piątek, 28 styczeń 2022 18:49

Gdzie szukać sprawdzonych siłowników okiennych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
teleskop gazowy okienny teleskop gazowy okienny Pneumat

Części wysokiej jakości w dużej mierze odpowiadają za zużycie danego elementu.

 Zdarza się jednakże i tak, że nawet dobra technicznie i jakościowo część odmówi posłuszeństwa i się zepsuje. Do takich części z pewnością zaliczyć możemy siłowniki okienne i sprężyny gazowe, które narażone są na nieustanną eksploatację. To właśnie z tego powodu tak częste jest poszukiwanie ich części zamiennych.

Czym jest siłownik okienny i gdzie go znaleźć?

Siłownik okienny, to nic innego jak sprężyna gazowa, która pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie okna dachowego. Warto zauważyć w tym miejscu, że siłowniki okienne bywają także często nazywane otocznie teleskopami, ze względu na ich charakterystyczny kształt i sposób działania. Głównym zadaniem siłownika okiennego jest utrzymywanie okna otwartego, co jak wiadomo, w przypadku okien dachowych wymaga odpowiedniej siły.

siłowniki gazowe do oddymiania

siłowniki gazowe do oddymiania

Zepsuty lub nawet lekko uszkodzony siłownik okienny nie będzie w stanie utrzymać okna otwartego, co dla domowników potrafi być wyjątkowo frustrujące. Należy również zauważyć, że siłowniki okienne montowane są także w oknach dachowych używanych w zakładach przemysłowych, sklepach, budynkach urzędowych i rządowych, dlatego zapotrzebowanie na tego typu sprężyny gazowe jest wyjątkowo duże. Warto mieć to na uwadze, gdy poszukiwany jest taki siłownik do okna dachowego.  

teleskop gazowy okna dachowego

teleskop gazowy okna dachowego

Gdzie szukać dobrych siłowników okiennych?

Internet daje nam dzisiaj spore możliwości, jeśli chodzi o zakupy w sieci. Przytłaczająca ilość e-sklepów sprawia, że często czujemy się zagubieni i wówczas możemy kierować się błędnym myśleniem, podczas poszukiwania potrzebnych przedmiotów. W przypadku siłowników okiennych, najważniejszą kwestią jest ich jakość, która wpływa nie tylko na komfort podczas ich użytkowania (otwierania okien), ale także zapewnia odpowiednią trwałość. Siłownik okienny wystawiony jest na nieustanną eksploatację, szczególnie podczas okresu wiosna- lato, kiedy okna otwierane są maksymalnie często.

siłowniki gazowe dachowe

siłowniki gazowe dachowe

Warto zauważyć, że zakup siłowników okiennych lub sprężyn gazowych najczęściej opera się na cenie. Jest to w zdecydowanym stopniu uzasadnione, jednakże należy pamiętać, że wraz z niską ceną, idzie także niska jakość. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby w atrakcyjnej cenie kupić wysokiej jakości produkty. Tym sposobem jest oczywiście odwiedzenie sklepu pneumat.com, w którym dostępne są wysokiej jakości produkty, taki jak teleskop gazowy, w wyjątkowo niskich i atrakcyjnych cenach. To właśnie z tego powodu zainteresowanie tym sklepem jest tak duże.

teleskop gazowy do bagażnika

teleskop gazowy do bagażnika

 • Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku
  Zatrzymania handlarzy narkotyków w Płocku

  W ostatnim czasie, na terenie Płocka miała miejsce znacząca operacja policyjna, skierowana przeciwko handlarzom narkotyków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzięki swojej czujności i determinacji, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami.

  Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 09:38
 • Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka
  Międzynarodowa rywalizacja na kortach Płocka

  W dniu 18 kwietnia na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, przy ulicy Sportowej, rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Wydarzenie to gromadzi niemal 50 zawodników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej randze i znaczeniu w światowym kalendarzu tenisowym.

