czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34

Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi mat.prasowe

Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

Talia, podbródek, kark, plecy czy nawet piersi (w przypadku mężczyzn) to partie szczególnie podatne na odkładanie ,,dodatkowych fałdek”. Jak pozbyć się niepotrzebnych komórek tłuszczowych i skutecznie wyszczuplić ciało? Poznaj zabieg, który rozpuszcza tłuszcz! Być może lipoliza iniekcyjna okaże się rozwiązaniem Twoich problemów!

Podstawowa zasada działania lipolizy iniekcyjnej 

Optymalna ilość tkanki tłuszczowej jest niezbędna. Pełni funkcje termoizolacyjne, stanowi magazyn energii i podporę dla skóry. Jednak jej nadmiar jest problemem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym.

Na szczęście tkankę tłuszczową można redukować na wiele sposobów. Jest wrażliwa zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Poddaje się także działaniu substancji inicjujących rozpad jej komórek. Lipoliza to nic innego, jak rozpuszczanie tłuszczu. Po uszkodzeniu tkanki jej komórki zostają kolejno wchłonięte na drodze naturalnych procesów metabolicznych i spożytkowane na poczet energii lub wydalane z organizmu. 

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji dokładnie w miejsce, które wymaga wyszczuplenia. Zwykle stosuje się fosfatydylocholinę, deoksycholan sodu lub preparat skojarzony. Możliwość precyzyjnego dotarcia w miejsce problemu to jedna z podstawowych zalet tego zabiegu. Lipoliza w Klinice Novodrem w Łodzi jest wykonywana w celu redukcji nawet opornej tkanki tłuszczowej na takich partiach ciała, jak np.:

 • podbródek,
 • kark,
 • bryczesy, 
 • plecy, 
 • ramiona, 
 • uda,
 • talia i ,,boczki”,
 • piersi (ginekomastia u mężczyzn). 

Lipoliza to nic innego, jak kontrolowane wywołanie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu trójglicerydów zawartych w tkance tłuszczowej. W efekcie powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, a obszar zabiegowy ulega wyraźnemu wyszczupleniu.  

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg? 

Lipoliza iniekcyjna, chociaż wymaga wykonania nakłucia, jest zaliczana do zabiegów małoinwazyjnych. Nie ma potrzeby nacinania tkanek skalpelem czy poddawania się znieczuleniu ogólnemu. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. W pierwszej kolejności skóra w obszarze wymagającym poprawy zostaje miejscowo znieczulona. 

W następnym kroku lekarz za pomocą iniekcji (wstrzykiwania cienką igłą) podaje specjalny preparat, który w sposób kontrolowany inicjuje rozpad tkanki tłuszczowej. Dzieje się to m.in. dzięki zainicjowaniu stanu zapalnego. Bezpośrednio po takiej procedurze, która trwa maksymalnie pół godziny, można wrócić do domu. To metoda wysoce skuteczna i jednocześnie ingerująca w ciągłość tkanek w sposób minimalny. 

Na jakie efekty można liczyć po lipolizie? 

Po lipolizie iniekcyjnej tkanka tłuszczowa w obszarze zabiegowym zaczyna obumierać. Nie dzieje się to jednak od razu, co przekłada się na uzyskanie naturalnie wyglądających efektów. 

W zależności od indywidualnych wskazań, głównie objętości tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym, konieczne może być wykonanie kilku powtórzeń. Najczęściej zalecane jest poddanie się serii zabiegowej składającej się z 2–5 zabiegów. Po ukończeniu pełnej terapii można spodziewać się, że tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana po upływie ok. 2–3 miesięcy. Wówczas możesz zauważyć np.  zmniejszenie obwodu talii nawet o 4–5 cm oraz widoczną redukcję tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała. 

