czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34

Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi mat.prasowe

Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

Talia, podbródek, kark, plecy czy nawet piersi (w przypadku mężczyzn) to partie szczególnie podatne na odkładanie ,,dodatkowych fałdek”. Jak pozbyć się niepotrzebnych komórek tłuszczowych i skutecznie wyszczuplić ciało? Poznaj zabieg, który rozpuszcza tłuszcz! Być może lipoliza iniekcyjna okaże się rozwiązaniem Twoich problemów!

Podstawowa zasada działania lipolizy iniekcyjnej 

Optymalna ilość tkanki tłuszczowej jest niezbędna. Pełni funkcje termoizolacyjne, stanowi magazyn energii i podporę dla skóry. Jednak jej nadmiar jest problemem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym.

Na szczęście tkankę tłuszczową można redukować na wiele sposobów. Jest wrażliwa zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Poddaje się także działaniu substancji inicjujących rozpad jej komórek. Lipoliza to nic innego, jak rozpuszczanie tłuszczu. Po uszkodzeniu tkanki jej komórki zostają kolejno wchłonięte na drodze naturalnych procesów metabolicznych i spożytkowane na poczet energii lub wydalane z organizmu. 

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji dokładnie w miejsce, które wymaga wyszczuplenia. Zwykle stosuje się fosfatydylocholinę, deoksycholan sodu lub preparat skojarzony. Możliwość precyzyjnego dotarcia w miejsce problemu to jedna z podstawowych zalet tego zabiegu. Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi jest wykonywana w celu redukcji nawet opornej tkanki tłuszczowej na takich partiach ciała, jak np.:

 • podbródek,
 • kark,
 • bryczesy, 
 • plecy, 
 • ramiona, 
 • uda,
 • talia i ,,boczki”,
 • piersi (ginekomastia u mężczyzn). 

Lipoliza to nic innego, jak kontrolowane wywołanie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu trójglicerydów zawartych w tkance tłuszczowej. W efekcie powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, a obszar zabiegowy ulega wyraźnemu wyszczupleniu.  

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg? 

Lipoliza iniekcyjna, chociaż wymaga wykonania nakłucia, jest zaliczana do zabiegów małoinwazyjnych. Nie ma potrzeby nacinania tkanek skalpelem czy poddawania się znieczuleniu ogólnemu. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. W pierwszej kolejności skóra w obszarze wymagającym poprawy zostaje miejscowo znieczulona. 

W następnym kroku lekarz za pomocą iniekcji (wstrzykiwania cienką igłą) podaje specjalny preparat, który w sposób kontrolowany inicjuje rozpad tkanki tłuszczowej. Dzieje się to m.in. dzięki zainicjowaniu stanu zapalnego. Bezpośrednio po takiej procedurze, która trwa maksymalnie pół godziny, można wrócić do domu. To metoda wysoce skuteczna i jednocześnie ingerująca w ciągłość tkanek w sposób minimalny. 

Na jakie efekty można liczyć po lipolizie? 

Po lipolizie iniekcyjnej tkanka tłuszczowa w obszarze zabiegowym zaczyna obumierać. Nie dzieje się to jednak od razu, co przekłada się na uzyskanie naturalnie wyglądających efektów. 

W zależności od indywidualnych wskazań, głównie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym, konieczne może być wykonanie kilku powtórzeń. Najczęściej zalecane jest poddanie się serii zabiegowej składającej się z 2–5 zabiegów. Po ukończeniu pełnej terapii można spodziewać się, że tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana po upływie ok. 2–3 miesięcy. Wówczas możesz zauważyć np.  zmniejszenie obwodu talii nawet o 4–5 cm oraz widoczną redukcję tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała. 

Co ważne, raz zniszczone adipocyty (komórki tłuszczu) nie posiadają zdolności do regeneracji. Lipoliza iniekcyjna jest więc zabiegiem, który daje spektakularne i trwałe efekty. Oczywiście ta metoda nie chroni przed ponownym przybraniem na wadze, dlatego w celu utrzymania efektów, należy dbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną, co pomaga w utrzymaniu optymalnej wagi ciała. 

