Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 grudzień 2022 18:39

Jakie są przeciwwskazania do stosowania karboksyterapii

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
karboksyterapia karboksyterapia pxiabay

Karboksyterapia to popularny zabieg kosmetologiczny, wykonywany w wielu gabinetach w całej Polsce. Pozwala na poprawienie wyglądu skóry i wymodelowanie sylwetki. Dzięki wstrzyknięciu dwutlenku węgla możliwe jest zredukowanie cellulitu, cieni pod oczami, a także głębokich rozstępów i zmarszczek. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, jednak do jego wykonania istnieją pewne przeciwwskazania. O czym warto pamiętać?

 

Karboksyterapia: przeciwwskazania

Specjalista ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu karboksyterapii. Nie ma ich wprawdzie wiele, a usługę można wykonać o każdej porze roku.

Podstawowym przeciwwskazaniem do karboksyterapii jest ciąża oraz choroby serca. Zabiegu nie można także wykonać u osób, u których stwierdzono niewydolność nerek albo płuc.

Ponieważ podczas zabiegu pod skórę wtłaczany jest dwutlenek węgla, efektem czego mogą być zasinienia i opuchlizna, pacjent nie powinien mieć żadnych zaburzeń ze strony układu krążenia ani utrudnionego gojenia ran. Zabiegu nie wykonuje się u osób cierpiących na hemofilię. Przeciwwskazaniem są także wszelkie zaburzenia w obrębie tkanki łącznej.

Niektóre choroby, takie jak nowotwory i epilepsja, wymagają wcześniejszej konsultacji. Najczęściej specjalista odmawia wykonania zabiegu u takich pacjentów, choć niektóre przypadki traktuje się indywidualnie.

Jeśli pacjent zmaga się w danym momencie z ostrą fazą opryszki, infekcją bakteryjną lub wirusową, przed umówieniem się na zabieg musi w pełni się wyleczyć.

Z karboksyterapii nie powinny także korzystać osoby borykające się z trądzikiem różowatym, szczególnie w ostrej postaci. W takiej sytuacji najpierw konieczna jest konsultacja dermatologiczna lub kosmetologiczna, wykonanie dodatkowych badań oraz wdrożenie leczenia.

Pacjent ma obowiązek poinformować o wszystkich swoich dolegliwościach, wątpliwościach i podejrzeniach. Tylko dobrze przeprowadzony wywiad medyczny pozwoli specjaliście na zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu lub nie.

Bezpieczeństwo podczas karboksyterapii

W ofercie https://mimari.com.pl/pl/c/Karboksyterapia/236 dostępne są profesjonalne urządzenia na karboksyterapii oraz elementy niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Przed wykonaniem go specjalista zobowiązany jest do przeprowadzenia wywiadu medycznego, podczas którego ustali, czy u pacjenta można przeprowadzić zabieg.

Urządzenie do karboksyterapii może być wyposażone w funkcję podgrzewania gazu oraz odpowietrzanie. Dzięki temu usługa może być wykonana na najwyższym poziomie, a pacjent może zauważyć efekty już po pierwszym zabiegu.