czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34

Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi mat.prasowe

Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

Talia, podbródek, kark, plecy czy nawet piersi (w przypadku mężczyzn) to partie szczególnie podatne na odkładanie ,,dodatkowych fałdek”. Jak pozbyć się niepotrzebnych komórek tłuszczowych i skutecznie wyszczuplić ciało? Poznaj zabieg, który rozpuszcza tłuszcz! Być może lipoliza iniekcyjna okaże się rozwiązaniem Twoich problemów!

Podstawowa zasada działania lipolizy iniekcyjnej 

Optymalna ilość tkanki tłuszczowej jest niezbędna. Pełni funkcje termoizolacyjne, stanowi magazyn energii i podporę dla skóry. Jednak jej nadmiar jest problemem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym.

Na szczęście tkankę tłuszczową można redukować na wiele sposobów. Jest wrażliwa zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Poddaje się także działaniu substancji inicjujących rozpad jej komórek. Lipoliza to nic innego, jak rozpuszczanie tłuszczu. Po uszkodzeniu tkanki jej komórki zostają kolejno wchłonięte na drodze naturalnych procesów metabolicznych i spożytkowane na poczet energii lub wydalane z organizmu. 

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji dokładnie w miejsce, które wymaga wyszczuplenia. Zwykle stosuje się fosfatydylocholinę, deoksycholan sodu lub preparat skojarzony. Możliwość precyzyjnego dotarcia w miejsce problemu to jedna z podstawowych zalet tego zabiegu. Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi jest wykonywana w celu redukcji nawet opornej tkanki tłuszczowej na takich partiach ciała, jak np.:

 • podbródek,
 • kark,
 • bryczesy, 
 • plecy, 
 • ramiona, 
 • uda,
 • talia i ,,boczki”,
 • piersi (ginekomastia u mężczyzn). 

Lipoliza to nic innego, jak kontrolowane wywołanie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu trójglicerydów zawartych w tkance tłuszczowej. W efekcie powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, a obszar zabiegowy ulega wyraźnemu wyszczupleniu.  

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg? 

Lipoliza iniekcyjna, chociaż wymaga wykonania nakłucia, jest zaliczana do zabiegów małoinwazyjnych. Nie ma potrzeby nacinania tkanek skalpelem czy poddawania się znieczuleniu ogólnemu. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. W pierwszej kolejności skóra w obszarze wymagającym poprawy zostaje miejscowo znieczulona. 

W następnym kroku lekarz za pomocą iniekcji (wstrzykiwania cienką igłą) podaje specjalny preparat, który w sposób kontrolowany inicjuje rozpad tkanki tłuszczowej. Dzieje się to m.in. dzięki zainicjowaniu stanu zapalnego. Bezpośrednio po takiej procedurze, która trwa maksymalnie pół godziny, można wrócić do domu. To metoda wysoce skuteczna i jednocześnie ingerująca w ciągłość tkanek w sposób minimalny. 

Na jakie efekty można liczyć po lipolizie? 

Po lipolizie iniekcyjnej tkanka tłuszczowa w obszarze zabiegowym zaczyna obumierać. Nie dzieje się to jednak od razu, co przekłada się na uzyskanie naturalnie wyglądających efektów. 

W zależności od indywidualnych wskazań, głównie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym, konieczne może być wykonanie kilku powtórzeń. Najczęściej zalecane jest poddanie się serii zabiegowej składającej się z 2–5 zabiegów. Po ukończeniu pełnej terapii można spodziewać się, że tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana po upływie ok. 2–3 miesięcy. Wówczas możesz zauważyć np.  zmniejszenie obwodu talii nawet o 4–5 cm oraz widoczną redukcję tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała. 

Co ważne, raz zniszczone adipocyty (komórki tłuszczu) nie posiadają zdolności do regeneracji. Lipoliza iniekcyjna jest więc zabiegiem, który daje spektakularne i trwałe efekty. Oczywiście ta metoda nie chroni przed ponownym przybraniem na wadze, dlatego w celu utrzymania efektów, należy dbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną, co pomaga w utrzymaniu optymalnej wagi ciała. 

Jeśli oporna tkanka tłuszczowa jest również Twoim problemem, zachęcamy do konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Specjalista zapozna się z Twoim problemem i wskaże dedykowany sposób postępowania, który pomoże Ci uzyskać piękną sylwetkę bez niedoskonałości.   

 • Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo
  Znany podróżnik z Płocka aresztowany w Kongo

  Mariusz Majewski, podróżnik z Płocka i rekordzista Guinnessa, znalazł się w dramatycznej sytuacji w Demokratycznej Republice Konga. 52 - letni Polak, który odwiedził wszystkie kraje członkowskie ONZ, w tym Koreę Północną, stał się ofiarą ciężkich oskarżeń i pokazowego procesu, którego konsekwencje mogą być dla niego tragiczne. Jego historia rzuca światło na losy obcokrajowców, w regionach konfliktowych oraz zawiłości międzynarodowej dyplomacji.

