środa, 24 kwiecień 2024 09:16

Ostatni kwietniowy weekend w Płocku - jakie atrakcje?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Płock Płock fot: pixabay

Przed nami, pełen atrakcji ostatni weekend kwietnia w Płocku. Główną atrakcją, będzie otwarcie nowoczesnego aquaparku Miodolanka, na które mieszkańcy czekali z niecierpliwością. Otwarcie to zaplanowano na sobotę o godzinie 6:00. Obiekt, oferujący m.in. zjeżdżalnie wodne, basen sportowy oraz strefę spa, będzie dostępny codziennie aż do 22:00. Szczególnie warte uwagi są cztery zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności, w tym ekstremalna "aqualoop", która zapewnia niemal pionowy ślizg przez trzy piętra.

Inne atrakcje w sobotę

Tego samego dnia, ale o godzinie 18:00, swoje drzwi otworzy Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego, w Wiączeminie Polskim, gdzie odbędzie się wydarzenie "Sadzenie ziemniaków". Uczestnicy, będą mieli okazję posadzić stare odmiany ziemniaków, metodami tradycyjnymi i spróbować dawnych potraw z tego warzywa.

Rocznica urodzin Kanta w tnp

22 kwietnia 2024 roku, przypada trzechsetna rocznica urodzin, wybitnego filozofa Immanuela Kanta. Z tej okazji Sekcja Nauk Społecznych Towarzystwa Naukowego Płockiego, zaprasza na odczyt dr. Bartosza Działoszyńskiego, który odbędzie się w czwartek o godzinie 17:00. Tematem spotkania, będą dzieła Kanta znajdujące się w zbiorach Biblioteki im. Zielińskich TNP. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zgłębienia myśli Kanta, zwłaszcza w kontekście jego "Krytyki czystego rozumu".

Sztuka i muzyka w płockiej galerii sztuki i państwowej szkole muzycznej

W czwartek o godzinie 18:00, Płocka Galeria Sztuki, zaprasza na wernisaż wystawy "Andrzej A. Sadowski. Malarstwo". To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć fotorealistyczne obrazy zmarłego w 2016 roku łódzkiego artysty, który czerpał inspiracje podczas pobytów w muzeach niemieckich i amerykańskich.

Natomiast w piątek o godzinie 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert "Lata 20 & 30 – polskie i światowe przeboje" z udziałem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Będzie to doskonała okazja, do posłuchania klasycznych hitów w wykonaniu znakomitych solistów i muzyków.

Płock w ostatni weekend kwietnia stanie się miejscem, gdzie kultura, nauka i rekreacja przeplatają się, oferując mieszkańcom oraz turystom mnóstwo atrakcji. Od otwarcia Miodolanki, przez rocznicę urodzin Immanuela Kanta, aż po koncerty i wystawy - każdy znajdzie coś dla siebie. To idealny czas, aby odkrywać Płock na nowo, biorąc udział w bogatym programie kulturalnym i rekreacyjnym.

Źródło: Portal Płock