  Napisano czwartek, 18 kwiecień 2024 09:09
 • Zmiany w zarządzie Orlenu
  Zmiany w zarządzie Orlenu

  Rada nadzorcza Orlenu, ogłosiła istotne zmiany w zarządzie koncernu. Dotychczasowy członek zarządu, Józef Węgrecki, zdecydował się opuścić swoje stanowisko, kończąc tym samym swoją sześcioletnią kadencję w dniu 30 kwietnia 2024 roku. Józef Węgrecki, był jedynym członkiem zarządu, który kontynuował pracę w zarządzie z czasów, kiedy prezesem był Daniel Obajtek, co czyni jego odejście symbolicznym zakończeniem pewnej ery w historii spółki.

  Napisano środa, 17 kwiecień 2024 09:04
 • Zmiany w rynku pracy w regionie płockim
  Zmiany w rynku pracy w regionie płockim

  Rynek pracy w Polsce, w ostatnich latach odnotował znaczną poprawę. Mimo to, dysproporcje pomiędzy dużymi, a mniejszymi miastami są nadal widoczne, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. Powiat płocki, mimo że znajduje się w ekonomicznie rozwijającym się województwie mazowieckim, boryka się z wyższą stopą bezrobocia niż przeciętna krajowa czy regionalna.

  Napisano wtorek, 16 kwiecień 2024 08:06
 • KPS Płock awansuje do turnieju finałowego
  KPS Płock awansuje do turnieju finałowego

  W ostatni weekend drużyna KPS Płock uczestniczyła w półfinałowym turnieju w Łodzi, mającym na celu awans do drugiej ligi centralnej. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Resursa Łódź, AZS UWM Olsztyn oraz BAS 2 Białystok. Zmagania te, były kolejnym etapem dla dwóch najlepszych drużyn, które uzyskały możliwość gry w finale o awans do wyższej ligi.

  Napisano poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:25
 • Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników
  Gmina Płońsk - bohaterska interwencja strażaków - ochotników

  W spokojnej miejscowości Ćwiklin, w gminie Płońsk, doszło do dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna i odważna reakcja dwóch strażaków -ochotników z Kołozębia. Sławomir Rosa i Łukasz Sawicki wykazali się niezwykłym heroizmem, ratując życie tonącego 17-latka.

  Napisano piątek, 12 kwiecień 2024 10:17
 • Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin
  Alarm na lotnisku Warszawa - Modlin

  W środowy wieczór, na lotnisku Warszawa - Modlin doszło do ewakuacji 200 osób i chwilowego zamieszania, spowodowanego zgłoszeniem o porzuconej reklamówce, z niewidoczną zawartością. Incydent, choć nie spowodował opóźnień w ruchu lotniczym, wywołał szereg działań służb bezpieczeństwa.

  Napisano czwartek, 11 kwiecień 2024 09:13
 • Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę
  Zdalne zarządzanie ruchem lotniczym w Modlinie przez Warszawę

  Lotnisko w Modlinie, położone 37 km od centrum Warszawy, staje się pionierem w zastosowaniu nowoczesnej technologii kontroli ruchu lotniczego - Remote Tower. Jak informuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), dzięki tej technologii, ruch lotniczy na lotnisku będzie nadzorowany zdalnie, z centrum w Warszawie. Ta innowacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej, umożliwiając jednocześnie kontrolę ruchu na większej liczbie lotnisk.

  Napisano środa, 10 kwiecień 2024 09:32
 • Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim
  Tragiczny wypadek na torach w Nowym Dworze Mazowieckim

  W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna stracił życie, wtargnąwszy pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku tego zdarzenia, na kilka godzin został zakłócony ruch kolejowy w kierunku Warszawy.

  Napisano wtorek, 09 kwiecień 2024 09:10
 • Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim
  Zmiany na stanowiskach wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

  W ostatnią niedzielę, mieszkańcy co najmniej kilku gmin na terenie powiatu płockiego dokonali ważnych zmian na stanowiskach wójtów. Pierwsze informacje, napływające do Państwowej Komisji Wyborczej wskazują na kilka istotnych roszad na tych stanowiskach.

  Napisano poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:47