  Napisano piątek, 24 maj 2024 08:53
 • Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku
  Kryzys w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku

  Ponowne problemy w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPZ ZOZ w Płońsku, przypominają sytuację z września ubiegłego roku. Wówczas, podobnie jak teraz, pracownicy tego zakładu złożyli wypowiedzenia, sygnalizując głębokie niezadowolenie z warunków pracy. Problem, który wydawał się być chwilowo rozwiązany, powrócił z nową siłą, rzucając światło na istotne niedociągnięcia w zarządzaniu placówką.

  Napisano czwartek, 23 maj 2024 09:25
 • Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!
  Bartek Wasilewski z Płocka zwycięzcą - Mam Talent!

  W świecie rozrywki, odniesiony sukces często idzie w parze z niechcianą uwagą. Nie inaczej było w przypadku 14 - letniego Bartka Wasilewskiego z Płocka, który swoim talentem raperskim zdobył serca jury oraz widzów programu "Mam Talent", wygrywając główną nagrodę w wysokości 300 tys. zł. Wydarzenie to, choć tak radosne, wywołało także negatywne odczucia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 09:39
 • Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom
  Wspierająca szkoła w Płocku - program przeciwdziałania samobójstwom

  W Polsce, problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, staje się coraz bardziej widoczny. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, depresja znajduje się wśród głównych przyczyn samobójstw, które są czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby wsparcia emocjonalnego młodych ludzi, Fundacja Adamed, we współpracy z serwisem Życie Warte Jest Rozmowy, realizuje program "Wspierająca Szkoła".

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:50
 • Co to Day SPA i czy warto?
  Co to Day SPA i czy warto?

  W zgiełku codziennego życia, pełnego stresu i niekończących się obowiązków, coraz więcej osób poszukuje sposobów na regenerację sił i odprężenie. Jednym z takich rozwiązań jest Day SPA, czyli miejsce, gdzie można poddać się różnego rodzaju zabiegom relaksacyjnym i pielęgnacyjnym w ciągu jednego dnia. Ale czy warto skorzystać z tego typu oferty? Czy Day SPA to tylko chwilowy trend, czy może trwały element stylu życia współczesnych ludzi?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:01
 • Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?
  Spożywanie propolis - jaki ma wpływ na zdrowie?

  Kiedy mówimy o produktach pszczelich, miód jest zwykle tym, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Ale czy wiesz, że istnieje inny produkt pszczeli, który może przynieść równie wiele korzyści dla zdrowia? Mowa o propolisie - naturalnej substancji produkowanej przez pszczoły, której właściwości lecznicze są coraz bardziej doceniane. Propolis to klejowata substancja, którą pszczoły zbierają z pąków drzew i roślin, a następnie przetwarzają w swoim organizmie. Stosują go do uszczelniania i dezynfekcji ula. Czy jednak propolis ma wpływ na nasze zdrowie?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 07:59
 • Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk
  Kwitnące ogrody - piknik rodzinny w powiecie Płońsk

  Kwitnące ogrody i sportowa rywalizacja, znów stały się osią niedzielnego spędzania czasu, w malowniczej lokalizacji szkółki leśnej, w Kucharach Królewskich. Impreza organizowana przez Nadleśnictwo Płońsk, zyskała popularność nie tylko wśród mieszkańców gminy Sochocin, ale również wśród licznie przybyłych gości, z różnych części Polski. To szczególne wydarzenie, odbyło się 19 maja, oferując zarówno atrakcje edukacyjne, jak i sportowe.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 10:21
 • Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku
  Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku

  Wkrótce mieszkańcy Płocka i okolic, będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym wydarzeniu, które od lat gromadzi katolickie rodziny z całej diecezji. Mowa tu o 12. Marszu dla Życia i Rodziny oraz 3. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędą się w dniach 26 oraz 31 maja. Organizatorami tych uroczystości, są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz diecezjalna kuria. Celem wydarzenia, jest promowanie wartości, jakie niesie ze sobą małżeństwo, rodzina oraz życie.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 08:36
 • Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia
  Stypendia dla artystów w Płocku - nowy program wsparcia

  Miasto Płock, rozpoczyna nowy rozdział w polityce kulturalnej, wprowadzając program stypendialny skierowany do młodych twórców. Inicjatywa ta, ma na celu wsparcie artystycznych pasji i talentów mieszkańców, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności poprzez realizację autorskich projektów. Zróżnicowane wsparcie finansowe, które przewiduje program, pozwoli na zrealizowanie marzeń wielu młodych artystów, o szerokim spektrum zainteresowań.

  Napisano środa, 15 maj 2024 17:39
 • Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie
  Nowe iwestycje na lotnisku w Modlinie

  Lotnisko w Modlinie, jako ważny punkt na mapie polskiej infrastruktury lotniczej, ogłasza szereg innowacyjnych inwestycji, które mają na celu nie tylko poprawę komfortu pasażerów, ale również wprowadzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Inicjatywy te, stawiają na zrównoważony rozwój i inteligentne zarządzanie, co odróżnia je od innych, bardziej ekspansywnych projektów, jak Centralny Port Komunikacyjny. Jakie zmiany zapowiedziano i jak mogą one wpłynąć na przyszłość lotniska?

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 09:56