Co ważne, raz zniszczone adipocyty (komórki tłuszczu) nie posiadają zdolności do regeneracji. Lipoliza iniekcyjna jest więc zabiegiem, który daje spektakularne i trwałe efekty. Oczywiście ta metoda nie chroni przed ponownym przybraniem na wadze, dlatego w celu utrzymania efektów, należy dbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną, co pomaga w utrzymaniu optymalnej wagi ciała. 

Jeśli oporna tkanka tłuszczowa jest również Twoim problemem, zachęcamy do konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Specjalista zapozna się z Twoim problemem i wskaże dedykowany sposób postępowania, który pomoże Ci uzyskać piękną sylwetkę bez niedoskonałości.   

 • Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?
  Jaki Internet wybrać dla dziecka? Który sprawdzi się najlepiej do nauki?

  Dostęp do dobrego łącza internetowego jest niezbędny nie tylko studentom, lecz także dzieciom w trakcie roku szkolnego.

  Napisano sobota, 01 październik 2022 14:32
 • Na czym polega odfrankowanie kredytu?
  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

  Posiadacze kredytów frankowych, których wciąż jest aktywnych ponad 400 000, mogą dziś wyjść na drogę sądową z bankiem kredytującym.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:47
 • Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?
  Dlaczego warto mieć adwokata podczas zatrzymania i przesłuchania?

  Zostałeś zatrzymany przez Policję lub otrzymałeś wezwanie by stawić się na komendę w charakterze świadka. Przesłuchanie zawsze wiąże się z dużym stresem, szczególnie dla osób, które w swoim życiu raczej starały się nie wchodzić w konflikt z prawem.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:45
 • Streaming vs. telewizja – wady i zalety
  Streaming vs. telewizja – wady i zalety

  Ostatnie lata nie są łatwe dla tradycyjnej telewizji. Coraz większa popularność transmisji online, a wraz z nimi coraz większa liczba kanałów oferujących streaming wideo na życzenie, skutecznie odbiera telewizji widzów.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 11:40
 • Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?
  Lipoliza – na czym polega iniekcyjny rozpad tkanki tłuszczowej?

  Nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu. Często nawet pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety na niektórych obszarach ciała gromadzi się szczególnie oporna tkanka tłuszczowa.

  Napisano czwartek, 15 wrzesień 2022 13:34
 • Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?
  Drzwi balkonowe – łatwiej otwierać czy przesuwać?

  Jeszcze parę dekad temu taki dylemat właściwie nie istniał. Drzwi balkonowe były do bólu typowe oraz wykonane tak, że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. To powodowało, że w każdą próbę otwarcia trzeba było włożyć sporą siłę, która musiała być jeszcze większa przy zamykaniu.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:55
 • Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji
  Wszystko, co warto wiedzieć o masturbacji

  Masturbacja, określana także jako onanizm czy autoerotyzm to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. To naturalny etap w rozwoju seksualności człowieka, choć często potępiany w wielu kulturach i religiach.

  Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 09:50
 • Dużo pracy w opiece w Niemczech
  Dużo pracy w opiece w Niemczech

  Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech jeszcze nigdy nie miały tak dobrego położenia jak obecnie.

  Napisano środa, 07 wrzesień 2022 16:30
 • Co to jest ploter i jak działa?
  Co to jest ploter i jak działa?

  Plotery to urządzenia o różnych funkcjach. Zazwyczaj kojarzą się z drukiem wielkoformatowym, lecz ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżnia się kilka rodzajów ploterów, które różnią się swoimi funkcjami. Czym dokładnie jest ploter? Jak działa i jakie są jego rodzaje? Kiedy warto zainwestować w takie urządzanie? Sprawdź w tym artykule.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:35
 • Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!
  Kiedy należy skonsultować się z chirurgiem – tych problemów nie wolno bagatelizować!

  Bywają dolegliwości, które, choć są dokuczliwe, wyjadają się nieszkodliwe, dlatego wiele osób zwleka z wizytą u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że nawet te początkowo niegroźne zmiany, mogę nieleczone prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

  Napisano poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:31