napisano środa, 17 maj 2023 11:25
 • Atrakcyjna oferta sieci Żabka: franczyza z wkładem własnym 5 000 złotych
  Atrakcyjna oferta sieci Żabka: franczyza z wkładem własnym 5 000 złotych

  Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na otwarcie własnego sklepu spożywczego jest franczyza. W małym mieście dobrze postawić na sprawdzoną i znaną markę. Dobrym przykładem jest sieć Żabka, która oferuje atrakcyjne warunki dla potencjalnych franczyzobiorców. Własny biznes za ok. 5 tysięcy złotych? To jak najbardziej możliwe!

  Napisano środa, 10 maj 2023 16:43
 • Dlaczego wybór pomocy drogowej w Niemczech ma tak duże znaczenie?
  Dlaczego wybór pomocy drogowej w Niemczech ma tak duże znaczenie?

  Niemcy są ostatnio jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży, zarówno tych firmowych, jak i prywatnych. Brak stania na granicy pozwala na szybkie przemieszczenia się pomiędzy Polską a Niemcami. Warto podkreślić, że jest to wyjątkowo wygodne, szczególnie biorąc pod uwagę podróż własnym samochodem.

  Napisano poniedziałek, 08 maj 2023 11:31