Jeśli oporna tkanka tłuszczowa jest również Twoim problemem, zachęcamy do konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Specjalista zapozna się z Twoim problemem i wskaże dedykowany sposób postępowania, który pomoże Ci uzyskać piękną sylwetkę bez niedoskonałości.   

 • Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy
  Przejdźmy do kampera, karawaning jest trendy

  Jeśli kupiłeś kamper lub myślisz już o zakupie czegoś do kampera na pewno interesujesz się wycieczkami w wolnej postaci. Na pewno lubisz wolność i swobodę podróżowania, nie przepadasz za przepełnionymi i zatłoczonymi hotelami ani wycieczkami typu last minutę, gdzie każdy element takiej wycieczki jest ustalony i niezmienialny.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 21:26
 • Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom
  Petsitters - miejsce, w którym Twój pupil znajdzie drugi dom

  Nie wiesz, co zrobić ze zwierzęciem, gdy wyjeżdżasz w podróż służbową, na wakacje lub w innej sprawie do innego miasta lub kraju? Istnieje kilka rozwiązań! Pierwsza opcja to szukanie pomocy u znajomych, przyjaciół, krewnych, którzy pod Twoją nieobecność będą mogli zaopiekować się zwierzakiem.

  Napisano piątek, 27 styczeń 2023 14:29
 • Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?
  Czym się kierować przy wyborze kosiarki elektrycznej?

  Piękny i zadbany ogród jest marzeniem każdego właściciela domku jednorodzinnego. Chcesz zatroszczyć się o trawnik na swojej działce? Zależy Ci na stworzeniu praktycznej strefy relaksu i wypoczynku dla całej rodziny? Szukasz idealnej kosiarki elektrycznej? W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym kierować się podczas jej zakupu.

  Napisano czwartek, 26 styczeń 2023 17:03
 • O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?
  O czym należy pamiętać urządzając imprezę okolicznościową?

  Imprezy okolicznościowe w Warszawie cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które mają już dość zamknięcia w czterech ścianach własnego domu, co było standardem przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

  Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 13:47
 • Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn
  Przełom w walce z problemami z erekcją. To odkrycie może zmienić życie wielu mężczyzn

  Z problemem erekcji spotyka się bardzo wielu mężczyzn, choć niestety wciąż jest to temat tabu.

  Napisano poniedziałek, 16 styczeń 2023 19:49
 • Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?
  Pamiętaj o śniadaniu – dlaczego pierwszy posiłek jest tak ważny?

  Śniadanie dostarcza paliwa na dzień dobry – to najważniejszy posiłek dnia i powinien być jak najlepiej przygotowany. Wolisz dania na słodko czy w wersji wytrawnej? Duże znaczenie ma też drugie śniadanie zabierane zwykle do pracy – gotowe kanapki lub sałatki, pożywne smoothie albo domowe ciastka owsiane dodadzą energii i umilą południe.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:18
 • Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?
  Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?

  Jeszcze niedawno jedyną dostępną opcją nadania i odbioru paczek były usługi pocztowe. Szybkość realizacji zamówienia czy konieczność stania w długich kolejkach jedynie zniechęcały do korzystania z tej opcji.

  Napisano wtorek, 10 styczeń 2023 14:13
 • Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?
  Zaskórniki – jak powstają? W jaki sposób można się ich pozbyć?

  Zaskórniki często kojarzone są z młodą cerą trądzikową oraz z osobami w wieku młodzieńczym. Jednak mogą one pojawić się w każdym wieku. Czasami można spotkać się też z nazwą wągry. Czym dokładnie są zaskórniki? W jaki sposób je rozpoznać i jak można je bezpiecznie usunąć? Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

  Napisano wtorek, 03 styczeń 2023 11:41
 • Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!
  Planujesz zimowy wypoczynek - Hotel Björnson to najlepszy wybór!

  Zimowy czas dla wielu osób jest jednoznaczny z sezonem urlopowym i wypoczynkiem.

  Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:08
 • Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji
  Klasyczna elegancja na korcie – odzież tenisowa polskiej produkcji

  Świat sportowy pokochał Igę Świątek, która zachwyca swoimi sukcesami oraz tenisa, dyscyplinę sportową, która dzięki Idze stała się jeszcze bardziej popularna. Nie wystarczy jednak odwiedzić kort tenisowy – trzeba też wiedzieć, jak ubrać się do gry.

  Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:26